Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Apukák! Őszintén,...

Kedves Apukák! Őszintén, miért nem látogatjátok első házasságotokból született gyermekeiteket, ha egyébként második gyermekeitekért meg odavagytok?

Figyelt kérdés

Olyan apukák őszinte véleményére lennék kíváncsi, akik még nem is találkoztak első gyermekükkel, de új házasságukból született gyermekeikért meg rajonganak.

Páromat nem érdekli a kislánya, aki egy rossz házasságban született. Viszont nekem nem hagy békét, hogy szüljek neki, mert imádja a kisgyerekeket. Hogyan jut el valaki odáig, hogy nem érdekli a saját véréből született kis élet. Kedves Apukák, magyarázzátok már el ezt nekem! Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 4. 20:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
93%

egy érdembeli választ tudok adni:


Nagybátyám azért nem látogatja a 11 éves fiát, mert az anyja totál ellene hangolja, meg az új párja ellen... azt mondja, nem vágyik rá 2 hetente hétvégén, hogy áthozza a gyereket, aki mindenért pofákat vág, ocsmányul beszél, és egész nap a TV előtt ül, mert nem akar csinálni semmit (társasozni, focizni, kirándulni, stb.)

Amikor az új párja terhes lett (nagy nehezen!) és a gyerek tovább terrorizálta őt az ocsmány beszólásaival, akkor döntötte el, hogy többet nem hozza el hétvégén, pénteken érte megy az iskolába, elviszi egy cukrászdába, "beszélgetnek" egy órát, és ennyi.

2011. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
54%
Bár tudom nehéz lehet elfogadni, de szerintem valami féle lelkiismeret furdalás lehet benne, félelemmel vegyítve. Aztán lehet, hogy tényleg nem érdekli, mert olyan típus, erről őt magát kéne megtudakolni.
2011. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Az én apukám a féltestvérem 1 éves koráig volt együtt az első feleségével. Ő azért nem látogatta féltesómat, mert lett mindkettőjüknek új családja, kölcsönösen nem keresték egymást, fizette a gyerektartást és kész. 23 évesen találkoztam először a féltestvéremmel, és azóta se visszük túlzásba a dolgot pedig itt lakik 2 utcányira. 18 évvel idősebb nálam. Egyébként apa engem és a bátyámat nagyon szeret, és mindig foglalkozott velünk, függetlenül attól, hogy a féltestvéremmel nem (egyszer pénz kellett neki, akkor jött el hozzánk, és ismertem meg, apa szó nélkül adott neki, még féltestvérem is meglepődött, nem erre számított, de nem volt más választása). Féltestvéremnek van egy kislánya is, akit apa sose látott (féltestvérem szétment az élettársával, a nőnek ítélték a gyereket), és nem is kíváncsi rá, de az én babámat nagyon várta, simogatta a hasamat, beszélt hozzá, és most is szívesen vigyáz rá. 26/N
2011. dec. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sem apuka vagyok :)

Viszont az én apum sem látogatta az előző házasságból született gyerekét, és meg is volt rá a jó oka.

Ugyanis a kedves anyuka a válás pillanatától kezdve nekiállt a gyereket apu ellen hangolni. Apa az elején még ment minden láthatásra stb, de egyre elviselhetetlenebb volt a helyzet.

Kezdetben a kislány még csak bőgött hogy apu menjen vissza anyucihoz (szó szerint BETANÍTOTTA neki a banya hogy miket mondjon), utána ahogy anyuci mérge hatott, már köszönni se volt hajlandó a kiscsaj, ha találkoztak.

Így apu lemondott az egészről, lettek gyerekei akik viszont szerették...

Még apu mesélte a történetet, de hiteles, mert később nagyanyám is elismerte, pedig ő még mindig azt a csajt támogatja a kedves anyjával... :/ 21/L

2011. dec. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek csúnya válása volt, még sok év után is látom rajta, hogy egy kanál vízben megfojtaná az előző feleségét.

Viszont a lányáért ölne.

Amikor ment érte, mindig láttam rajta a feszültséget, hogy kénytelen összefutni az exével, de ennyi. Végül annyit változtatott a dolgokon, hogy előre odatelefonált, hogy mikor érkezik, a lánya meg a kapuban várta, így nagyrészt elkerülte az anyukát.

Most, hogy már nagyobb, eleve lakáson kívül beszélnek meg találkozót, vagy olyankor megy, amikor anyuka elutazott és esélyük sincs találkozni.


Volt egy időszak, amikor sok gond volt a lányával, ezért nagyon sok időt töltött vele, néha egy hétre a saját lakásába költözött a lányával, hogy kettesben lehessenek. Egyszer kicsit félve kérdezte, hogy nem baj nekem, hogy esetleg háttérbe szorulok emiatt?

Mondtam, hogy egyrészt csak annyit várok el, hogy szóljon előre (tudjak róla), amúgy felnőtt ember, gyerekkel, én is így ismertem meg.

Másrészt baromira elgondolkodnék a közös gyereken, ha nem azt látnám, hogy a lánya áll az első helyen.


Miattam egyszer mondott le találkozót a lányával, amikor be kellett vinni a kórházba, mert vesegörcsöm volt és a padlón zokogtam a fájdalomtól. Mondjuk akkor a lánya is mondta, hogy hagyja őt a fenébe, vigyen be a kórházba, majd találkoznak másnap, 40 fokos lázzal velem foglalkozzon. (Részemről is ez volt az egyetlen eset, amikor kértem, hogy most ne találkozzanak, mert megpusztulok a fájdalomtól, vigyen orvoshoz azonnal.)

2011. dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem úgy van, mint az első pár vehemens hozzászóló írta, hogy akkor majd téged is elhagy. Apósomnak van az előző házasságából egy lánya, akit a férjem és a testvére nem is ismer. A házasság véget ért, részleteket nem, tudok, miért, meg hogy miért alakult így. De! A 2. házasságból van a férjem és a testvére, és apósnál jobb apát nem lehet elképzelni. Mindene a 2 gyereke. Ebből azt következtetem ki, hogy önmagában nem mindig és kizárólag a férfi a hibás, ha úgy alakul, hogy nem tartja a kapcsolatot a gyerekkel. Ha van ott egy anya, aki megnehezíti a dolgot, ellene neveli a gyereket, akkor benne van a pakliban. Más dolog, hogy női fejjel azt mondom, én sem értem meg, aki le se sz..ja a gyereket. Másik ismerősöm is így van. Szokott mesélni a gyerekéről, akit már 10 éve nem látott, nagy szeretettel beszél róla. Neki az anyjával romlott meg a kapcsolat, megcsalta a nő. Szerintem itt az lehet, hogy volt olyan, hogy nem tudott menni, (meg nem tudott gytartást fizetni, munkanélküli lett), és a kedves anyuka nem engedte, hogy akkor lássa a gyereket. Mikor egyenesbe jött, akkor meg már nem mert menni, mert mit szólnak, anyuka talán el is zavarná, a gyerek ki tudja, mit gondol róla, nem mert menni, félt a szemébe nézni. Ez a 22-es csapdája, nem mer menni, mert mit gondol a gyerek, de a gyerek épp azért gondolja, amit, mert apuka nem megy.


Szóval az első válaszadóknak nincs feltétlen igaza, após 00 éve él anyóssal, példás apja a 2 gyereknek, annak ellenére, hogy a legnagyobbat rég nem látta.

2011. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
azaz 30 éve
2011. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok, de egy munkatársam mesélte a becsúszott gyerekről, akit egy olyan nő szült neki, akit nem szeretett, hogy amikor meglátta újszülöttként, nem az jutott eszébe, hogy ez az ő gyereke, hanem hogy most mihez kezdjen vele, kije ez neki?


Talán ez egy magyarázat: a férfiak nem élik meg a terhességet, nem kötődnek önmagában a gyerekhez, hanem az első időkben a kapcsolatot az anyával való viszony határozza meg. Ha az anyát nem szeretik, a gyerek önmagában nem jelent nekik mást, csak terhet.


Más a helyzet, ha a gyerek egy jó kapcsolatba születik, ami már akkor romlik meg, ha a gyerek nagyobbacska, 4-5 éves. Ekkorra az apának is kialakul már valamiféle emberi kapcsolata a gyerekkel. Ilyenkor a kötődés is nagyobb eséllyel marad meg.

2011. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
36%
Én azért elgondolkodnák. Ha az anya apa ellen nevel, annak is csak oka van.(miért is haragudna az apára, ha közös döntés lenne a házasság felbomlása, és a válás alatt sem lenne baj?!Ilyenkor 99%-ban az apa meggondolta magát, és otthagyta a sz@rban a családot) Ha az apa képes volt elhagyni az anyát és gyerekét, ott az apa hiába kedves, meg szeret, valami hiányzik belőle. Nem tud úgy szeretni, kötődni. Vannak kivételek, amikor a nő hagyja el az apát, de ha vannak gyerekek, ez elenyésző, és ált súlyos oka van(alkohol, megcsalás)Lehet, hogy te elleszel vele, legalábbis amíg szeret, de ez a viselkedés benne van a pakliban. Ilyen. Ha úgy gondolja, nem kell neki a gyereke, és nem is hiányzik. Megeshet ez a tieddel is, bár értem én, hogy most lehetetlennek tűnik. Én sem apa vagyok, de az én férjem ragaszkodott a sok gyerekhez, modern nevelési elvekhez, rögeszmésen óvta őket, spéci iskolába akarta járatni őket, engem is imádott...Amíg nem találkozott egy régi szerelmével. Azóta annyi neki a gyerekek, hogy a francba, vonják a fizetésem felét, bár ne születtek volna. Hát nehogy így járj, mert amit leírtál, az csak egy jel, de azt jelzi, hogy ő képes ilyesmire, amire van aki nem. Kicseréli a régi gyerekeit újra, neki ennyi. A régi meg nem kell, ha van új.
2011. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Én sem apuka vagyok. Férjem válása annó elég csúnyára sikeredett és nem ő akart válni. Az exfelesége pasizott be és üldözte el maga mellől. A gyerek ekkor volt majdnem 3 éves. A nő elkezdte szépen a férjem ellen nevelni a gyereket, rendkívül kezelhetetlen volt sokszor. Egyértelműen anyuci szavait hallottuk vissza a gyerektől. Párom lassacskán eljutott addig, hogy komolyan fontolóra vette, hogy nem látogatja, nem hozza el többet a gyereket, mert nincs értelme egy kisgyereket összezavarni és anyuka uszításainak kitenni. Végül szerencsére anyuka is belátta, hogy nem kell a gyereket hergelni. Ez csak arra egy példa, hogy nem feltétlenül kell indok egy 'anyának', hogy a saját gyerekét sem kímélve törjön borsot az ex orra alá. Vannak ilyen gonosz emberek. Szóval kéretik nem általánosítani. :)
2011. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!