Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a tahó apósommmal?

Mit csináljak a tahó apósommmal?

Figyelt kérdés

Mindig ha van valami nézeteltérés neki áll feljebb, mindenbe beleüti az orrát, kíváncsi, türelmetlen és még Ő mondja nekünk, hogy ne türelmetlenkedjünk meg kíváncsiskodjunk. Állandóan megtalálja a hibát mindenkiben, beszól, játssza a baglyot aki mondja a verébnek, hogy nagy tuskó fejed van!


Ma is elfelejtettem a pénztárcámat eltenni aztán be kellet érte mennem a szobába és erre is volt beszólása, mindenre van. Neki amiket mi apárommal alkotunk az szar. (Én fazekas vagyok a párom meg elektrotechnikusnak készül) és itthon "alkotunk". Tök szépeket csinálunk, de neki szar, ha meg mi leszarozzuk az új faccca TV-jét olyan szarszemetek lennénk, hogy nemigaz. És udvariatlan is, lusta is, mint a föld. Kocsiból nagyon-nagyon-nagyon ritkán segít felcipekedni, van mikor a felesége 2x visszamegy. Ki van nyalva a segge a mosogatóba nem kell elvinnie az edényét stb. Pedig nincsen semmi baja, hogy ne tudna mozogni és akkor se csinál semmit, de bezzeg, ha mi nem csinálunk meg valamit akkor már beszól.

Párom dolgozik aztán az apja vele csináltatja meg a csapot, mert olyan buta, hogy még ahhoz se ért, de állandóan lehülyéz valakit. Voltunk, mi már csődtömegek, marhák meg minden. (Mármint én meg a párom, de néha ha mérges akkor mindenki más saját magát kivéve).

Nemtom, de nekem ez már túlmegy a bunkóság, határain. Ez már gonoszság!!! Mit csináljak? Mindeki az Ő pártját fogja, pedig senkinek nem tetszik amit művel. Meg is mondom a páromnak, hogy gyűjtse Ő is össze a fizetését, mert, ha jövő ilyenkorra nem csináljuk meg a kerti házat, (mert telek is van amire egy 40négyzetméteres egyszíntes házat kéne kihozni) hogy külön legyünk Tőlük én elhagyom!!! Őt is és mindenkit...

(Ő a párom apja 64 éves és velük lakunk. Párom 21 én 23 vagyok).

Ui.:Ja és agyilag nem szenilis meg nem vénhülye.

23/N


Bocsi, ha érthetetlen lett meg gépelési hibákért is bocsi mindenkitől, de most még a szokásosnál is jobban kihozott a sodromból. Mit csináljak, hogy tanulhatná meg, hogy senki nem a kutyája?

23/N



2011. dec. 14. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Legyél hálás neki. Ugyanis nélküle nem lenne a férjed, és ki tudja, mással boldog lennél-e, lenne-e egyáltalán párod.


Ja... és az ő háza az ő vára, ha ti laktok náluk, akkor alkalmazkodtok. Ha fordíva van, akkor ez rá vonatozik természetesen.

2011. dec. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Megértelek, én az anyósommal vagyok így. De ennyire akkor sem kattanhatsz ki. Előbb-utóbb a párod választani fog köztetek. És ha ilyen maradsz nem téged fog. Szereted te te a párodat? El kell döntened, mert így csak magad ellen dolgozol. Rafinált legyél, ne harcias!!
2011. dec. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Amíg vele laksz, addig tűrsz. Ez van.


De megmondom előre, hogy attól, hogy külön házban, de egy telken fogtok élni, semmi nem fog pozitívan változni, tehát azt a pénzt inkább albérletre költsétek el, de jó messze legyetek a szülőktől. Vagy pedig minden marad a régiben.

2011. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát akárhogyan is nézzük, ti laktok az ő házában. Nem úgy tűnt a leírásból, mintha kérne tőletek lakbért, vagy rezsit, ezért szerintem teljesen természetes, hogy segítetek a ház körül. Akár a csapot, akár a villanyt, akár a kertet kell megcsinálni. Szerintem baromi rendes a részükről, hogy téged befogadtak. Szerintem nincs jogod beleszólni, hogy hogyan él a házában(arra értem, hogy minden elé van téve, nem cipekedik). Azt viszont kérd ki magadnak, hogy hogyan beszél veled, de csak akkor, ha a pároddal már beszéltél erről, mert az ő feladata lenne megkérni az apját. Ha semmi nem változik, és látod, hogy a párod mindent megtett, csak akkor kérd meg higgadtan az apóst, hogy válogassa meg a szavait. Ha anyóssal jóban vagy, esetleg vele is beszélhetsz.


Viszont nagyon ostoba vagy, ha ilyen miatt el tudnád hagyni a párod, nem szeretheted eléggé, ha az első az, hogy elhagyod, és nem az, hogy különköltöznétek. Már 25ért is találni kiadó szobát két főre, ha annyira nem tetszik, nyugodtan költözzetek el.

2011. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Párom is nekem ad igazat, mert tényleg bunkó. Nyugdíjas nem siet dolgozni, de direkt akkor megy néha pl.: WC-re ha indulás előtt el kéne mennem pisilni. És én busszal megyek nem kocsival, hogy mit nekem 5 perc... Meg olyan is volt nem egyszer, hogy felkapcsolom a villanyt majnem belépek a WC-be Ő, meg odajön azt bemegy előttem.

Fürdőbe ugyanígy. Ő ráér délután is fene tudja mit csinálni, maszkírozni a fürdőbe. Amúgy az szomszédaink akik látják, hogy mindenki megy, mint a málhásszamár Ő meg üres kézzel totyog felháborítja őket is. Az egyik majnem oda is szólt neki, hogy ez így nem fer.

2011. dec. 14. 16:30
 6/11 A kérdező kommentje:

Én mennék albiba is, a párom nem akar. A telek külön van tőlük hál' Istennek. De akkor se legyen ekkora bunkó!

Nem arról van szó, hogy nem szeretem a párom, de nekem is van saját problémám. Én Anyuéktól emiatt mentem el, mert hasonlóan viselkedtek. Adunk pénzt minden hónapban megkérdezzük, hogy most ebben a hónapban mennyit kérnek. Más dolgokat külön vesszük meg amire szükségünk van. Ha számít valamit anyós lakása.

2011. dec. 14. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ott laksz náluk, akkor ott ök vannak otthon, ök dontik el, hogy mi hogy legyen. Ha neked ez nem tetszik (elvégre nem vagy családtag, de vendég sem, csak egy eltürt valaki), akkor szabad elköltözni. Ha a párod szerint az apja viselkedése nincs rendben, akkor költözik, ha maradni akar, akkor az apjának ad igazat.
2011. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel különösebben, hogy mit csinál csak ne szólogasson be, és ne nekem mondja, hogy nagy fejem van mikor Ő a bagoly... Többit én letojom, mert sokat nem vagyok itthon, meg szerencsére van külön szobánk.


Jaaa, és párom alig akar velem szeretkezni mióta Őkegyelme fél 11kor éjjel benyitott, mert Ő 5 sör után K.O.!!!!

2011. dec. 14. 17:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy, hogy a szomszédok mit gondolnak, viszont ebben a helyzetben mindenképp keressetek albérletet, hiszen megengedhetitek. Beszéld rá a párodat, főleg azzal tudnál jól érvelni, hogy ki kéne próbálni a különélést, mielőtt tényleg különköltöztök az új házba. Csak mellette szólnak az érvek, muszáj, hogy belemenjen, ha másért nem, azért, hogy nyugodtan éljetek. Elég tutyimutyi lehet a barátod, ha nem szólt az apjának ezért... Szerintem mivel együtt vagytok nincs olyan, hogy külön probléma, hiszen az életeteket készültök összekötni, amivel minden együtt jár. Ennyi információból úgy tűnik, hogy a párod még nem áll készen, hogy leváljon a szülőkről. Nem az apóson kell változtatni, hanem a barátod hozzáállásán. Beszéljétek meg, és mihamarabb költözzetek el!
2011. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amíg pedig ott laktok, cseréljetek zárat az ajtón, és zárjátok éjszakára. Nálunk is van, nagyon hasznos mikor itt alszik a barátom. Így meg lesz oldva a szeretkezés kérdése is.
2011. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!