Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy féltékeny vagyok?

Normális, hogy féltékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Eddig egyke voltam, anya pedig most terhes lett, így lesz egy kistesóm (édes testvérem lesz, csak késői). Apának én voltam a mindene, tipikus apa lánya kapcsolatunk volt. El vagyok kényeztetve, nagyon szeret engem, ahogyan én is őt. Amikor kiderült, hogy Anya terhes, akkor először én is örültem, főleg azért, mert tudom mennyire akartak még egyet. Amióta viszont kiderült, hogy ő fiú lesz, Apa teljesen fellelkesedett. Csak róla tud beszélni, én pedig teljesen háttérben érzem magam. Már tervezgeti, hogy elviszi focimeccsre, meg vesz neki legót, és majd együtt játszanak vele. Teljesen háttérbe szorultam. Mintha én már nem lennék érdekes, hogy megnőttem. Nincs kedvem hazajönni, és már az is eszembe jutott, hogy koleszos leszek. Nem szeretem a kistestvéremet, pedig még meg sem született. Olvasgattam testvér féltékenységről az interneten, de csak olyanokat találtam, hogy a kisebb gyerekek (én 15 vagyok) féltékenyek. Normális, hogy én is úgy gondolkodom, mint egy ovis? Szerintem nem az. Úgy érzem, hogy nem fogom tudni feldolgozni, hogyha megszületik. :(

15/L


2011. dec. 14. 22:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nyugi!

Szerintem csak hirtelen jött. Eddig te voltál csak szüleidnek, most pedig hamarosan megérkezik a kisöcséd is. Biztos vagyok benne, hogy amint meglátod szeretni fogod, csak még új neked ez a dolog, és vannak benned gátlások. De ez nem baj, el fog múlni. Beszélgessetek szüleiddel, és minden rendben lesz!

2011. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
12%
hát igen, tényleg a nálad fiatalabb gyerekekre jellemző az ilyen buta féltékenykedés. pedig valójában nem jogos, tulajdonképpen örülnöd kéne, hiszen lesz egy tesód, meg a szüleid boldogok. de persze tudom, az érzéseidet nem tudod befolyásolni. csak remélni tudom, hogy mire megérkezik a tesód, addigra "felnősz" eléggé ahhoz, hogy a mostani aggodalmaid már eszedbe se jussanak
2011. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Nem mnormális, hisz már nem vagy ovis :) Neked ezt már tudnod kell kezelni. Nem fog apud kevésbé szeretni téged. Mindig is te maradsz neki az első gyereke,a kislánya és a bizalmi kapcsolatotok is megmarad. Ne aggódj!

Esetleg, elmondhatnád apudnak, az érzéseidet a félelmeidet. Talán ő jobban meg tud majd nyugtatni.

2011. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%
Attól hogy valakinek valamit tudnia "kell" kezelni, még nem fogja tudni kezelni.. meh..
2011. dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem akarok erről beszélni senkivel. Mindenkinek úgy csinálok, mintha boldog lennék. Nagyon lelkiismeret furdalásom van, gonosznak és szívtelennek érzem maga, ezért inkább nem mondom el senkinek. :(
2011. dec. 14. 23:02
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy csak nagyon lassan, de el fog múlni ez az érzés. Addig meg nyugodtan dühöngj vagy menj koliba, velük ne éreztesd, mert azért nem érdemlik meg, de te is csak a saját tempódban tudod feldolgozni és ezt nem lehet erőltetni. Szerintem mindent jól csinálsz.
2011. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Majd elmúlik. Gondolj arra, hogy mire a kistesód olyan korba kerül, hogy apukád tud vele "érdemlegesen" kezdeni valamit (tehát focizni, legózni), te rég felnőtt leszel és egyetemre mész. Akkor pedig nagyon fogsz örülni, hogy a szüleid nem egyedül maradnak, hanem van, akivel foglalkozzanak, ahogy veled tették. Te akkor már úgysem fogsz azzal törődni, hogy nem te leszel az egyszem gyerek, sőt, örülni fogsz a szabadságnak - akármennyire is szereted a szüleid.
2011. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ugye nekem nincsen gyerekem, így nem tudom elképzelni, hogy lehet-e egyszerre két gyereket is ugyanúgy szeretni. Attól félek, hogy alul maradok, és engem már kevésbé szeretnék.
2011. dec. 14. 23:10
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
A leírtak alapján ugyanúgy szeret mindkettőtöket, csak azért tűnik fel, hogy a tesóddal mennyit szeretne foglalkozni, mert eddig nem volt ilyen. Nem gondolom, hogy ez több lenne, mint amennyi figyelmet fordított rád, amikor megszülettél vagy azóta. :)
2011. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

Sztem természetes. Hiszen a féltékenység egy ÉRZÉS. az érzéseit meg nem tudja az ember irányítani. Az meg hazudik sztem, aki azt mondja, hogy egy/minden normális felnőtt egy másodperc alatt túllesz azon, ha vki, akit nagyon szeret és viszont, egyik pillanatról a másikra mellőzi, és nem érzi a szeretetét. Tök mindegy, milyen idős az idősebbik gyerek, ha még otthon van, azért nem illik teljesen magára hagyni és tojni a fejére csak azért, mert jön az újabb. Nehéz megélni egy ilyen drasztikus változást, még akkor is, ha esetleg a szülő tényleg próbálkozik, a kérdező kiírásából meg nem ez érződik. És itt még meg van spékelve a dolog azzal, hogy a kérdező költözés/koli előtt áll, lehet, hogy ez az utolsó időszak az életében, amikor együtt él a szüleivel, érthető, ha ki akarja élvezni a szülői szeretetet addig, amíg ilyen dózisban, 24/7 kaphatja, és így még magányosabbnak érzi magát egy ilyen váltás előtt... és akkor kapja az ilyen kommenteket, hogy buta meg gyerekes meg nőj már fel, nem vagy ovis...

Szóval én lehet, hogy szóvá tenném ezt a szüleimnek, hogy úgy érzem, hanyagolva vagyok, és tiniként is szükségem van a törődésre. Aztán onnantól meg szépen megbeszélitek a dolgot, és meghallgathatod a szüleid álláspontját is.

2011. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!