Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy féltékeny vagyok?

Normális, hogy féltékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Eddig egyke voltam, anya pedig most terhes lett, így lesz egy kistesóm (édes testvérem lesz, csak késői). Apának én voltam a mindene, tipikus apa lánya kapcsolatunk volt. El vagyok kényeztetve, nagyon szeret engem, ahogyan én is őt. Amikor kiderült, hogy Anya terhes, akkor először én is örültem, főleg azért, mert tudom mennyire akartak még egyet. Amióta viszont kiderült, hogy ő fiú lesz, Apa teljesen fellelkesedett. Csak róla tud beszélni, én pedig teljesen háttérben érzem magam. Már tervezgeti, hogy elviszi focimeccsre, meg vesz neki legót, és majd együtt játszanak vele. Teljesen háttérbe szorultam. Mintha én már nem lennék érdekes, hogy megnőttem. Nincs kedvem hazajönni, és már az is eszembe jutott, hogy koleszos leszek. Nem szeretem a kistestvéremet, pedig még meg sem született. Olvasgattam testvér féltékenységről az interneten, de csak olyanokat találtam, hogy a kisebb gyerekek (én 15 vagyok) féltékenyek. Normális, hogy én is úgy gondolkodom, mint egy ovis? Szerintem nem az. Úgy érzem, hogy nem fogom tudni feldolgozni, hogyha megszületik. :(

15/L


2011. dec. 14. 22:48
1 2 3
 21/28 pepcike válasza:
100%
Dehogy rontod el! Nincs annál jobb érzés mikor meg tudsz beszélni valamit a szüleiddel és megnyugtatnak mint egy kisgyereket! :) Szerintem nekik is nagyon jól esne, ha ilyen, Téged mélyen érintő dolgokat megosztanál velük.
2011. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon át tudom érezni a problémádat!

Én 16 voltam amikor anyám újra terhes lett,mikor megtudtam ott helyben elsírtam magam. Nem is csak ez miatt, amúgy is nehéz időszakom volt. Nyugtattak, hogy attól engem ugyanúgy szeretnek stb. De utáltam a még meg nem született testvérem. Aztán megszületett, bementünk a kórházba, és mikor először megláttam el is felejtettem az egészet. Nem is tudnám elmagyarázni azt az érzést. :) Most 20 vagyok, az öcsém 4 és imádom. :) Bármit megtennék érte. :) Már nem a szüleimmel lakom, és sokszor alszik nálam, ő is nagyon szeret. És attól, hogy Ő megszületett, nem változtak meg a szüleim sem, ugyanúgy törődnek velem is. Szóval nyugodj meg. :) Biztos vagyok benne, hogy a Te szüleid is ugyanúgy fognak szeretni, és Te is szeretni fogod a kisöcséd. :)

2011. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

:)

Aztán meséld el, hogy mit mondott apukád :) :)

2011. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szépen. Örülök, hogy nem csak velem volt ilyen. Egyelőre nagyon félek, hogy mi lesz, hogyha megszületik. Ha elmegyek a szobája előtt görcsbe rándul a gyomrom.
2011. dec. 14. 23:41
 25/28 anonim ***** válasza:
31%
Jogos, szerintem sokan éreznének így felnőtt fejjel is. Sok lemondással jár egy kistesó,amíg kicsi,többet kellvele foglalkozni,nem lehet olyan szabadon programokat szervezni,megoszlik a rád jutó pénz,örökség is. DE szerintem sokkal több előnye van: ha jóban lesztek,mindig lesz kire számíthatsz,lesz egy barátod,és nagyon aranyos tud lenni egy kis csecsemő, gyerek. Még gyakorlatot is szerezhetsz!A szülői szeretet meg nem feleződik. Ha jóban leszel vele, előny a kistestvér, de ha nem,hátrány. Mérlegelj...
2011. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
24%

Nyugi,amint meglátod azt az apróságot,elmúlik.

Én 15 voltam amikor öcsém megszületett.A terhességet végighisztizem,minek annak a gyerknek annyi mindent venni,nekem miért nem,stb.

Aztán megszületett,pár órásan a kezembe foghattam,épp nyári szünet volt,igy 2 hónapig el se mozdultam mellőle,annyira megbabonázott (pedig mehettem volna,nem mondták h én legyek vele).

Etettem (tápszer),fürdettem,altattam,és anyám bánatára rászokattam hogy csak ölben aludt 2 éves koráig:)

Többet voltam vele mint anyám.

Aztán mire betöltötte a 4 évet,elköltöztem suli miatt,ami nem is baj,kb 3 éves korig édesek csak :)

2011. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem várd ki a végét... Nekem nincs tesóm, sőt én vagyok a fiatalabb (3 év van a tesóm és köztem), így tapasztalatom nincs. De ahogy látom az ismerőseim közt, akik közt ilyen nagy a korkülönbség, nagyon szeretik a kistestvéreiket!
2011. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az újabb válaszokat. Ma sajnos nem alakultak valami jól a dolgok. Angol órán a család volt a téma, és elbőgtem magam, a tanár elkezdett kérdezgetni, az info hamar eljutott az ofőmhöz, aki kitalálta, hogy felhívja anyát, vagy behivatja. Most nagyon megijedtem, mert nem akarom, hogy azt higyjék rossz sorom van itthon. :S
2011. dec. 15. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!