Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetek ÖNMAGAM? Már...

Hogy lehetek ÖNMAGAM? Már nagyon utálom magam

Figyelt kérdés
Amikor valakivel beszélek, egyből alakítok magamról egy képet,(általában negatívat) és úgy is viselkedem. Most az új osztályom egy nagyon zárkózott, szinte néma kis jelentéktelennek ismert meg, pedig én nem is akarok ilyen lenni. De úgy érzem ha mondanék valamit, csak lenéznének, és nevetségessé tenném magam. A hangomat is utálom, lány létemre elég mély, és olyan mintha teljesen megjátszanám amit mondani akarok. A családban viszonylag "jól" érzem magam, mert elég negatívak, és mellettük még elég nyitottnak és optimistának érzem magam, de máshol..már az ilyen kis pitiáner dolgoknál, pl:milyen zene tetszik sem merem felvállalni magam
2011. dec. 16. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd magad! Mond hangosan a tükör elött, hogy szeretem magam, megerdemlem a boldogsagot...stb, es ha rendszeresen, pl. 1-2 honapon at minden reggel 2 percig ezt teszed, meglatod, valami valtozik majd benned.

Masokkal viselkedes:

Elöször is ne tulajdonits olyan nagy jelentöseget annak, hogy hogyan viselkedsz masokkal, mit mondassz, ennek következteben mit gondolnak rolad...stb. Ez a legfontosabb!

Önmagad miatt legyel nyitott vagy pozitiv vagy amilyen akarsz, ne masok miatt, ök mindegy, mit gondolnak - akkor leszel önmagad. Ne masok elvarasainak akarj megfelelni, mert mindenkinek ugysem tudsz (akinek megis megfelelsz, annak a szemeben sem leszel jobb csak emiatt), hanem alakits ki magadban a sajat elvarasaidat, magadnak.


Masok hamar elfelejtik, amit mondassz, mert mindenki elsösorban magaval van elfoglalva. Valoszinüleg 1 ev mulva (vagy meg elöbb) mar senki sem emlekszik azokra az aprosagokra (azok 95%-ara), ami miatt most azt gondolod, nevetsegesse tenne masok elött. Tehat nincs olyan nagy jelentösege. Akik meg kifejezetten ezt figyelik, azok 3 nap mulva mas szemely mas ilyen dolgaival vannak mar elfoglalva.

Önbizalom temakör a neten.

2011. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg egyenként becserkészni embereket. Kezdd olyanokkal, akik hasonlóan zárkózottak. Nekik is hasonló problémájuk lehet, tehát jobban meg fogjátok érteni egymást. De ne ragadj le egynél, mert akkor ketten fogtok elszigetelődni. A lényeg a gyakorlás, gyakorold a kommunikációt, a kapcsolatteremtést, és erre eleinte jobbak az olyanok, akik hasonlóak. Szerintem.
2011. dec. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

a tükör elötti beszéd amit az első írt nagyon fontos, nem hülyeség



sz.rd már le ki mit gondol rólad, vagy szeressenek, vagy utáljanak. a langyosat még a biblia is elítéli, én így vagyok ezzel

2011. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!