Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberek, akiket senki sem ért...

Emberek, akiket senki sem ért meg: sem a család, sem a barátok?

Figyelt kérdés

Padlón vagyok, ezért kicsit jól esne tudni, hogy nem vagyok egyedül. A családom már az agyamra megy, folyamatosan keresztbe tesznek (20 éves lány vagyok, az egyetem miatt kényszerülök itthon élni). Nem szeretnek, sőt egy szörnyetegnek tartanak, csak mert nem viselek el néhány dolgot (pl a menstruációs vérrel összevérezett kukafedelet vagy a kilyukasztott ruháimat, és ezek miatt sokszor mondogatok nekik, mert mindig csinálnak valami ilyen dolgot, igazi disznóólban élünk). A gyulladt lábujjammal már járni nem tudok, cipőt sem bírok húzni, de a kocsit tavaszig nem vihetem sehová (a határon túl, 20km-re innen megcsinálná egy jó szakember olcsóbban, mint itthon, de nincs kocsi, mert szét van rohadva, de a szüleim addig rohadtan is hajtani akarják, veszélyesen (holott jó anyagi körülmények közt élünk).

Minden nap kiverik valamivel a biztosítékot, mindennapos fejfájást okoznak, minden nap miattuk sírok. A barátaim sem nyújtanak vigaszt, mind vagy külön élnek a családjuktól (mert fizetik nekik, nekem egy fillért sem hajlandóak), vagy megértő, rendes szüleik vannak, így ha elmesélem nekik a dolgokat, akkor sem értik meg igazán. A párom is csak bólogatós kutyát játszik, de szerintem nem ért meg igazán és szerintem engem lát bűnbaknak, csak mert kissé szigorúbb természet vagyok (ha én rendet teszek, elvárom mástól is, hogy legalább a véres kukát letörölje maga után, szerintem ez nem elviselhetetlen természet). Egyedül a cicám mellett sírhatom ki magam, de tudom, még ő is csak a kapott étel miatt szeret. Legszívesebben egy lakatlan szigetre költöznék, elegem van a környezetemből, már örülök, ha az egyetemen lehetek, mert ott legalább elfogadnak és kedvesek velem. Dolgozni sajnos a sűrű órarendem és a felsőfokú nyelvvizsgára való készülés miatt nem igazán tudok, alkalmi munkákat vállalok, de az a pénz hamar elfogy.

Más is van hasonló helyzetben, akit senki nem ért meg, pedig próbálkozik minden téren a legjobbat hozni? Aki segít a családjának (mert segítek a házimunkában sokat), aki próbál normális életvitelt folytatni, mégsem sikerül mások miatt? Aki nem tud szabadulni egy hasonlóan rossz helyzetből? Én csak az egyetem után látom a kiutat, de a szüleim komolyabb támogatása nélkül még akkor is évekbe telhet, míg különköltözhetek.


2011. dec. 2. 14:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem egy kellemes vicc jut az eszembe:

Rádió mondja a híreket, hirtelen megszakítják az adást:

- Most kaptuk az értesítést, hogy az autópályán egy őrült a forgalommal szemben hajt! Kérjük nagyon óvatosan közlekedjenek, amíg a szükséges intézkedéseket meg nem teszik a hatóságok. Ismételjük: az autópályán egy őrült a forgalommal szemben közlekedik.

Eközben valahol az autópályán:

- Mit egy őrült! Az összes!!!


Kb. ezt látom ebben a helyzetben is. TE vagy aki nem érti meg az életet. És a polgármester NEM A JEGYZŐ felettese...

2011. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
63%

Még egy megjegyzés, az előbb kimaradt.

Azt írod, hogy igazi disznóólban éltek.

Gondolom nem vagy annyira elfoglalt, hogy ne tudj otthon besegíteni. Te miért nem takarítasz ki?

Ha anyudéknak nincs rá igénye, amit kétlek, mert én a kákán is csomót estét érzem, akkor is megtehetnéd.

2011. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%
Higyjétek el, vannak ilyen emberek. Én is ismerek. Egyszerűen járni nem lehet a lakásban mert tele van cucokkal, a gyerek használt bilije meg a szoba közepén... Van aki ilyen. Viszont kedves kérdező én úgy érzem hogy te is egy kicsit gyerekes vagy. Azért hogy még a macskád is leszólod. Ő "csak" egy állat, remélhetőleg te értelmesebb vagy nála hogy megértsd ő őszintán szeret. De úgy látszik te mindenben a rosszat látod. Én is utálom ahogy élek, de nem változtathatok rajta amíg nem megyek külön, addig meg minek sírjak rajta? Van barátod, nem vagy szegény, vannak társaid, tanulsz... Szerintem ez elég elfogadható élet amíg nincs jobb.
2011. dec. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!