Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Apukák! Őszintén,...

Kedves Apukák! Őszintén, miért nem látogatjátok első házasságotokból született gyermekeiteket, ha egyébként második gyermekeitekért meg odavagytok?

Figyelt kérdés

Olyan apukák őszinte véleményére lennék kíváncsi, akik még nem is találkoztak első gyermekükkel, de új házasságukból született gyermekeikért meg rajonganak.

Páromat nem érdekli a kislánya, aki egy rossz házasságban született. Viszont nekem nem hagy békét, hogy szüljek neki, mert imádja a kisgyerekeket. Hogyan jut el valaki odáig, hogy nem érdekli a saját véréből született kis élet. Kedves Apukák, magyarázzátok már el ezt nekem! Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 4. 20:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
56%
Az én páromnak is van egy gyereke, aki "becsúszott" gyógyszer mellett. Már előtte is meg volt romolva a kapcsolatuk a nő a gyerekkel akarta megfogni páromat. Még mielőtt megszületett volna a gyerek, szétmentek. Párom elismerte, hogy az övé, fizeti a gyerektartást, de még sose látta, csak képről, nem is érdekli. Van más, akit apjaként szeret, bár tudja, hogy nem a vér szerinti apukája. A közös gyerekünket előre terveztük, nagyon várta, már a terhesség alatt is sokat segített, és a mai napig imádja a fiunkat, most döntöttük el, hogy vállalunk még egy babát. Szóval, mivel ő nem akarta az első gyerekét, egy átverésnek érzi az egészet és nem is akar az apja lenni.
2011. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
55%

Már ne haragudj, de mi az, hogy ő nem akarta a gyereket, nem akar az apja lenni???????? ATTÓL MÉG AZ!!!!!!!! És annak a gyereknek is ugyanolyan nagy szüksége lenne az apjára, mint a mosatni gyereketeknek!!! Ezt egy olyan lány mondja neked, akinek a szülei elváltak 2 éves korában, és sosem foglalkozott igazán velem az édesapám, és bár anyunak lett egy új férje, aki 2-3 éves korom óta nevel, úgy szeretem mintha az édesapám lenne, de SOHA SENKI NEM fogja tudni pótolni azt az űrt bennem, amit az édesapámnak kellett volna betölteni!!

Úgyhogy ne mondj ilyet, hogy nem is érdekli a párodat a korábbi házasságából született gyereke, mert ez a legaljasabb dolog, amit egy szülő tehet a gyerekével!

2012. márc. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Utolsó, én megértelek téged, de azt látni kell, hogy ha egy férfinak úgy születik gyereke, hogy meg se kérdezik róla, akkor becsapva érzi magát, és onnantól kezdve bizalmatlan a párjával, és könnyen lehet, hogy a gyereket se akarja elismerni. De az is lehet, hogy megbeszélés után, házasságba érkezett az első gyerkőc, utána mégis elváltak. Ilyenkor általában az anya miatt nem keresik a gyereket, mert kibírhatatlanul viselkedik (mocskolja az apát, az esetleges új párját, netán még a közös gyerek fejét is teletömi hülyeséggel, stb.) De ismerek olyan családot is, ahol az apa volt csélcsap, és egyszerűen virágról virágra szállt, majd a neje többször már nem tudott megbocsátani és elváltak, a körülmények ellenére békésen. A gyerekek 5 és 7 évesek voltak, most 31, 33 évesek, és apuka tavaly kapcsolt, hogy a sok nő után egyedül maradt, és csak most keresi a gyerekei társaságát. Az egyik fia elfogadja, a másik látni se akarja.


Szóval a kérdésre is válaszolva: sok oka lehet annak, ha nem keresi az előző kapcsolatból született gyereket. Viszont jó eséllyel azért nyaggatja a párja a kérdezőt, mert harmonikusnak érzi a kapcsolatukat, tényleg szereti a gyerekeket, és szeretne egy kisbabót. Bár engem nyaggatna az enyém! :)

2012. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

az én apukám nagyon kényelmes volt, nem sokat utazott a láthatás miatt. Végül is, ha egy ember nem szeret egy másikat, aki akár a gyereke is, és azt számolja, hogy nemkap tőle semmit .... akkor ez van.


Nekem sajnos nem lett pótapukám se, mert anyu félt, hogy egy idegen még kevésbbé fog engem szeretni.

2012. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
56%
32-es... El nem tudom képzelni vajon milyen űr maradhatott benned, ha van egy férfi anyukád mellett, aki imád téged. 3 éves koráig egyedül neveltem a lányom akkor ismertem meg a mostani férjemet. A lányom tudja, hogy biológiailag nem az apukája, de Ő az APA, Ő van mellette, bajban, bánatban, örömben! Szuper a kapcsolatuk. Állítom jobb a kapcsolatuk, mint sok családban, ahol a vérszerinti apa-anya együtt nevelik vagy nem nevelik csemetéiket. Én ezt inkább bemagyarázásnak érzem a részedről.
2012. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Megvan a véleményem az ilyen 'apákról' is........ Szembeköpném őket
2012. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!