Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szeressem önmagam?

Hogyan szeressem önmagam?

Figyelt kérdés
Szeretném megtanulni..elakarom magam fogadni ugy ahogy vagyok..Ti hogy csinàljàtok?
2010. ápr. 11. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Minden reggel szembe állok a tükörrel és mondogatom magamnak, hogy ügyes vagyok, okos vagyok, meg tudom csinálni (amit éppen kell: vizsga, beszéd, munka stb.).

Mosolyt erőltetek magamra, kihúzom magam, lenyugtatom magam.


Sok sikert! De készülj fel rá, hogy hosszú folyamat lesz.

2010. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Tartsd szem előtt, hogy csak azután fognak elfogadni mások, ha először Te magadat fogadod el. Olyannak, amilyen vagy. Ha nem nyüglődsz, nem tartod magadat rosszabbnak, tehetségtelebbnek, mint mésok, nem ostorozod magadat.
2010. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek olvasd el Feldmár András írásait. Innen egy csomó letölthető:

[link]


Ami nem tetszik magadon, és megváltoztatható, azon változtass. Pl. öltözködés, testsúly. Ezeket nem elfogadni kell, ha nem tetszel magadnak, hanem megdolgozni az eredményért. Az önbizalmat ad. Azokat a tulajdonságokat kell elfogadni és megszeretni, amiken nem tudsz változtatni. Pl. ha magas vagy, sosem leszel alacsony, bármennyire szeretnéd is. Ilyenkor addig kell nézegetni magad a tükörben, amig észreveszed, hogy oké, magas vagy, de szép a szemed. :)


Mit nem szeretsz magadban?

2010. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tölts több időt a barátaiddal vagy ha nincsenek, akkor szerezz! A másokkal töltött idő alatt jobban megismered önmagadat és sokkal jobban el tudod fogadni, hogy ki vagy.
2010. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat..

Magam sem tudom mit nem szeretek önmagamban..àtlagos külsöm van,teljesen normàlis..

Egyszerüen a legkisebb feladatoktol is megtudok rettenni..hogy nem sikerül..aztàn persze mindig megkérdezem magamtol:..Na ettöl voltàl ugy megrémülve...?? Ment ez mi a baj...

2010. ápr. 11. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismételgesd a jó tulajdonságaidat! Hatásos, mert egy idő után nem csak negatívat fogod magadban látni...
2010. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Légy önző, ennyi a titka az egésznek. Ha ez meg van, a többi már jön magától.
2010. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úristen! Önzőségre bíztatni valakit! Nincs belőlük épp elég? Ha ellenkezik a természetével, ne legyen önző. Az én köreimben az önzőket kirekesztjük.
2010. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

09:01: Az önzőeket nem kell kirekeszteni, kirekeszt az téged. :D

"Az az egyetlen baj az egoistákkal, hogy saját maguk jobban érdekli őket, mint én."

2010. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!