Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 fiam nem tudja elviselni a...

2 fiam nem tudja elviselni a kistesóját. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy 14 és egy 16 éves fiam, valamint egy 2 éves. A nagyfiaim nem tudják elviselni, nem játszanak vele, egymással csinálnak mindent, de a tesójuk felé sem néznek, sőt, még idegesíti is őket. Nem tudom, hogy mit tehetnék.
2011. dec. 17. 14:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%
Miért várod el tőlük, hogy szeressék? Te megkérdezted őket, szeretnének-e tesót? Gondolom, nem. Akkor meg edd meg, amit főztél.
2011. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
47%
Az első igazat szólt.
2011. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
42%

Te mekkora bunkó vagy, első! Most jobb a közérzeted?


Ha mindenki e szerint cselekedne, akkor sok 1 gyerekes család lenne. Sőt, nem tudom, hogy egy kettő-három éves gyereket ha megkérdeznének, mit mondana, és arra kellene alapozni? Ha nem tudsz értelmeset mondani, fogd be!


Szerintem a fiúk a korukból adódóan jól elvannak egymással. A pici meg teljesen mást akar, mint ők. Talán pár év múlva jobban állnak hozzá, mikor nagyobb lesz. A fiúk mit mondanak?

2011. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
51%

Nehogy ám a gyerekek döntsék el, hogy legyen-e testvér!

Ez a szülők joga!

Valószínűleg még nem tudnak vele mit kezdeni. Nem kisgyerekek, ültesd le őket, és beszéld meg velük!

2011. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem kérd meg őket, h legyenek egy kicsit figyelmesebbek és törődjenek kicsit többet a tesójukkal, már csak a Te kedvedért is. Biztos vagyok benne, h meg tudjátok majd beszélni a dolgot.
2011. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
60%

Te mekkora bunkó vagy harmadik! Úristen, most mi lesz.

Az igazat írtam. Nehogy már a gyereknek meg legyen szabva, hogy szeresse a tesóját, mikor hatalmas generációs szakadék van köztük. Az ilyen önző szülők, mint a kérdező meg sírnak utána, hogy jaj, viszketett a tudjuk mim, de most egyedül maradtam, mit tegyek? Szánalmas.

2011. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Ekkora tiniknek nem társaság egy 2 éves gyerek.Ne akard elvárni tőlük,hogy dédelgessék.Az a Te dolgod.És egyre jobban fogják útálni,hogy 1-2 év múlva velük akar menni és azt akarja majd csinálni,amit ők.

A 2 évesnek meg hasonlókorú a játszótársa.

2011. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg azért mert nagy közöttük a korkülönbség. Egy 14-16 éves kamasz már mással foglalkozik. A pici csak útban van nekik. Emlékszem annak idején bármennyire is szerettem a 10 évvel fiatalabb unokahúgomat, amikor bele nyúlt vagy elrontott valamit amivel foglalkoztam, bizony nagyon zokon vettem.

Szerintem ne fújd fel ezt a dolgot. Ne haragudj fiaidra ezért és ne akard hogy ők megváltozzanak. Idővel úgyis rá fognak jönni, hogy nem érdemes így bánni testvérükkel.

A másik: Lehet hogy a féltékenység is szerepet játszik náluk. Úgy érzik, hogy a kicsi elveszi tőlük Anyukájuk szeretetét.

Az én fiaim lassan 16 és 19 évesek. Szeretnénk újra kisbabát. Amikor elmondtuk nekik a tervünket a jövőre nézve, a legkisebb gyermekemből kitört a féltékenység és hangot adott hogy ő bizony nem szeretne kistestvért. Beszélgetésünk során kiderült, hogy azért nem szeretne mert állítása szerint a kisbaba sokkal többet megkapna mint ő maga. :) Ennek ellenére nem ő fogja befolyásolni hogy legyen vagy ne legyen kistestvér!

AHOGY AZ ELSŐ VÁLASZOLÓNAK SINCS SEMMI KÖZE HOZZÁ, HOGY MIÉRT VÁLLALTATOK ILYEN KORKÜLÖNBSÉGGEL HARMADIK GYERMEKET!

2011. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
41%
14:16-osnak: TE VAGY SZÁNALMAS!
2011. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
29%
Adoptáld
2011. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!