Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a férjedre...

Mit szólnál, ha a férjedre rábíznád a gyereket pár órára, ő meg lepasszolná a barátjának, aki nem képes rá vigyázni?

Figyelt kérdés

Ma nagyon kiborultam, azt hiszem jogosan, de a férjem nem látja be. Délelőtt elmentem a barátnőmhöz átadni neki az ajándékát, eltört lábbal feküdt otthon, nem akartam a 2 éves lányomat elvinni, mert 1,5 órát kellett vezetnem, még kicsit beteg is volt, így jobbnak láttam, ha itthon pihen, mesét néz stb. Rábíztam a férjemre pár órára, semmi kétség nem volt bennem afelől, hogy tud rá vigyázni.

Áthívta a legjobb barátját, aki alapvetően egy aranyos és okos srác, de sajnos Aspergeres, ami miatt nem tud vigyázni egy gyerekre, mert idővel megunja és elkezd mást csinálni. A férjem kitalálta, hogy végül is nem lesz semmi gond, hiszen nagyon jó barát a srác, legalább van ideje átmenni a munkatársához, aki 5 percre lakik, elmond egy boldog karácsonyt és negyed óra múlva jön. Ott hagyta a gyereket a baráttal, de a 15 percből fél óra lett, mikor a srác megunta a dolgot, felvetette az ötletet, hogy menjenek sétálni, amíg a férjem hazaér. Elmentek a félig beteg lányommal, és a hidegben 3,5 (!!) órán keresztül sétálgattak, majd mikor már a férjem összevissza telefonált, a srác nem vette fel. Én úgy vezettem haza, hogy a szívem majd kiugrott, az idegességtől majdnem összeestem. Se én, se a férjem nem tudta, hol a gyerek, már órák óta nem hozta vissza, mikor egyszer csak mégis felvette a telefonját és kiderült, hogy megtetszett neki egy szabadtéri karácsonyi előadás, amitől nem vette észre az idő múlását. Visszajöttek, a gyerek szája szinte lila volt, kezei szétfagyva, mikor kérdeztem a férjem barátját, hogy miért nem vette fel a telefont, az volt a válasz, hogy "azt hittem, csak a fejem zúg, mert már pár napja migrénem van". Nem hittem el, hogy ilyen van. A férjemre nagyon kiakadtam, hogy hogy lehet ennyi esze, hogy lepasszolja a gyereket a barátjának, mikor rábízom, de szerinte ebben semmi kivetnivaló nincs.

Én halálra aggódtam magam, órákra eltűnt a gyerek a sráccal, szerinte ez mégsem akkora probléma. Most én vagyok a hülye és tényleg túlreagálom, vagy a férjemnek nagyon furcsa felfogása van?


2011. dec. 26. 22:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

hűűű, van önuralmad, hogy nem csaptad agyon egyik jóembert sem. A férjednek meg tényleg magába kellene szállnia, mert ilyen alapon akár baja is lehetett volna a gyereknek. Elég, ha elengedi a tömegben a kezét ez a kedves zizi barát, aztán kereshetitek...

gondolkodhatna a párod. Lehet, hogy gondolkodik is,csak még saját maga előtt is szégyenli bevallani, milyen felelőtlen volt, nem még neked is...

2011. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Iszonyú felelőtlen volt a férjed.

Soha többet nem bíznék rá semmilyen fontos dolgot. Jól beolvasnék neki, nem is tűnik normálisnak, őszintén.

2011. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
Ez nagyon durva! A férj réstéről hatalmas felelőtlenség volt a barátra bízni, tudhatta volna, hogy a haver nem képes felfogni a helyzet súlyát. Alapból nem passzoljuk le a gyereket, nem hogy egy barátra!
2011. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

"Ha jól veszem ki a szavaidból, végül sértetlenül hazaért a gyerek. Akkor mit kell még órák múlva is ezen agonizálni?"


Remélem, nincs gyereked.

2011. dec. 26. 23:22
 15/34 anonim ***** válasza:
A férjed egy ökör! De ezt te is tudod, nem mondtam újat. A barátja nyilván nem tehet róla, hogy ilyen betegsége van és emiatt nem tudja felfogni, ha nem normálisan viselkedik, de még így is járhattatok volna sokkal rosszabbul is... Most teszem azt magára hagyja valahol a kicsit, stb... Akármi történhetett volna!
2011. dec. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az előbbi kommneteddel teljesen egyetértek. Nekem is van gyerekem és belegondolni is rossz a helyzetbe. Ha meg még a férjed sem volt hajlandó megbeszélni, akkor meg persze, hogy órák múlva is rágódsz az eseményen.
2011. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Igen, csoda, hogy nem kavarodott el valahol és fogta végig a kezét. Ha elengedi, simán elfuthatott volna és talán észre sem veszi. Bele se merek gondolni, de annyi szerencsém van, hogy a lányom nagyon szereti ezt a srácot és bújik hozzá, ha találkoznak, idegennel valószínűleg nem lett volna el órákig.

De ezek után, szerintetek mit tehetnék a férjemmel? Nyilván nem pofozom meg, semmi ilyesmi, de nekem abszurd, hogy még mindig nem fogja fel, hogy hibázott, sőt, azzal jön, hogy ez nem olyan nagy dolog. Úgy érzem, nem tanult ebből és bármikor máskor is megtenné.

2011. dec. 27. 00:04
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
Én azt lépném meg, hogy felcuccolok, és a gyerekkel elmegyek addig a családomhoz, vagy ha nincs más, egy olcsó motelszobába, amíg be nem látja, és bocsánatot nem kér. Hadd gondolkozzon. És mivel nem látja be, hogy hibázott, ha nem lépsz valami kissé radikálisat, azt fogja hinni, hogy ez csak egy múló "hiszti", pánik a részedről.
2011. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
50%

Leüvöltöttem volna a fejét a kedves férjnek, majd egy hétre kizártam volna a lakásból. Aztán azalatt az idő alatt csinált volna amit akar. De akkor talán megtanulta volna, hogy a gyerek nem kutya amit csak lepasszolok ide-oda.


A barát amennyiben ismert a betegsége a férj számára is nem hibás.

2011. dec. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
32%

"Leüvöltöttem volna a fejét a kedves férjnek, majd egy hétre kizártam volna a lakásból. Aztán azalatt az idő alatt csinált volna amit akar."


Ez komoly? Ennyi miatt? Sajnálom a barátod/férjed...


Egyébként engem kb. 5 percig tudnál kizárni a saját lakásomból, utána bemennék, ha tetszik, ha nem.

2011. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!