Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetek önmagam?

Hogyan lehetek önmagam?

Figyelt kérdés
Mindenki azt fújja, hogyha barátokat kell szerezned légy önmagad. Én már annyit kisérleteztem más emberek bőrébe bújva keresve az ideális személyiséget, hogy nem tudom ki vagyok és milyen vagyok. Nem lehetek önmagam, mert nagy a feszültség a suliban és hiába próbálom, de nem tudom ellazitani magam kellőképpen, meg lehet hogy szégyellem is amilyen vagyok, nem tudom
2010. jan. 13. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Így vagy jó, ahgoy vagy. Ésígy lettél önmagad. Szégyenkezni emiatt meg végképp nem kell. Mert nincs ideális személyiség. Csak olyan van, akit te annak látsz. Lásd magad ideálisnak. Mert az vagy.
2010. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
önmagadat nem úgy fogod megtalálni, hogy belebújsz mások bőrébe, csak egyféle képen ismerheted meg önmagad ha nyugodt vagy, na és mikor vagy nyugodt?
2010. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen problémám. évelején a gimiben megpróbáltam teljesen másnak tűnni, mint amilyen vagyok, aztán egy idő után nagyon zavart, hogy annyira nem is sült el jól. mostmár egyáltalán nem játszom meg magam, és nagyon jól érzem magam. próbáld meg te is hogy egyszerűen csak nem játszod meg magad és nem bújsz mások bőrébe. talán az is probléma lehet, hogy nem a legjobb a baráti társaságod. az igazi barátok előtt mindig önmagad lehetsz, talán egy kis önbizalomhiány is állhat a probléma hátterében, ne aggódj, sőt ne is görcsölj ezen. egyszer csak észre fogod venni, hogy megtaláltad önmagad, ehhez mondjuk szükség van olyan baráti társaságra is...:)
2010. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fejleszd magad, légy jobb testi, szellemi és lelki értelemben. akkor legalább önmagaddal foglalkozol, és később mások akarnak majd a te bőrödbe bújni, meglátod!
2010. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

nekem saját receptem van, aztán eldöntöd, hogy így jobb-e vagy a többiek módján :)

szóval:

első körben addig dolgoztam magam, amíg ÉN el nem fogadtam magam és onnantól sz.artam mindenki másra és jéééééé: akkor lettek igaz barátaim :)

2010. jan. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zenon ***** válasza:

Hmm,érdekes,amit írtál.

Én is ilyan vagyok.Mint egy kaméleon,ahány embert ismerek,

annyi oldalamat mutatom feléjük.Ez az oldal a tőlük ,,ellesett" egyéniségkép + ami én vagyok.Így kitűnően ráhangolódok szinte bárkire,van közös hang.De ezek nem az igazi énemet mutatják,hanem azt,amit mások látni szeretnének.Valamilyen mértékben valamennyien ezt műveljük,ezt hívjuk alkalmazkodásnak.Önmagad megtalálása könnyebb,ha egyedül vagy,nehezebb,ha mások vesznek körül.

2010. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagyni,hogy mások mondják meg a frankót!Mindig csak azt kell elfogadni,amiről meggyőződtünk,hogy igaz.Szerintem az ember így idővel önmaga lehet.
2010. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Adod a saját formád! :)
2011. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!