Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csalad kontra "karrier"?

Csalad kontra "karrier"?

Figyelt kérdés

A ferjem mar nagyon szeretne babat, de en mar az elejen is elmondtam, hogy az egyetem alatt nem hiszem, hogy menne. Orvostanhallgato vagyok, felek, hogy nem lenne idom a babara, meg ha egy evet halasztanek is..sokakat lattam akik az egyetem alatt oldjak meg,hisz kesobb szakkepzes,majd az elso par ev a szakmaban,ami megalapozza a jovot,es igazabol semmikor sem idoszeru a gyerekvallalas,de valamikor meg is idot kell ra szakitani. Parom azzal indokol,hogy majd segit az anyja ahol tud, illetve,hogy a novere is ugyanezt vegig csinalta. Az en szuleim messze vannak,kulfoldon elunk, miatta koltoztem ide,mert o idevalosi. Az o szulei relativ kozel,bar az orszag eleg nagy,es nem a szomszed varosban elnek. Meg az alapkepzest se fejeztem be, aztan a szakosodasnal se haziorvos leszek,szoval sok-sok ev meg. Nem vagyom en nagy karrierre, csak hogy legyen reszem szakmai megbecsulesben. Mar azon is elgondolkodtam,hogy talan masfele kellene szakosodni,ami "csaladbaratabb".


Kivulrol hogy latjatok ezt? Nem az alapjan fogok donteni,hogy ki mit ir ide, de erdekes lehet latni mas szemszogbol is a dolgokat.


2011. nov. 28. 14:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam végig mindent, előre is bocsi érte.


Nézd, lehet két úton:


1. nem vállal a nő gyereket, mert karriert akar, inkább majd ha dolgozni kezd. Dolgozni kezdett, megy is neki, elismerik, nem hagyhatja ott, mert kinevezésre gyúr. Kinevezik. Most pláne nem hagyhatja ott, mert bizonyítania kell, hogy meg tudja csinálni. A munka sok, a nő élvezi, minden idejét leköti. Újabb fejlesztések, bővülő pacientúra, nem hagyhatja ott. Telnek az évek, megy a karrier-gőzös. Aztán a nő reggel úgy ébred, hogy de jó volna így harmincon túl elkezdeni a baba-dolgot, még kifut az időből. Próbálkoznak. Nem jön. Nem baj, akkor karrierre koncentrálás, egyszer majd összejön.


a., nem jön össze. EGy év után sem. A következő után sem. Kéne vizsgálat, de közben ott a karrier-gőzös, nem mehet veszendőbe.


b., összejön, 34 évesen, teherbe is esik, gyedre megy. A helyére pedig felvesznek egy fiatal kolléganőt, aki szintén remek, és szintén kinevezésre gyúr. Megkapja. Talán pont a gyeden babázó kolléganő helyecskéjét, hiszen ő most babázik, aztán talán tesót is akar, ez az új tehetség viszont még csak 24, inkább őt kezdik nyomatni (ismeretségi körömben ez történt)


2. a nő gyermeket vállal diploma közben, után, mindegy, a papír meglesz (én utolsó évemben szültem, 11 hónapos baba mellett diplomáztam). Diplomával a kézben gyeden van, babázik. A baba két évesen bölcsibe megy, a nő pedig nekikezd a karriergőzösnek, kinevezik, elismerik, megbecsülik. Csak éppen, amikor hazaér a munkából, nem az az érzés fogadja, hogy de jó lenne lassan nekiállni a babaprojektnek, különben kifutok az időből, hanem az, hogy a karjai közé fut egy édes kis ötéves.


Mindegy, hogy fősuli után 23, vagy fősuli plusz gyes után 25 évesen kezdesz karriert. Én soha az életben nem értettem, miért gondolják a nők, hogy választani kell a család és a karrier között. Én nem választottam, hanem szimultán csináltam a kettőt. Eddig boldognak érzem magam :)

2011. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 tekike99 ***** válasza:

"igazabol semmikor sem idoszeru a gyerekvallalas,de valamikor meg is idot kell ra szakitani."


amíg így állsz a babavállaláshoz, addig nem vagy még érett rá és nem is vágysz rá különösebben. én várnék a helyedben, amíg igazából szeretném.

azzal nem értek egyet, h 30 felett nem ajánlatos szülni, mert erre rengeteg ellenpélda van. sőt a ami világban a nők nagyobb része ebben a korban vállalja az első babáját.

2011. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én írtam a lehetséges utakról (nem kell persze ezer százalékra venni őket, de az esély megvan rájuk)

Annyit tennék még hozzá, hogy akit elkap a gépszíj, nehezen hagyja ott, erre példák a régi munkahelyemről a kollégák is. A vezetőség nőtagjai jellemzően 33-35 évesek voltak, gyerek nélkül, mert karriert építgettek....én voltam az egyik kakukktojás a 25 évemmel és kisfiammal..szintén vezető beosztásban, beosztásban, akárcsak ők. Csak gyerkőccel.

2011. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ha te is úgy szeretnél már babát, mint a párod, szerintem vágjatok bele.

Mondtad, hogy a gyógyszerészet is érdekel, az valóban sokkal barátibb családalapitás szempontjából, akkor menj át oda.

Viszont csak azért ne válts, mert most éppen babát terveztek, mert később esetleg, még ha évek múlva is, megbánhatod a döntésedet.

Persze irtad, hogy alapjáraton is érdekelt a dolog, nem is úgy értem, hogy csak emiatt kezdett el most érdekelni, viszont ha van "álom szakod", akkor azt semmiképpen ne add fel.

Ha viszont te magad sem tudod pontosan merrefele szakosodj, hanem több dolog érdekel, akkor tényleg válassz olyat, amit baba mellett is lehet csinálni.

L/24

2011. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,tobbet nem varok,ma beszelgetest tervezek ismet a ferjemmel,azutan majd valoszinuleg megvilagosodunk egyutt.
2011. nov. 28. 15:25
 16/22 anonim ***** válasza:
Melyik országban éltek? Az se mindegy, hogy ott a társadalom, szociális rendszer hogy áll hozzá.
2011. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%
Egyértelműen a karrier, ne rontsd el gyerekszüléssel.
2011. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy ha valaha akarsz gyereket, akkor most szülj. nem is csak a többiek miatt, magad miatt. mert a körülmények soha sem lesznek kedvezőbbek. amikor már nem a sulival foglalkozol ott lesz a munka, mire biztosan megalapozod a karrieredet, már "kifutottál az időből". tényleg nem megy áldozatok nélkül, a gyerekvállalás már csak ilyen. azt kell eldöntened, hogy egyáltalán szeretnél-e anya lenni, mert ha nem, akkor nincs kérdés, ha meg igen, akkor ezt inkább most lépd meg.
2011. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
egyetem mellé elég durva lenne. ha lediplomázol és megszülöd, akkor utána a párod otthon maradhatna veled, 37 évesen már nyilván meg van alapozva a karrierje annyira, hogy ő bármikor visszamehet. te meg el tudod kezdeni a munkát.
2011. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen a karrier ne rontsd el az életedet gyerekszüléssel!

Amúgy 30 év felett szül manapság a nők 70%-a, úgyhogy én 40 évre tenném ezt a veszélyességi korhatárt, ami felett nem ajánlatos szülni.

2011. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!