Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szeressem meg önmagam?

Hogy szeressem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Ha nem szereted magad,más sem fog. Mindenki ezzel jön. Nem igazán tudom,hogy miként kezdejek hozzá. Őszintén,nem jut eszembe egy jó tulajdonságom sem.
2011. jún. 24. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Épp az a fő gond, hogy nem találsz magadban jó tulajdonságot! Mivel hasonló cipőben járunk, azt tudom csak mondani, hogy még én sem jöttem rá a valódi válaszra, de folyamatosan keresem...Sokat segített nekem, hogy megpróbáltam minél jobban megismerni önmagamat,felgöngyölíteni a múltamat, ugyanis a gyermekkori környezetünk a felelős elsősorban azért amilyenekké felnőttként válunk!

Röviden: próbálkozz önismereti tréninggel (akár a témához kapcsolódó szakkönyvek olvasása is sokat segíthet ebben), de az is beválhat ha csupán elgondolkodsz kicsit a múltadon, az életeden, és ami az eszedbe jut, azt leírod önmagadnak egy papírra! Meg fogsz lepődni mennyi minden előjön majd, amit belül hordozol de nem tudatosítod nap mint nap - s ez csupán elindulás az önismeret útján. Ami pedig felszínre kerül, azt lehet "gyógyítani" ahhoz, hogy megváltozhasson az önmagadról alkotott kép!

2011. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ez kedves kérdés! :)


Miért kéne szeretni magadat? Azt hiszem olyan ember gondolkodik így, akinek nagyon fontos mások véleménye magáról és nem kap sok pozitív visszajelzést.


Minden embernek vannak pozitív tulajdonságai, van amiben többnek tűnhet mint a másik ember, de nem ez a fontos, hanem hogy megbízz önmagadban. Koncentrálj arra, hogy mik számodra a fontos dolgok és állíts fel célokat, amit tudatosan elérhetsz. Már biztosan volt ilyen és olyan is amikor nem sikerült. Ha elértél valamit, akkor joggal lehetsz büszke arra, ha pedig nem, akkor tapasztalatot szereztél, amit átgondolva új célt adhatsz magadnak és legközelebb másként cselekedsz. Ne félj ettől, ez is te vagy! Egy ember sosem csak jó és mindenkinek vannak hibái. A lényeg, hogy sikerként éld meg ha elérsz valamit, mert az valóban az!

Ha más nem is mondja , attól még az! :)

2011. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Talán valami rosszat tettél ,hogy nem szereted magad?Szerintem ha vannak barátaid sokat segíthetnek ha ilyen letargikus hangulatban vagy .Ha nincsenek akkor kelj fel a számítógép elől és keress barátokat .
2011. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Keressek barátokat.Na,ja. Szociális fóbiám van. Így elég nehéz lesz.
2011. jún. 27. 09:22
 5/11 anonim válasza:
Bocsi ezt nem tudtam :-((De azért nem vagy egyedül egész nap ,tudsz beszélgetni valakivel aki talán rá tud ébreszteni arra hogy valójában sok értékes dolog van benned!!!!:-))))))
2011. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Anyám,tesóm otthon vannak,de velük nem beszélek. Apámmal még annyit sem. Ilyen magamnak való srác vagyok.
2011. jún. 27. 09:38
 7/11 anonim válasza:
Tehát sokat vagy egyedül!? Ez nem jó!
2011. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig ez a nagy helyzet. Nincs a környéken semmilyen ifjúsági egyesület vagy klub vagy bármi hasonló közösség.
2011. jún. 27. 09:48
 9/11 anonim válasza:
Sajnálom:-(((( Az én fiamnak is hasonló problémája van,nap mint nap lelket öntök bele rengeteget beszélgetünk .Sajnos szerintem sokat ül a számítógép előtt és nincsenek igazi barátai akikkel bulizni lehetne.
2011. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bulizós típus. Barátkozni nam tudok meg nem merek. De teszek rá. MAjd lesz valahogy. Nekem barátnőkell,nem holmi barátnak nevezett kolonc.
2011. jún. 27. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!