Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök a férjemtől, pedig...

Megőrülök a férjemtől, pedig nagyon szeretem! Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

két kisgyerekünk van akik rajongással szeretik. én is szeretem,igyekszem tehermentesíteni,támogatni,de ő mégis folyton kedvetlen,unott,rosszabb esetben ordibál és káromkodik. hiába kérem,ha megszólalok,velem is üvölt. ha nincs itthon,hiányzik,ha itthon van mindenki idegbajt kap. próbáltam mindent megtenni,de semmi sem jó. és mindenre van valami jó kis válasza,h miért nem jó kedvű.


ha dolgozik,azért. ha itthon van,akkor a gyerekek miatt. ha kocsival megy a munkahelyére,akkor a vezetéstől.ha bkv-val,akkor az emberektől. ha minden klappol,akkor éhes.ha nem,álmos. ha az sem,akkor szeretkezni AKAR. ha edzésen volt,fáradt. ha nem jutott el edzésre,akkor mozgáshiánya van. nemrég 4 napig volt külföldön-céggel-ahol kikapcsolódhatott. hazajött,nyűglődött,kérdeztem h mostmáraztán mi a fene baja van?? nem aludta ki magát. kérdeztem h miért nem pihent. válasz: nem aludni mentem. ha meg kirándulni mentél mit panaszkodsz???


eszem áll meg!! :(( mondtam már neki h ha ennyire szenved menjen el egy kicsit külön,aztán majd meglátjuk. de nem akar. viszont az itthoni dolgoktól/ vásárlás,beteg gyerek,éjszakai felébredés,/szenved és szenved állandóan!!!!! folyton az unott képét látom,és a monoton hangját hallom meg a nagy sóhajokat. a gyerekek alig várják h vele lehessenek,de ő mindent rohanva csinál és csak az órát nézi h mikor mennek már ágyba..:(


én egy ideje külön alszom tőle mert megőrjített h beszólt h miért olvasok,miért tv-zek,kattog a biullentyűzet,fénylik a tv-baldachin takarja az ágyat,mondtam neki tán csukja be a szemét,de közölte h átvilágít a szemhéján!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


azóta meg az a baja,h nem fekszem mellette és kevesebbet szeretkezünk. de ki a fene akar szexelni egy búbánatos lovaggal,akinek az az előjáték,h mgmarkolja a fenekem,aztán ha elhúzódóm-mert mondjkuk ott a két gyerek-akkor megjegyzi,h : na látom ma se lesz semmi. ez aztán a kedvcsináló mi?


kb 1 éve ilyen,és már semmi ötletem,viszont azt érzem egy ideje,h már minden idegesít,1 pillanat alatt a plafonon vagyok tőle,és ez nagyon fáj,nem így akarok érezni..:((


mindenféle segítséget elutasít-pl párterápia-mert szerinte ő indokoltan nyűgös..


volt h azt mondta legyünk pár naop kettesben,az majd helyreteszi. hazajöttünk,gyerekek a nyakunkban erre: na kezdődik megint a rabszolgaság..:((((


érzem h a gyerekeknek se jó de nem válni akarok hanem megoldani!!!


valami ötletetek van? :((((((((((((


bocsi hosszú lett...


2011. dec. 15. 22:30
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Szerintem az a gond, hogy túl jó neki. Nekem is szoktak ilyen periódusaim lenni (szerencsére csak rövid ideig). Mindenene megvan, szép család, Te is mindent megcsinálsz, ezért nem emlékszik rá, hogy milyen az, amikor tényleg sz@r. Bocs a kifejezésért. Én nem sokáig szoktam ilyen boldogtalan lenni, mert általában hamar beüt a krach, és akkor visszasírom az igazán gondtalan időket. Szerintem NE legyél ilyen jó feleség, ne lesd a kívánságait, csavarogj egy kicsit, foglalkozz magaddal. :) Addig ha tud, vigyázzon anyukád a gyerekekre. Az, hogy kicsit különmész, szintén beválhat, de nem vagyok biztos benne.
2011. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Az emberi lélek olyan, mint egy nagy társasház: rengeteg lakója van, mind mást akar, és gyakran még az sem megoldás, ha egy erőskezű házmester rendet parancsol. Mert az emberi lélek millió késztetése között nem csak az mérvadó, hogy melyik mennyire fontos, hanem az is, hogy melyik a legkevésbé fájdalmas. Lelkünk házmestere – vagyis énünk – a jó ügyintéző szerepét tölti be, és gyakran teljesen figyelmen kívül hagyja, hogy egy-egy „lakó” érzelmei, félelmei, fájdalmai két perc alatt fel tudják borítani az egész „ház” nyugalmát, ha nem figyelünk oda rá. A gondot az okozza, hogy többnyire fogalmunk sincs, mire kellene odafigyelünk, csak akkor, amikor már baj van. Ilyenkor pedig a „harcolj vagy menekülj!” reflexből gyakran csak a „menekülj!” marad, mert esetleg – akármilyen rosszul érezzük is magunkat – még ekkor sem világos, hogyan is kellene harcolnunk, és mi ellen. Ennek az egyik leggyakoribb oka, hogy lelkünk házmestere elsősorban kívül keresi azokat a problémákat, amelyekkel „harcolnia” kellene, jóllehet a valódi gondok gyakran már eleve nem kívül vannak, vagy nem külső okok miatt nem tudunk megküzdeni velük. Mivel pedig egyik legalapvetőbb törekvésünk mindig a szenvedésmentes létezés, ilyenkor – jobb megoldás híján – többnyire a menekülést választjuk.



Mindebből a következő három alapkérdés adódik: mi elől menekülünk?, hogyan vegyük észre, amikor – jóllehet alkohol, drog és szerencsejáték nélkül, de valójában mégiscsak – menekülünk?, és mit tehetünk a menekülés helyett? Az első kérdésre elvben mindannyian tudjuk a választ, gondot inkább a konkrét meg- valósítás jelent. Életünk során százával, ezrével halmozunk fel olyan negatív élményeket, amelyeket tudatunk és idegrendszerünk mélyen eltemet. Az így raktározott lenyomatok azonban nem úgy lapulnak a mélyben, mint az elfelejtett tárgyak egy szekrény mélyén, hanem úgy, mint egy szekrénybe zárt kiskutya: mocorognak, zajt csapnak, feldúlják a belső rendet, bepiszkítanak, és egyre nagyobb erővel próbálnak kitörni rejtekükből. Az életünk során elszenvedett veszteségek, fájdalmak, sérelmek, dühök, csalódások, megaláztatások, szégyenek, félelmek a legkisebb külső ingerre is feléledhetnek, és – legalábbis érzelmi szinten – elkezdhetnek „mocorog- ni” bennünk. Ilyenkor eleinte esetleg csak azt érezzük, hogy szorongunk, feszültek és kedvetlenek vagyunk, irritáltak és idegesek leszünk, belekötünk az élő fába is, dühöngünk, nyomott és szomorú a hangulatunk, cinikus keserűséggel reagálunk a környezetünkre stb.


Mivel érzelmeink okát azonban nem magunkban, hanem kívül keressük, pillanatok alatt „tudni” fogjuk, hogy éppen az előttünk álló ember a kibírhatatlan, az elvégzendő munkánkat utáljuk, a politikai ellenfelünktől félünk, a főnökünkre dühösek vagyunk, a férjünkben/feleségünkben csalódtunk stb. Vagyis belső élményeinket összekötjük olyan külső személyekkel vagy történésekkel, akikkel vagy amikkel valami értelmesnek tűnő módon összefüggésbe tudjuk őket hozni. Mivel azonban ezek általában hamis összefüggések, ettől kezdve esélyünk sincs negatív érzelmi élményeink orvoslására. Mert lehet, hogy nem a főnökünkre haragszunk, hanem még mindig az apánkra vagy a gyerekkori szegénységünk- re, és nem a feleségünkben csalódtunk, hanem magunkban, amiért még mindig nem tanultunk meg angolul... és nem azért szorongunk, mert éjszaka rablók támadhatnak ránk az aluljáróban, hanem mert pontosan tudjuk, hogy angolnyelv-vizsga nélkül el fognak bocsátani a munkánkból. Így aztán bármit teszünk is a főnökünkkel, a feleségünkkel és az éjszakai rablókkal, bizonyára nem oldódnak meg a belső feszültségeink, hiszen ahhoz be kellene gyógyítani néhány korábbi sebünket, el kellene gyászolni korábbi veszteségeinket, valós teljesítményre kellene alapozni önértékelésünket, le kellene tenni a nyelvvizsgát, vagy reálisan belátni, hogy hol vannak a határaink, és azokon belül megtalálni a boldogságunkat. Ezek jelentenék a belső „harcot” és az eredményes megküzdést a „menekülés” helyett... és így már a harmadik kérdés megválaszolásához is egészen közel kerülnénk. Hogy miért nem kerülünk? Mert ez fájdalommal, pillanatnyi kényelemvágyunk kielégítésének késleltetésével, erőfeszítéssel, „szenvedéssel” jár. Minél messzebb a valóságtól! Így aztán újra szembekerülünk a második kérdéssel: hogyan is menekülünk? Részben úgy, ahogyan arról éppen szó esett: máshova tesszük a problémát, mint ahol az valójában van, így az igazi gondok fájdalmát egy ideig tényleg nem érezzük. Ha pl. kellően dühösek tudunk lenni a főnökünkre, mást – saját félelmeinket, fájdalmainkat – már szinte nem is tudunk érezni.



De rengeteg más lehetőségünk is van. Egyszerűen fizikailag is elkerülhetjük az olyan helyzeteket és embereket, akik mint - egy „rákérdeznek” belső konfliktusainkra és megoldatlanságainkra. Vagy egyszerűen „elfeledkezünk” róluk. Elkésünk az olyan helyekről, ahol ezekkel szembesülnénk. Viccbe, humorba, cinizmusba, máskor filozofikus vagy az ésszerűnél is ésszerűbb, racionális magyarázatokba burkoljuk, hogy mit miért nem lehet, vagy hogy minek miért kell éppen úgy lennie, ahogyan az számunkra érzelmileg a legkedvezőbb. Menekülhetünk a megszépítésbe, a fantázia világába, a nosztalgikus múltba vagy a jövő tervezésébe – lehetőleg minél messzebb a reális valóságtól és a jelentől. Menekülhetünk a számítógép vagy a tévé elé, és megmagyarázhatjuk, hogy nélkülük ma már nem is lehet lépést tartani a világgal. Viselkedhetünk az érzéseinkkel éppen ellentétes módon is: pl. ha gyűlöljük kolléganőnket, mert karcsú derekával túlsúlyunkra emlékeztet, bűbájjal kérhetünk számára még fizetésemelést is, hogy jóságunk dicsfénye ne csak az iránta érzett utálatunkat kendőzze el, hanem szégyenérzetünket, önmagunkkal szembeni csalódásunkat, irigységünket, magányunkat és önutálatunkat is.


A jóság és az önfeláldozás az önmagunk elöli menekülés egyik leghatékonyabb útvonala tud lenni – akkor is, ha kifelé esetleg tényleg jó és nemes dolgokat viszünk végbe. Kitűnő menekülés a fáradtság, a koncentráció hiánya, a „sajnos nem érek rá” és a „millió dolgom van” rohanása, de a pénz és a család nevében folytatott munkamánia is. Lehet a problémákat bagatellizálni vagy egyszerűen letagadni („ezt a pár kilót egy hét alatt leadom, ha kissé odafigyelek rá”, „egyetlen porcikámnak sem hiányzik most egy pasi”), és lehet önmagunkat másokra vetítve utálni: „Micsoda férfi az, aki egy nôt a dereka alapján ítél meg?” Lehet visszacsúszni a selypítő kis- lány vagy a naiv és tehetetlen kisfiú szintjére, lehet kívülről elvárni, hogy mások találják ki és oldják meg a problémáinkat, és mindezt még akár idealizálni is lehet pl: „ó, ha szeretnél, tudnád, mit kellett volna tenned, hogy nekem ne okozz fájdalmat!”. Ma nagyon divatos menekülést jelent a megállás nélküli panaszkodás, de legalább ilyen jó menekülés egy új szerelem mámora vagy a „pozitív gondolkodás” valóságtagadása. Menekülhetünk hangzatos és megváltást ígérő izmusokba, tanokba, ideákba, végső megoldást jelentő módszerekbe, fanatikus és fundamentalista elméletekbe, jól marketingolt guruk és tanítók védőszárnyai alá, és az egészséges életmód felkent papjaivá is válhatunk. Fogyókúrázhatunk, és számolgathatjuk a kalóriákat a nap minden pillanatában, de ugyanezzel az erővel bármilyen testi vagy pszichés betegségben is jól megkapaszkodhatunk, hogy ne kelljen szembenéznünk lelkünk mélységeivel és életünk komolyabb feladataival. Bősz segítőkészséggel vethetjük rá magunkat ismerőseink problémáira, pár nap alatt gyógyítókká és mesterekké képeztethetjük ki magunkat, hogy onnantól kezdve joggal koncentrálhassunk mások bajaira. Persze ihatunk és drogozhatunk is, de „menekülésünk” talán még hatékonyabb lesz, ha csak pusztán megbotránkozunk azokon, akik isznak vagy drogoznak. Ez a kis borzongás és felháborodás éppen elég, hogy önmagunkkal való elégedetlenségünket csillapítsa, és elterelje a figyelmünket magunkról.



Szóval módszereknek nem vagyunk szűkében, ha a magunk elöli menekülésről van szó. Sőt, mint láttuk, gyakorlatilag bármit és bárkit felhasználhatunk arra, hogy meneküljünk. Nem kell hozzá olyan nyilvánvaló eszköz, mint az alkohol vagy a drog. A napi munkánkból, a gyermekünk neveléséből, az egészséges étkezésből, a barátainkból, de még a vallásunkból és a rászorulók meg- segítéséből is menekülési útvonalat csinál- hatunk, ha pszichológiai értelemben erre használjuk. A korábban feltett három kérdésre tehát tulajdonképpen nagyon egyszerűek a válaszok... ha nem menekülünk a válaszok elől is. Mi elől menekülünk? A fájdalom elöl. Miért? Mert életünk – múlt és jelen – eseményeinek a feldolgozása, feladataink ellátása, hivatásunk beteljesítése, szeretteink szeretése, képességeink fejlesztése, hibáink kijavítása, sérelmeink elengedése, határaink elfogadása, céljaink elérése mind erőfeszítéssel, pillanatnyi komfort - érzésünk feladásával, alkalmasint kifejezett fájdalommal jár. Hogyan menekülünk? Bármely pillanatban bármit és bárkit felhasználhatunk arra, hogy valós, konkrét, személyre szabott fel- adatainkról, sebeinkről, fájdalmainkról elterelje a figyelmünket. És hogy mit tehetünk a menekülés helyett? Abbahagyjuk a menekülést. Megállunk, kívül-belül szembenézünk mindazzal, ami elől eddig menekültünk... és azokkal a feladatokkal kezdünk el foglalkozni, amelyek ebben az önmagunkkal való szembenézésben fölbukkantak. Sebeinket begyógyítjuk, veszteségeinket meggyászoljuk, hiányainkat kipótoljuk, kapcsolatainkat rendbe hozzuk, képességeinket kibontakoztatjuk, és jó célok szolgálatába állítjuk. Olyan tevékenységeket keresünk, amik életünknek értelmet adnak. Ha vannak gyermekeink, fel kell ismernünk, hogy ők jelentik igazi életműveinket. Az ő érzelmi biztonságuk fenntartásának elsődleges szempontnak kell lennie. Azzal, ahogy át tudjuk nekik adni tudásunkat, tapasztalatainkat, máris alkotunk valami maradandót és megérezzük az önmegvalósítás igazi ízét.Örömöt és szeretetet sugárzunk magunk körül, és hálás ámulattal simulunk bele az élet színes körforgásába. Mindeközben pedig esetleg egy érdekes paradoxont is átélhetünk: ha menekülünk a fájdalom elől, az csak erősödik, ha azonban felvállaljuk, eltűnik, átalakul, és életünk olyan új dimenziói felé nyit ajtót, amiket korábban elképzelni sem tudtunk. Amikor George Malloryt az 1920-as években megkérdezték, hogy miért akarja – nem kevés veszély és fájdalom árán – meg- mászni a Mount Everestet, azt mondta: „Mert ott van.” Talán így van ez az élettel is: azért érdemes „megmászni”, mert ott van. De az élettel kapcsolatban talán van itt egy másik paradoxon is: valójában csak akkor van ott, ha „megmásszuk”!


kicsit hagyd, valószínű életközepi válságban van, olvass utána...

rendzenie kell magában a dolgokat, túllesz rajta, kérdés most hogy igy tudod az okokat állsz e mellette?

2011. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, ha az előző választ végig, tüzetesen elolvasod, akkor neked már meg se kottyan egy másik fajta elmebajos elviselése.

Ámbár, ha jót akarsz, akkor nem olvasod el, mert csak az idődet rabolja, a férjed talpára pedig köss útilaput, ő már nem fog megváltozni.

2011. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
33/33-as: nekem nagyon tetszett amit az előtted lévő írta,és sokat segített
2011. dec. 19. 11:50
 35/37 anonim válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy csak egy gyerek van és hála istennek nincs hitelünk. Mégse jó semmi. Ha van szex, az a baj- mert kevés volt, ha nincs, az a baj. Tipikus- ha van a nyuszin sapka, azért kell megverni, ha nincs, akkor meg azért. Az utóbbi egy évben 3 babát veszítettem el- persze mindegyik alatt végig veszekedett és kötekedett- valamennyinél azt mondta, hogy az én hibám. Még lerakott pénzünk is van, mert most jó fizetést kap, de neki ez sem elég. Felajánlottam a válást, de neki az sem jó. Szóval nem vagy egyedül- szeret még téged egyáltalán? Vagy szeretett valamikor is?? Én lassan már abban is kételkedek, hogy szerelemből vett el engem. Szóval sz@r ügy...
2012. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
a ferjed epp a jogaktol stb depresszios lehangolt es ezektol a dolgoktol egyre jobban az lesz egyertelmuen
2014. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

36-os: Jógát akartál írni, vagy mit? Ha igen, akkor sürgősen hagyj fel az ivással!

Kérdező, ez az ember téged nem szeret.Állhatsz a fejedre is, lejthetsz neki csábtáncot, találna benne hibát. Hagyd ott, amíg a gyerekeknek ki nem nyílik az értelmük, és megtanulják, hogy te -és úgy általában a nő- másodosztályú vagy, kiszolgáló személyzet. Aztán felnőve frusztrélja őket a valóság.

2014. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!