Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen egy normális család?

Ilyen egy normális család?

Figyelt kérdés

Szia.

12 éves vagyok és lány. Anyukám és apukám már akkor elváltak amikor én 3 éves voltam.Utána a nagymamámhoz költöztünk és ott laktunk.

Nem telt el olyan sok idő,talán 1 másfél év,de anyukám összejött egy pasival.

Ez idáig rendben is volt,megismertem és nagyon rendes fickónak látszott.

Utána talán egy évvel már össze is költözött anyukámmal,tehát én is mentem vele.

Tök jó volt,megkaptam mindent amit csak akartam,saját TV,saját számítógép,telefon...

Szép és jó volt,de csak utána jöttem rá,hogy nem komplett ez az ember.

10 éves voltam,mikor elkezdett a számítógépén pókerezni.

Felkelt,leült a gép elé,és játszott..mikor hazaértünk ugyan ezt csinálta.

Nem mentbe dolgozni (főnök egy cégnél),csak játszott.


Mindig arra hivatkozott,hogy megkapok mindent tőle,haggyam békén és ne nyaggassam.

Viszont már 12 éves vagyok és eddig egyszer sem nyaraltunk,kirándultunk vagy moziztunk együtt így anyáékkal.

Ők otthon pókereznek és ennyi.

Elegem van,hogy nem főzünk,hanem pizzázunk vagy valami gyors kaja,elegem van,hogy semmit nem csinálunk együtt.


Szép kis család,mindent meg kapok,csak épp szeretet nem.

Nem tudom,de én család centrikus vagyok és nálam egy karácsony nem a szuper ajándékokról szól hanem,hogy együtt legyünk.

Ilyen egy normális család?


Bocsi a helyesírási hibákért.


2011. nov. 27. 16:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az igényed jogos és teljesen természetes. Próbálj velük beszélni erről a vágyadról. Mondd el a családodnak, hogy te nagyon szereted őket, de te ezt sajnos nem érzed és ez nagyon hiányzik neked.

Mindenesetre ha felnősz a saját családodban megvalósíthatod majd az álmaidat és kívánom, legalább akkor valósuljon meg a szeretetteljes család-igényed.

2011. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

Örülj neki hogy nem a kocsmában szórja el a pénzt

Bár az én apám lett volna iylen, elsz*rtam volna ha nem kapok szeretetet (mondjuk azt se kaptam) de legalább lett volnam indenre pénz

2011. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen,sokat gondolkodtam azon ha majd egyszer anyuka leszek,én majd máshogy fogok hozzáállni a gyerekeimhez. :)

2011. nov. 27. 16:50
 4/18 A kérdező kommentje:

Második válaszoló,hát igen gondolom.

De hidd el nekem sem jobb,tényleg nem..

2011. nov. 27. 16:51
 5/18 anonim ***** válasza:
Sajnos téged szinte kikapcsoltak a családból. Én összeszedném magam és náhány olodalban leírnám érzéseimet, véleményemet, vágyaimat "a családról" Édesanyámnak és nevelőapámnak is adnék egy-egy példányt és várnám a hatást. Már csak kiváncsiságból is elolvasnák. A beszélgetést így elsőre nmem tartom célra vezetőnek már csak azért sem, mert tele vagy fájdalommal és nem biztos, hogy nem ártana neked.
2011. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak sajnos az a baj,hogy velük ilyeneket nem lehet megbeszélni,mert elküldenek,hogy ne legyen szó fosás*m.
2011. nov. 27. 16:54
 7/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam már,de anyukámmal arra jutottunk,hogy haggyam már békén az állandó nyavalygásommal.
2011. nov. 27. 16:55
 8/18 anonim ***** válasza:
Még elmondom neked, hogy ugyanennyi idős voltam, mikor írtam egy nyolc oldalas tanulmányt arról, hogyan fogom majd nevelni a gyermekemet. Természetesen láttam a rossz példát a szüleimtől, ezért én homlokegyenest másképp gondoltam. Meg is valósítottam.
2011. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én is így fogok tenni,egész más szülő akarok lenni,nem olyan mint anyukám.
2011. nov. 27. 16:57
 10/18 bánomisén ***** válasza:

A normális család olyan, amilyenre te vágysz, a tiétek sajnos nem az. A szüleid összekeverik a szeretetet a tárgyakkal, és az utóbbiakból adnak neked többet. Viszont majd ha lesz saját családod, akkor te a gyerekeidnek megadhatod azt, amit te most nem kapsz meg.


Nincs is sok helyesírási hibád és szépen fogalmazol, példát vehetnének rólad a kortársaid :-)

2011. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!