Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság melyik család számít...

Manapság melyik család számít jómódúnak szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 22:41
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, volt-e már, de szerintem mindenki jómódúnak számít, akinél vannak nagyobb szegénységben élők.


Egyébként tény, hogy vannak, akik megveszik gondolkodás nélkül a kaját, ruhát, de a villanyt már kikapcsolták náluk. A jómód nem kizárólag a fizetés függvénye, hanem hogy az adott összegből ki mit tud kihozni. Persze mindenki marha szegénynek érzi magát, az is, aki csak kétévente tud külföldre menni nyaralni :((( meg az is, aki elsz.rja az amúgy jó fizetését, és hónap végére marad a zsíroskenyér, jó esetben lilahagymával. És az is szegény, aki hiába gürcöl, nem jut előrébb, de az nem szegény, aki egy fűszálat nem tesz keresztbe a boldogulásáért, és segélyekből él. Az ő szegénysége a fejében van.


Nagyon boldog lennék, ha egyszer hitelre tudnék venni a párommal egy egyszobás házat kis kerttel valami faluban. És néha nem kéne mérlegelnem, hogy mit vegyek meg: a finomat vagy az olcsót.


Természetesen senki nem vallja magát jómódúnak. Mindenki helyzete nagyon reménytelen...

(Csak hogy a reménytelennél is mindig van egy reménytelenebb, így akinek nem okoz gondot bármilyen vásárlás, az inkább fogja be a száját, mert minket, csórókat nagyon ingerel, annak ellenére, hogy legalább annyit dolgozunk, mint mások.)


/aztán lehet lepontozni, ezeket a pontokat úgyse válthatom be olcsó kis Tefal edényekre.../

19L

2011. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

"Jó volt,hogy valaki írta,hogy az jómódú akinek nincs hitele.Sok embert ismerek,aki simán kiperkálja a hitelt,de pl azért is,mert fixet vett fel forintban,de lehet ő már nem tudná fizetni,ha valami történik.(pl betegség) "


Mi sosem vettunk fel hitelt, tobbek kozott azert, mert sosem volt oylan ember a csaladban, aki hitelkepes lett volna. Nekem hatarozott idore szolo munkaviszonyom volt (evente hosszabbitották, és vegul 9 evig voltam ott), és hatarozatlan kellett volna a hitelhez, alacsony is volt a jovedelmem, mert nem érte ela havi 100-at, anyukamnak is fix idore adták a rokkantnyugdijat, nem volt veglegesitve, nagypapam meg mar 80 felett volt, nagymamamnak meg alacsony volt a nyugdija.

Most ezert vagyunk mi a jomoduak?:)

2011. nov. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Szerintetek akkor azok az afrikaiak is jómódúak, akik napi 5 dollárból élnek, mert a többség napi 1 dollárból él?


Vagy csak országon belül relatív a jólét?


Nem tudom, lehet ha leírnám a -nem túl fényes- anyagi helyzetemet, egyenesen gazdagnak gondolnátok, mert nincs hitelem, de amíg mindenen spórolnom kell, programokat lemondani a pénzszűke miatt, én nem érzem jól magam. Nekem annyi nem elég a jómódhoz, hogy nem halok éhen, és van tető a fejem felett :S Pedig, tudom, lehetne rosszabb is.

2011. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

100 éve még a fürdőszoba is luxus volt...

Úgyhogy igen a relativitás nagyon is létezik, nemcsak országonként, de akár városonként is eltérő fogalom...

2011. nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!