Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság melyik család számít...

Manapság melyik család számít jómódúnak szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 22:41
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
59%

8.56

Te és a családod akkor sem jótékonykodnátok ha Darius kincse lenne a tiétek. Ha fenntartotok nyaralót, nagy házat több autót, rendszeresen jártok fodrászhoz, szórakozni, akkor lenne miből adni a szegényeknek. Még, hogy amerikai kiruccanás. Ha többetek lenne, azt is csak magatokra költenétek.

2011. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
38%
Hidd el, ezek a dolgok annyi pénz elvisznek, hogy félretenni nem tudunk. Az én szórakozásomat a saját ösztöndíjamból fizetem. Azt képzeld el, hogy a téli gázszámla simán 70ezer ft.
2011. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon relativ. En kulfoldon tanulok(orvosi), onkoltsegesen, a szuleim fizetik. Van egy 6 szobas hatalmas kertes hazunk, van 2 autonk. Mar semmi megtakaritasunk, a szuleim nem jarnak sehova, csak hogy en tanulni tudjak. Edesapam reggel 7-tol este 7-ig dolgozik, hetvegen is, vasarnap is. Nem feketen! Nem elunk zsiros kenyeren, de kiszamoljuk minden honapban,hogy mire kolthetunk. Nem voltunk soha nyaralni, leszamitva 10evesen azt az 1 napot a Balatonon. Tehat meg orszagon belul sem! Nem veszunk csak evente 2x ruhakat, igaz akkor markasakat, nekem meg az 5 evvel ezelotti is ugy nez ki, mint az uj, azokat is hordom. Egy kinai mar abban az evben rongyos lenne, igy osszessegeben ezzel meg sporolunk is.


Lett itt egy baratom, vele most mar gyakran megyunk nyaralni, vilagot latunk. DE egy repjegyet 8ezerert veszunk, nem hiszem, hogy ez luxuskategoria. Sose vasarolunk a repulogepen, mert draga etc. Muvelodhetunk ez teny, de nem hetente tesszuk sajnos. Szerintem kozeposztaly vagyunk. Es ez a normalis. Szerintem a jomodusag nem itt kezdodik.

2011. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nincs hitelünk, van lakásunk, ettől jómódúnak számítunk?

Hát nem.

Munkanélküliek vagyunk ketten a háztartásban, a harmadik még gyerek. A félretett pénzünkből nyomorgunk hónapok óta, ami még két hónapig elég. Aztán fogalmunk sincs, mi lesz. Mindenből a legolcsóbbat vesszük, semmi extrára nem költünk. Most épp az a nagy kérdés, hogy a karácsonyfát és a menüt miből finanszírozzuk.

Szerencsére egyikünk épp most áll munkába, szóval ha minden jól megy, nemsokára lesz havi 100ezer Ft jövedelmünk, ami pont elég is hármunknak, de semmivel sem több.

Na még egyszer, jómódban élnénk?

Lehet, hogy a többséghez képest jobban élünk, de szerintem a jómód nem relatív.

2011. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
32%
Jómódú az akinek nincs hitele!!!!
2011. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: de igen relatív. Tényleg nem éltek jómódban, de a lehetőségeitek megvannak rá. Ha ahogyan írod nem lenne ez a munka és két hónap múlva már nem jutna semmire, már máshogy látnád a jelenlegi helyzeteteket. Akinek megvan a reménye az előbbrejutásban a könnyebb boldogulásban az tett egy nagy lépést a "jómód" felé.


Valaki kérte, hogy határozzuk meg a jómódú és a gazdag közti különbséget. Hát szerintem nincs különbség. Szinonímája egyik a másiknak. Persze nem vagyok magyar tanár, úgyhogy lehet, hogy nincs igazam.

2011. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Problem? ***** válasza:
41%
A jómódúság az nem azt jelenti hogy gazdag vagy különben meg mindenki a saját szerencséjének a kovácsa jókor kell lenni jó helyen.
2011. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
78%

apukámra sokan mondják hogy jómódú, ilyen jó neki olyan jó.De azt már nem látják hogy ez mögött mennyi munka van. Pl hogy ő nem árulta ki az erdőit mint sokan mások, vagy nem vesz fel több milliós hitelt kocsira hanem akkor vesz amikor megvan rá a pénz. Ha csak használtra lett volna pénze akkor se vett volna fel hitelt hanem vár és gyűjtöget. És ez évek munkája volt neki hogy legyen a számlán pénz. Évekkel ezelőtt rengeteg mindenről lemondott. Most megveszi a huszonezres cipőt de ez nem mindig volt így. Sok embert látok a környezetemben akik sírnak hogy szegények bezzeg a Kovácsnak milyen jó, de pl ketten dohányoznak ami havi szinten elvisz egy minimálbért. Vagy ha van fizetés akkor habzsi dőzsi van , utána meg kopp. Hitelre vesz plazma tv-t, mikor 2x annyit fizet majd vissza és ez nem a létszükséglet. Mi is most vettünk 100 ezerért ( nem apuka pénze) megdolgoztunk érte, hónapok óta csurgattam a nyálam érte, és spóroltam. Szóval a környezetem nagy részében a spórolás hiányát látom. Számos pl látok, hogy nem tanították meg őket a pénzzel bánni. Vagy mikor 80 ezer a fizetés és felvesz havi 90 ezres törlesztőt hogy új kocsija legyen.Hát hogy lehet valakinek ennyi esze?

Nálam az a jó módú akinek nagyjából megvan mindene. A gazdag pedig akinek milliárdjai vannak.

2011. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

A jövedelmet gazdaságilag szét szokták osztani diszkrecionális és nem diszkrecionális jövedelmre. A diszkrecionális jövedelem nagyjából az, ami a létfenntartásra fordított összegen felül megmarad. Tehát egy színházjegy már a diszkrecionális jövedelemből kerül kifizetésre, vagy egy étterem is - mert ezek nem a létfenntartáshoz sorolandóak.


Ennek a jövedelemnek a mértékével szokták hivatalosan meghatározni, hogy mennyire jómódú valaki, a félretett pénzzel kombinálva.

Mert hiába keres valaki 500 ezret és abból 400 diszk. jövedelem, ha elkölti és váratlan helyzetben nincs mihez nyúlnia.

Azt ne felejtsük el, hogy bármekkora összegnek a fenekére lehet verni.

2011. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban én is azt hittem, az a gazdag, aki napi több száz forintot elkölt a büfében. Pedig azok éltek 4-en egy szoba-konyhában.


A jómódú nem az, aki megvesz mindent, amit akar. Hanem az, aki megveHETNE mindent, de mégsem teszi - így lesz jómódú.

2011. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!