Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen egy normális család?

Ilyen egy normális család?

Figyelt kérdés

Szia.

12 éves vagyok és lány. Anyukám és apukám már akkor elváltak amikor én 3 éves voltam.Utána a nagymamámhoz költöztünk és ott laktunk.

Nem telt el olyan sok idő,talán 1 másfél év,de anyukám összejött egy pasival.

Ez idáig rendben is volt,megismertem és nagyon rendes fickónak látszott.

Utána talán egy évvel már össze is költözött anyukámmal,tehát én is mentem vele.

Tök jó volt,megkaptam mindent amit csak akartam,saját TV,saját számítógép,telefon...

Szép és jó volt,de csak utána jöttem rá,hogy nem komplett ez az ember.

10 éves voltam,mikor elkezdett a számítógépén pókerezni.

Felkelt,leült a gép elé,és játszott..mikor hazaértünk ugyan ezt csinálta.

Nem mentbe dolgozni (főnök egy cégnél),csak játszott.


Mindig arra hivatkozott,hogy megkapok mindent tőle,haggyam békén és ne nyaggassam.

Viszont már 12 éves vagyok és eddig egyszer sem nyaraltunk,kirándultunk vagy moziztunk együtt így anyáékkal.

Ők otthon pókereznek és ennyi.

Elegem van,hogy nem főzünk,hanem pizzázunk vagy valami gyors kaja,elegem van,hogy semmit nem csinálunk együtt.


Szép kis család,mindent meg kapok,csak épp szeretet nem.

Nem tudom,de én család centrikus vagyok és nálam egy karácsony nem a szuper ajándékokról szól hanem,hogy együtt legyünk.

Ilyen egy normális család?


Bocsi a helyesírási hibákért.


2011. nov. 27. 16:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,már sokan mondták,de ez nem igaz,nem is olyan szép a fogalmazásom. =)
2011. nov. 27. 17:05
 12/18 bánomisén ***** válasza:
Hidd csak el nyugodtan, én nem szoktam ok nélkül dicsérni senkit. Ha mindenkinek csak ennyi hibája lenne 12 évesen és ilyen érthetően írna, de szép lenne a világ :-)
2011. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk végülis..igen.
2011. nov. 27. 17:15
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem akkor normális egy család, hogyha aránylag mindenki boldog, de mivel ez rád nem igaz, így nem hiszem, hogy ideális lenne a családod. A szerencsejáték függőség, komoly betegség is lehet, próbáltál már erről beszélni velük, illetve ők tudják egyáltalán, hogy ez baj? Mármint lehet, hogy nem vették észre, hogy átestek a ló túloldalára, mikor már nem csak munka után levezetik a feszültséget, hanem ez a fő tevékenységük, nem a munka, gyereknevelés és amellett más szórakozás veled és nélküled, hanem a kártya és a kártya és a kártya. Talán erről érdemes lenne beszélned velük, de csak finoman, nem kell megbántanod őket, az se rajtad, se rajtuk nem segít, csak mindannyian egy fokkal rosszabbul fogjátok érezni magatokat.


Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de sokkal rosszabb is lehetne.Tudom, hogy az érzelmi igények fontosak és normálisak, de az anyagi igényeket némelyek hajlamosak úgy kezelni, mintha alantas vágyak lennének - talán azok is, de az extrák örömet szerezhetnek, és a puszta létezésnek is vannak bizonyos tárgyi feltételei, amik számodra biztosítottak. Szerintem ennek örülhetsz, még akkor is, ha a kártyaszenvedélyből nem lábalnak ki egyhamar és nem törődnek veled annyit, mint szeretnéd. Ha hiányzik a családi program, gondolj arra, hogy milyen jó, hogy meleg szobában lehetsz, van mit enned és van hol aludnod, rendes ruhában járhatsz és semmi nem akadályoz meg benne, hogy kapcsolatot teremts a barátaiddal, a szüleid fizikailag nem terrorizálnak. Bár ha elkártyázzák a tetőt a fejetek fölül, akkor ez könnyen megváltozhat, de addig is jobb, mint a semmi.Természetesen kell törekedni még előrébb és előrébb, de gondold meg, mit veszíthetsz, ha a szemükbe mondod, hogy nem foglalkoznak veled eleget, nem tesznek meg érted semmit és az ajándékok nem számítanak - ezáltal úgy érezhetik, hogy a gondoskodásuk, ami a túlzott ellátásodban nyilvánult meg, hiábavaló volt és leállnak azzal is, hiszen minek, ha falra hányt borsó. Az viszont, hogy többet nem vesznek neked felesleges dolgokat, nem feltétlenül jelenti azt, hogy szeretgetni fognak, kirándultok és a többi, hiszen idejük nem lesz több, a kártya ugyanúgy csábítja őket. Magyarán még kellemetlenebb helyzetbe kerülsz, mint most vagy.


Javaslom, hogy szerezz közeli barátokat, velük egyrészt úgy érezheted, hogy sokan szeretnek, másrészt betekintést nyerhetsz az ő életükbe, és ha olyan közel kerültök, látni fogod, hogy nincsen tökéletes család, mindegyik más és más sebből vérzik. Van, amelyik kevesebből, te is olyanra vágysz, de próbáld meg beérni azzal, amid van, így is szerencsésnek mondhatod magad.


Sok sikert, és bocsi, ha ismételtem valakit, nem olvastam végig a válaszokat.

2011. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Semmi gond,és nagyon köszönöm.

A baj az,hogy a legjobb barátnőmnek tökéletes a családja,testvérei vannak,megkap mindent,beleértve szeretetet is,gyönyörű családi házban élnek,az anyja borzasztóan rendes,az apja is.

Irigylem.

2011. nov. 27. 17:34
 16/18 anonim ***** válasza:

Jézus ahogy leírtad :DD "Elegem van,hogy nem főzünk,hanem pizzázunk vagy valami gyors kaja" mintha csak én lennék kicsinek úristen emlékszem anyu nem főzött(most se) alsóban mindig a mekibe kajáltunk nekem volt már ciki amikor minden játék megvolt 600X.Na szóval anya azért nem főzött egyrészt mert nem akart,nem tudott.. Másrészt nem is ért rá.De tényleg eltávolodtunk most se nagyon beszélünk pedig vele lakok.Én is 3 voltam mikor a szüleim elváltak de apuval mindig találkoztunk általában vele kirándultunk(kirándulunk)


Mért nem tervezel programot apukáddal?

2011. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Mert apukámat már 1 éve nem láttam,és most van egy 2új2 barátnője..hurrá. Új anyuci xD Ez már a 100-dik..

Ebből szerintem elég nyilvánvaló,apu meg mindig más csajjal jelenik meg..

2011. nov. 27. 17:37
 18/18 A kérdező kommentje:
*"új" barátnője , és nem 2-2 csak rosszul írtam.
2011. nov. 27. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!