Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek még önmagam, vagy már...

Lehetek még önmagam, vagy már úgy kell élnem, amit belém magyaráznak?

Figyelt kérdés

32éves férjezett, 2 gyerekes anyuka vagyok. Semmi önbizalmam.

Ennek feltételezhető oka, hogy gyerek korom óta az apám ócsárol, mindenért megszól, leszól. Hogy nézel ki, béna vagy, szerencsétlen vagy, mit akarsz te kezdeni magaddal, ezt sem tudod, azt sem tudod, miért felvételizel erre a munkahelyre, miből akarsz megélni stb... A továbbtanulásomat nem támogatta, mondván ő nem azért dolgozik, én meg úgysem tudom elvégezni az adott iskolát, tanfolyamot és ő nem akarja elpocsékolni rám a pénzét.

Többször elköltöztem már itthonról, mert nem tudtam elviselni. Amikor megszületett az első gyermekünk, sokat változott a helyzet, pozitív irányba. Kezdett visszajönni az önbizalmam, bátrabb, boldogabb lettem.

Sajnos úgy hozta az élet, hogy ide kellett költöznünk a szüleimhez. Azóta időnként megint meg vagyok szólva, hol ezért, hol azért. Totál kivagyok megint. Már semmihez nincs kedvem, nem merek kimozdulni sem az emeletről, mert félek hogy megint csak ócsárolni fog. Beszélni nem lehet vele, mert csak a saját igazát hajtogatja, nem érdekli a másik.

Sajnos semmi esélyünk innen elköltözni:( Néha próbálom egyik fülemen be, másikon kiengedni a szitkozódásait, de ezt sokáig már nem bírom. Emiatt tényleg rondának, bénának, hülyének érzem magam. Itt vannak a gyermekeim, de ilyen lélekkel olyan nehéz rájuk koncentrálni, mert csak a hozzám vágott szitkok járnak a fejemben:(

Hogy tudnék ismét boldogabb, kiegyensúlyozottabb lenni, akiben van önbizalom is?

Már előre félek attól, ha vissza kell mennem dolgozni, miket vág a fejemhez. Bár állami cégnél dolgozok, de kicsi az esély, hogy maradhatok náluk...


2010. júl. 14. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig úgy kell tenned, mintha süket lennél jóapád szidalmaira. Gondolj arra,hogy hogyan fognak rád nézni a gyerekeid?

A feszültség enyhítésére javaslom a mozgást, a zenét, és az írogatást, akár napló formában is.

2010. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig az lenne a legjobb megoldás, ha el tudnál költözni. Még ha te meg tudnád szokni édesapád bántásait, amit nagyon kétlek, ha idáig nem sikerült, de gondolj a gyerekeidre. A gyerekeknek is az lenne a legjobb, ha egy boldog, kiegyensúlyozott anyuka állna mellettük, és nem egy lelki terrorban szenvedő. Más részről meg, azt nem írtad, hogy édesapád mennyit törődik a gyerekeiddel, de ha a te gyerekeiddel is így bánik, mint veled, akkor a gyerekek nagyon hamar el fognak menekülni a háztól. A férjed szülei?, albérlet? Gondolom a férjed dolgozik, így félre tudnátok tenni annyit, hogy máshová költözzetek.

Aztán... te meg ne hallgas másokra, végezz el valamilyen tanfolyamot, amíg fiatal vagy és már nem kell másoktól pénzt kérni a tanulmányokra.

2010. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!