Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 fiam nem tudja elviselni a...

2 fiam nem tudja elviselni a kistesóját. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy 14 és egy 16 éves fiam, valamint egy 2 éves. A nagyfiaim nem tudják elviselni, nem játszanak vele, egymással csinálnak mindent, de a tesójuk felé sem néznek, sőt, még idegesíti is őket. Nem tudom, hogy mit tehetnék.
2011. dec. 17. 14:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%
Ne bántsd őket és ne is hibáztasd magad, amiért nem szeretik a tesót (látszólag). A fiúkból hiányzik az anyai ösztön, ami arra indítaná őket, hogy védelmezzék az apró tipegőt. Nagy büdös kamasz mindkettő és ennek megfelelően viselkednek. Nem szabad erőltetni, hogy foglalkozzanak a kicsivel azt meg pláne, hogy szeressék. Nagyon érzékeny korban vannak. Se nem gyerekek, se nem felnőttek tombolnak bennük a hormonok, keresik a helyüket a világban és próbálnak leszakadni a családról. Megértik egymást, mert hasonló problémáik vannak. A kicsivel, meg nem tudnak mit kezdeni. Az ösztöneik nem vezetik őket, így hát idegesítik. Talán egy jó pszichológus tudna tippeket adni, hogy hogyan állj hozzájuk, hogy kicsit közelebb kerüljetek.
2011. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%

Szegény kérdező, micsoda vitás kérdést tettél fel.. :D


A nagyobb gyerekeid kicsit sztressek lehetnek a suli miatt, vagy lehet azt érzik nem szánsz rájuk elég időt, és tudat alatt irigyek a kicsire. Végülis sok oka lehet, de egyszerűbb lenne, ha elbeszélgetnél a nagy gyerekeiddel, megkérdeznéd tőlük, hogy mit is éreznek, gondolnak stb. Erre a meghitt karácsonyi hangulat talán alkalmas is lehet.

Sok sikert!

2011. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
35%

Off: Nem értem a #8-as válaszadó mivel "érdemelte ki" a kerek 0%-ot? Nincs talán igaza? Vagy az a baj, hogy emberi hangnemben beszélt?


On: Kedves Kérdező. Kamaszok is, fiúk is. :)

Legyél türelmes, múlandó állapot, pár év múlva rendben lesz minden.

2011. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

14-16: "Az ilyen önző szülők, mint a kérdező meg sírnak utána, hogy jaj, viszketett a tudjuk mim, de most egyedül maradtam, mit tegyek? Szánalmas."


Remélem, neked sosem fog viszketni, illetve eddig sem viszketett, nem lenne jó, ha a világnézeteddel gyereket vállalnál! Szánalmas vagy!


A kérdező nem azt kérdezte, hogy véleményezzük, hanem tanácsot kért. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, ne szólj bele.


Aki meg azt írja, adoptáld, attól kérdezném, kit? Adoptál szó jelentése: örökbe fogad. Kit fogadjon örökbe a kérdező????


Kedves kérdező, illetve a kedves első és 2. válaszadó olvassátok el ezt a kérdést, nem minden a korkülönbség: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%

2. vagyok.

Olvastam már a kérdést, de nem jött le, hogy mit akarsz vele mondani.

2011. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem meg őket, hogy mit szeretnének. Szerintem ez nem az ő dolguk, már akkor is mondták, hogy nem akarnak tesót, mert ők így ki lesznek rekesztve és hogy úgysem fogják őt szeretni. Azóta sem viselkednek másképp, szerintük nem vettem figyelembe a véleményüket. Amíg baba volt és sírt, az volt a baj, elpanaszkodták a tanárnőjüknek, hogy nem tudnak aludni, aki meg igazat adott nekik, így én lettem a szemét. Nem vigyáznak rá, azt mondják, lett egy új gyerekem, lecseréltem őket, mert ők nem voltak elegek nekem, így foglalkozzam én vele. Ilyeneket mondanak és rá se néznek a kicsire.
2011. dec. 17. 15:13
 17/32 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon sajnálom. Nekem a nagylány 10 volt, amikor kistesója lett idén, de ő azért sírt még tavaly is, hogy az osztályban mindenkinek van tesója, csak neki nincs. Mondtad már nekik, hogy ez neked nagyon fáj? Hogy ezzel téged bántanak?
2011. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
62%

Figyelj, szerintem ne várd el ugyan azt két fiútól, mint más a lányától. A lányokban benne van esetleg az anyai ösztön, de a fiúkban nincs. Sőt, sokszor még a gyerekek apja sem nagyon tud mit kezdeni velük, amíg ilyen picik, akkor egy kamasz? Megmondom őszintén, lány létemre nekem annyi idősen annyi tipikus kamasz bajom volt, hogy én sem örültem volna egy ennyire pici gyereknek. Középiskolai felvétel, aztán új környezet, beilleszkedés, tanulás, utáltam a kinézetemet, a hócipőm tele volt az egész világgal...


A másik dolog: ők megmondták, hogy nem szeretnének kistestvért, várható volt, hogy úgy is fognak viselkedni, ezen nem kell meglepődni. Ha azt mondták volna, hogy ők akarnak kistestvért, akkor lenne okod felháborodni, de a kicsit magadnak, meg a férjednek szülted, nem a fiúknak.

2011. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%

Én épp olyan vagyok, mint a nagyfiaid.

Tudod, ha ők azt mondták nem akarják, akkor várható volt, hogy nem fognak örülni neki.

Rendben van, hogy ne ők döntsenek, de akkor ne is várd el tőlük azt, hogy vigyázzanak rá.


Nálam a kistestvér eredménye az lett, hogy soha nem akarok gyereket.

2011. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként mit aggódsz? Kamaszok, ha akartak is volna testvért, akkor sem lennének mindig elragadtatva tőle,már a koruk miatt sem.


Nálunk az volt a gáz, hogy minden jóindulatú szomszéd azt mondta, hogy mindenhol a kicsiket szeretik jobban, én ezt akkor 4 évesen el is hittem. ÉS már hiába tudom, hogy nem igaz, ez azért elintézte,hogy ne akarjak gyereket.

Tőlem sosem várta el anya, hogy vigyázzak bárki gyerekére, vagy hogy tartsam aranyosnak, nem tudom te miért izgulsz ezen.

2011. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!