Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny a sikeremre?

Féltékeny a sikeremre?

Figyelt kérdés
A barátom zenész, én pedig írással foglalkozom. Tehát mindketten művészek vagyunk. Én kb egy hónapja felkérést kaptam egy könyv megírására egy kiadótól, aki a próbamunkám alapján le is fog szerződtetni. Nekem mindig is az volt az életcélom, hogy az írással foglalkozzam hivatás szerűen is. Úgy néz ki, hogy ez megvalósul. A barátom viszont furcsa lett, mintha féltékeny lenne rám emiatt. Elolvasta az első részt amit írtam, és egy jó szót sem szólt róla. Helyette hozzám vágta hogy nem egy Mikszáth és nem egy Móricz, és össze sem hasonlítható velük, és hogy a végéről hiányzik valami. Megmondtam neki hogy nem azt kértem hogy összehasonlítson másokkal, és megkérdeztem mondja meg, mi hiányzik a végéről. Hallgatott, nem szólt semmit sem. Én mindig támogattam az ő művészetét, viszont úgy látom ő az enyémet nem. Én mindig őszintén örültem a sikereinek, ő pedig tudja hogy nekem ez mennyire fontos (mármint az hogy közelebb kerültem az életcélom megvalósításához)és úgy veszem észre hogy inkább féltékeny rám. Szerintetek lehetséges ez?
2011. dec. 3. 10:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Aki lekicsibogarazott annak üzenem, gondolkodjon mielőtt válaszol. Köszönöm szépen!
2011. dec. 3. 11:15
 12/15 anonim ***** válasza:
42%
A "hivatás szerűen" és "hozzám vágta" egybeírandók. Téged kértek fel egy könyv megírására?
2011. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen, az általad felsorolt szavak közül az elsőt valóban helytelenül írtam, a másodikkal kapcsolatban viszont vitatkozhatnék, de nem fogok.
2011. dec. 3. 13:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy te nem vagy Mikszáth vagy Móricz, de nincs joga összehasonlítania téged más írókkal. Nem minden ember egyforma. Mindenkinek más a stílusa. Én pl. szeretek festeni, volt is kiállításom párszor. De a barátnőmnek is volt. Ott (még 2008-ban) valaki kritizálta az egyik alkotását, a barátnőm meg csak mosolygott és azt mondta, nem kötelező eljönnie a kiállítására legközelebb :)

Én sosem voltam féltékeny a barátnőmre, hogy ő is sikereket ért el. Nincs rá okom.

2011. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az volt a bajom, hogy másokhoz hasonlított. A kritikát elfogadom, de az összehasonlítgatást nem. Megmondtam neki, hogy a többi írásom majd nem mutatom meg neki, hiszen így felesleges. Ez két napja volt, azóta nem keresett.
2011. dec. 4. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!