Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny a sikeremre?

Féltékeny a sikeremre?

Figyelt kérdés
A barátom zenész, én pedig írással foglalkozom. Tehát mindketten művészek vagyunk. Én kb egy hónapja felkérést kaptam egy könyv megírására egy kiadótól, aki a próbamunkám alapján le is fog szerződtetni. Nekem mindig is az volt az életcélom, hogy az írással foglalkozzam hivatás szerűen is. Úgy néz ki, hogy ez megvalósul. A barátom viszont furcsa lett, mintha féltékeny lenne rám emiatt. Elolvasta az első részt amit írtam, és egy jó szót sem szólt róla. Helyette hozzám vágta hogy nem egy Mikszáth és nem egy Móricz, és össze sem hasonlítható velük, és hogy a végéről hiányzik valami. Megmondtam neki hogy nem azt kértem hogy összehasonlítson másokkal, és megkérdeztem mondja meg, mi hiányzik a végéről. Hallgatott, nem szólt semmit sem. Én mindig támogattam az ő művészetét, viszont úgy látom ő az enyémet nem. Én mindig őszintén örültem a sikereinek, ő pedig tudja hogy nekem ez mennyire fontos (mármint az hogy közelebb kerültem az életcélom megvalósításához)és úgy veszem észre hogy inkább féltékeny rám. Szerintetek lehetséges ez?
2011. dec. 3. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

sok sikert. :)

amúgy szerintem féltékeny... próbáld megbeszélni vele :)

2011. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem mindig ő volt a Múzsám. Neki, hozzá írtam a verseim, amik közül sokat ki is adtak már. Ő pedig így reagál. Fáj ez nekem.
2011. dec. 3. 10:16
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem is féltékeny lehet egy kicsit. De inkább ezt vele beszéld meg. Lehet, hogy azt hiszi, ha sikeres leszel akkor majd keveset fogsz vele foglalkozni. Nehéz így tanácsot adni, hogy nem ismerlek, de amit leírtál abból azt szűrtem le hogy tényleg féltéken lehet. Beszéld meg vele. Mert ha tényleg féltékeny rád akkor már semmi értelme ezt folytatni, mármint a kapcsolatotokat.

Mert ha már most féltékeny, akkor mi lesz később.

Nem tudom, hogy igazam van-e, de én biztos, ha ilyen szituba kerülnék, megbeszélném vele a dolgot és ha ő nem akar tágítani akkor fel is út, le is út. Akkor nem ő az igazi. Egy kapcsolatot nem lehet erre alapozni.

Én most ezt nem azért mondtam, hogy szakítsatok, de mindenképpen beszéljetek erről. És kérdezd meg tőle azt is hogy szeret e még. Mert ha nem akkor nem ő sz igazi.

Remélem tudtam segíteni. És sok sikert!

2011. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hivatasos es emberi feltekenyseg, irigyseg.

Gondolom, O sem Jimmi hendrix. Ha nem tamogat, orul veled a sikeredben, akkor mi lesz egy kudarcban? Ezen gondolkodjal el.

2011. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Amikor elmondtam neki hogy szerződtetni fognak, semmit sem reagált, kifejezéstelen volt az arca. Nem mondta hogy gratulál, semmit sem. Tegnap megmondtam neki, hogy a többi írásom nem fogom majd megmutatni neki, mivel ő ennyire értékeli amit csinálok. Én büszke voltam rá mindig is azért amit elért, de ő rám nem. Erre lazán annyit mondott, hogy nem olyan biztos ez.
2011. dec. 3. 10:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos fel is, hogy elszallsz a sikereddel, majd mas tarsasagba kerulsz, ahol mas part is talalhatsz. Igen, minden teren feltekeny.
2011. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én viszont még azt is érzem, hogy előjött belőle a férfi énje, tehát az hogy egy nő a művészet területén nem lehet sikeres. Az biztos hogy ezerszer többet le kell raknom az asztalra ahhoz hogy úgy értékeljenek mint egy férfivel tennék. Én szeretem a kihívásokat, sosem rettenek vissza. Szerintem inkább attól tart, hogy lehet hogy sikeresebb, és elismertebb leszek mint ő.
2011. dec. 3. 10:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Én a művészet iránt mélységes tiszteletet, és alázatot érzek. Az pedig hab a tortán, hogy fizetnek azért ami számomra természetes.
2011. dec. 3. 10:43
 9/15 anonim ***** válasza:
Az írók nem művészek, kicsi bogár!
2011. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is féltékeny lehet, pláne mivel azonos az érdeklődési körötök, mindketten művészek vagytok, és mindketten tudjátok, hogy mennyire nehéz érvényesülni. Valószínűleg ő azt látja, hogy neked sikerült az, amiről ő egyelőre csak álmodhat. Ettől függetlenül, egy párkapcsolatban nem működik az, hogy egymás sikereire vagyunk féltékenyek.

És az a baj, hogy ha ezt nyíltan megkérdezed, akkor még azt is hiheti, hogy te úgy érzed, ez egy akkora siker, hogy feltételezed, hogy erre féltékenynek kell lenni. És akkor még azt is megkapod, hogy esetleg túl nagyra vagy magaddal, vagy elszálltál emiatt. És ez így neki már olyan, mint egy önbeteljesítő jóslat, hogy 'naugye' jól érezte ő, hogy nem lesz jó az, ha sikeres leszel.

Szerintem beszélj vele, próbáld meg onnan megközelíteni a problémát, hogy elmondod neki, hogy érzed, hogy az utóbbi időben valami megváltozott, és te csak keresed az okát. Már nem szeret? vagy haragszik valamiért? Akarja, hogy megoldjátok? És ha kilyukadtok a felkérésedre, akkor elmondhatod neki, hogy ettől az égvilágon semmi sem fog változni, és neked jól esne, ha ő támogatna, nem pedig visszahúzna.

Remélem sikerül tisztáznotok!

2011. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!