Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csalad kontra "karrier"?

Csalad kontra "karrier"?

Figyelt kérdés

A ferjem mar nagyon szeretne babat, de en mar az elejen is elmondtam, hogy az egyetem alatt nem hiszem, hogy menne. Orvostanhallgato vagyok, felek, hogy nem lenne idom a babara, meg ha egy evet halasztanek is..sokakat lattam akik az egyetem alatt oldjak meg,hisz kesobb szakkepzes,majd az elso par ev a szakmaban,ami megalapozza a jovot,es igazabol semmikor sem idoszeru a gyerekvallalas,de valamikor meg is idot kell ra szakitani. Parom azzal indokol,hogy majd segit az anyja ahol tud, illetve,hogy a novere is ugyanezt vegig csinalta. Az en szuleim messze vannak,kulfoldon elunk, miatta koltoztem ide,mert o idevalosi. Az o szulei relativ kozel,bar az orszag eleg nagy,es nem a szomszed varosban elnek. Meg az alapkepzest se fejeztem be, aztan a szakosodasnal se haziorvos leszek,szoval sok-sok ev meg. Nem vagyom en nagy karrierre, csak hogy legyen reszem szakmai megbecsulesben. Mar azon is elgondolkodtam,hogy talan masfele kellene szakosodni,ami "csaladbaratabb".


Kivulrol hogy latjatok ezt? Nem az alapjan fogok donteni,hogy ki mit ir ide, de erdekes lehet latni mas szemszogbol is a dolgokat.


2011. nov. 28. 14:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy az apukaja 70 lesz iden, es igaz hogy maximum 50-nek nez ki,iszonyatosan fitt is,de o fel,hogy majd nem lathatja az unokakat a papa.
2011. nov. 28. 14:48
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

"Parom azzal indokol,hogy majd segit az anyja ahol tud, illetve,hogy a novere is ugyanezt vegig csinalta."


Rögtön a mama segítségét ajánlotta fel? A férjed hol lesz addig?


A másik meg, szerintem a legnagyobb önzőség valakinek unokát szülni.

2011. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Termeszetesen a parom is itt lesz, de o ugy ertette, hogy tudna hol lenne a gyerek,amig tanulok,meg o dolgozik. Mert azert az meg sem jarja,hogy valakinek gyereke van,mar otthon kell ulni,az elet nem all meg.
2011. nov. 28. 14:52
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel az orvosit, ha már belekezdtél, de épp ez a rossz a sok évnyi tanulásban, hogy időközben vannak lányok, akik már családot szeretnének. Egyik barátnőm is 26 évesen gyereket szült, félbehagyta tanulmányait az orvosin. Persze nem lehet hibáztatni, hiszen ennyi idősen sokan szülnek már, de az biztos, hogy nehéz mérlegelni, mert mindkettőt szerette volna. Neked kell eldöntened, hogy mi az, ami fontosabb az életedben, több örömöt okozna. Ha mindenképpen orvos akarsz lenni, szülj a 30-as éveid elején, ha inkább már babáznál, akkor válts. Bár akkor meg oda a sok évnyi kemény munka.
2011. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem hagyom ott,max masfele szakosodom, vagy nem dolgozom x evig,es majd visszamegyek mikor a gyerek nagyobb lesz. Vagy sokat kell dadusra/nagymamira hagyni, esetleg meg a gyogyszereszeten elgondolkodtam,itt semmi perc alatt atvesznek,mar megerdeklodtem,az is erdekelt mindigis, igazabol gyerek nelkul is gondolkodtam rajta,mar az elejen is.
2011. nov. 28. 14:55
 7/22 A kérdező kommentje:
En 27, a parom 37. Igazabol en 30 folott nem nagyon szeretnek szulni,vagy elotte vagy inkabb nem, esetleg ha minden kotel szakad... Egyreszt mert tudom,hogy egyaltalan nem ajanlott 30 folott szulni,semmilyen szempontbol, masfelol meg talan teljesen mind1, hogy most vagy kesobb jon a gyerek,igazabol sosem lesz alkalmas. Gyogyszereszeten is van szakosodas stb. Raadasul minel kesobb jon,annal nehezebb lesz nekunk is alkalmazkodni az uj helyzethez, egyre kevesebb energiaja lesz az embernek. Bar most is nehez elkepzelni mar,hogy hogy lesz idonk meg energiank mindenre. Kicsit mar banom,hogy nem anno szultem mikor kijottem ide 20evesen es 2evig csak nyelvet tanultam.
2011. nov. 28. 14:59
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem írtad, hány éves vagy, és hogy valójában vágysz-e már a babára, vagy csak "kifogásnak" jó a suli.

Én magam nem végeztem orvosit, de tudom, hogy nagyon nehéz. Az biztos, hogy ha a gyerekeddel is normálisan törődni akarsz, akkor minimum fél, de inkább egy évet halasztanod kell a suliból. Tudom, sokan mondják, hogy a pár hónapos gyerekükre vigyáz minden nap a nagymama, de ilyenkor mindig felmerül bennem, vajon ki szoptatja azt a gyereket??? Tudom, senki, de Te, mint leendő orvos, nyilván tisztában vagy a kérdés fontosságával.

Egyéves kora után a bölcsi, a nagyszülők és természetesen az apuka segítségével talán már lehet nappalin is folytatni a tanulmányokat, igaz, így is fel kell készülni arra, hogy soha nem fogod már tudni az összes energiádat a tanulásra fordítani.

Itt az a kérdés, hogy

- hány éves vagy

- vágysz-e már babára

- képes lennél-e kihagyás után folytatni a sulit, illetve lesz-e szervezőkészséged és lelkierőd ahhoz, hogy egy baba mellett befejezd.

Ezeket csak Te tudod megválaszolni, de talán kaptál pár szempontot a mérlegeléshez. :)

2011. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Irtam mennyi vagyok, folytatni biztos tudnam, anno felbehagytam a magyar orvosit,kint meg egy targyamat se fogadtak el,raadasul 2evig csak nyelvet tanultam,tehat ezzel nem lenne gond.
2011. nov. 28. 15:06
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szülj amikor te jónak látod és nem csak a párod:Látszik hogy bizonytalan vagy....Egy gyerekhez két ember közös döntése kell...
2011. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!