Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság melyik család számít...

Manapság melyik család számít jómódúnak szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 22:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem: Aki minden évben el tud menni 1-2szer nyaralni,van megtakaritása.Esetleg nyaralója,egy két autója,nagy háza..

Persze ez is sarkitott,nyilván kisebb lakásban is lehet "jómóduan" élni,igaza volt annak aki azt írta,hogy nagyon relatív ez a fogalom:)

Akik meg itt támadják egymást,hogy ki a szegényebb: mások szemszögéből,meg te számitasz jómódúnak,hiába van hiteled,vagy eszel zsiroskenyeret a hónap utolsó hetében.Van egy szobád,interneted,ruháid..Van ,aki egész hónapbanan zsiroskenyeret eszik,vannak akiknek még normális fedél sincs a fejük felett,vagy éppen fütés,viz ,áram.De a harmadik világban nem ,hogy zsiroskenyeret,de semmit nem esznek 1-2 hétig.

Persze tudom,mindenkinek a saját rpoblémája alegnagyobb,és ez igy van rendjén,de azért nem kell egymás torkának esni,hogy ki a szegényebb..:)

És mielőtt azt hiszitek,hogy gazdagééék könnyen beszélnek,én egy csoró pályakezdő fiatal vagyok...:D

2011. nov. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon szomorú, hogy Magyarországon azt tartják sokan jómódúnak, aki nem nélkülözik, ki tudja fizetni a számláit, és mellette azért élni is tud. Ennek kéne az alapnak lenni, a jómódú meg ennél több.
2011. nov. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Így van, utolsó!

Azert a kerdesben - "manapság" - benne van, hogy a kerdezo arra kerdezett, hogy a mi keretink kozt mi szamit jomodusagnak.

Mivel felgyorsult a tarsadalom kettészakadása gazdagokra es szegenyekre, es nincs mar kozeposztaly, ezert kevesen vannak az ún. jómódúak. A nagy sokaság vagy dőzsöl, és egyre jobb neki, vagy egyre több dologban számolgat, és egyre kevesebb van neki (és ez a nagyobb sokaság!).

Az alsó kategóriában ezert jómódúnak szamit az, aki még lakhatas es eves szempontjabol a korabbi szintjén bír maradni.

2011. nov. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
59%

"A színház, opera szerintem pont rossz példa, én nagyon nem vagyok jómódú, de egy hónapban egyszer igenis el tudok menni, mert el akarok. A legutóbbi előadásra 1200 Ft volt a jegy, ennél olcsóbban nem nagyon tudnék semmiféle szórakozást mondani, ha beülök sörözni, akkor is elmegy ennyi.

"


Akkor értsd úgy, hogy sörözni sem mehet, mert NINCS 1200 Ft-ja, hogy szórakozzon. Amugy operettszinhazat mondtak példaként, és 2 E folott kezdodik oda a jegy, és azért nem egyedul megy oda az ember, kepzeld ezt el egy 5 fős családnak.


Persze, hogy meg lehet oldani a szórakozást, kulturálódást ingyen is, meg fillérekből.


De az Operettszínház jó példa volt, mert az egy konkrét hely, konkrét vágy, amit nem tudsz kiváltani más dolgokkal, más szórakozásokkal.


Lehet szerezni szakmai jegyet, lehet venni diák- meg állójegyet, le lehet vadászni ingyenes előadásokat, összehaverkodni az ügyelővel, aki ingyen beenged, stb., de akkor sem erre van berendezkedve a többség és a színház, ez csak egy kis rétegnek megoldás.

2011. nov. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%

Ez tényleg nagyon relatív.

Amikor anyaotthonban éltem, számomra mindenki jómódú volt, akinek futotta legalább albérletre és tudta etetni a gyermekét.

Most, hogy rendezett körülmények között, saját kis házikóban élek, már más lett a mérce.


Így azt gondolom, hogy mindig az a jómódú, akinek több van, mint nekünk (illetve akinek megvan az, amire mi csak vágyunk)...

2011. nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
46%

2 éves autó, saját, 3 szobás lakás, hitel nélkül. Minden évben nyaralás, azt veszek meg amit megkívánok, étterem, gyorskaja, mozi, színház, számlákkal sosincs baj. Mégsem érezzük magunkat jómódunak, sőőőt... Ha sikerülne lecserélni a lakást egy szép kertes, emeletesházra, medencével, és akkora gardróbszobával, mint ez a lakás( amit meg is töltenék márkás ruhákkal és cipőkkel... Na akkor mondanám magam annak, de remélem az is eljön egyszer.

Szomorú, és szégyen az országnak, hogy sokak szerint az a jómódú, aki ki tudja fizetni a számláit és van mit egyen...

2011. nov. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Antimod ***** válasza:
80%
A kommentek alapján felvetődik a kérdés, ki hogyan közelíti meg: mi a különbség a jómódú és a gazdag között? Van egyáltalán?
2011. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
90%

Aki ma szerintem jómódú Mo-n:


-Van rendezett lakása(nem kell felújított,újépítésűre gondolni).

-Alapvető dolgokat meg tudja venni(nem számít,hogy lidliben vagy hol veszi meg,számlákat fizeti

-Ha valami nem várt esemény történik,azt tudja finanszírozni(betegség,gyógyszerek,díjemelés,vagy valamit előre kell fizetni,szóval van megtakarítása)

-Tudja taníttatni a gyerekét(számoljunk átlag 2 gyerekkel),tankönyvek,étkeztetés,és még a költségtérítés is belefér,felsőoktatásba járnak,nem kell diákhitel!

-Van 1 autója

-Ami ezen felül van még neki,az már szerintem luxus(pl nyaralás külföldön,nyaraló,hétvégi ház,telek,még egy autó,)


Jó volt,hogy valaki írta,hogy az jómódú akinek nincs hitele.Sok embert ismerek,aki simán kiperkálja a hitelt,de pl azért is,mert fixet vett fel forintban,de lehet ő már nem tudná fizetni,ha valami történik.(pl betegség)


Sok embert ismerek,aki minden nyáron külföldön nyaral(fogalmam nincs honnan teremti elő rá a pénzt,nem is az én dolgom ezzel foglalkozni!),vagy olyat is,aki sokat örökölt,amúgyis jól keres,de szerényen él,nem vesz luxuscikkeket,sem márkás ruhákat,suzukija van stb.


A sok jómódú emberről nem is gondolnánk,hogy mennyire jómódú!Nem tudhatjuk..

2011. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
45%

Én nem érzem magunkat jómódúnak, pedig mindenünk megvan amit korábban felsoroltatok. Nagy ház, kis nyaraló, 2 kocsi, nincs hitel. DE az egyik kocsit 2 hete nem használjuk hogy csak következő hónapban kelljen tankolni bele. A saját zsebpénzemből fizetem a fodrászt, mozit, stb, míg régen csak kaptam amikor kellett :(


Persze én sem úgy érzem hogy a legnagyobb nyomor közepén vagyok, mégis, szerintem az a jómódú aki drága festményekkal díszítheti a házát, gondol egyet és elmegy külföldre nyaralni (évi többször), van miből adakoznia a szegényeknek (mi erre egy forintot sem tudunk megspórolni, pedig nagyon szeretnék, ha "nagy leszek", biztos fogok jótékonykodni), kimegy csak úgy Amerikába, hogy szép ruhákat vegyen... rájuk kicsit féltékeny vagyok.


20l

2011. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
82%

ma 08.05: veled értek egyet.

Annnnyira alap lenne hogy az emberek fizetésének kis részét elviszi a kötelező befizetnivaló, a többivel meg azt csinál amit akar.

2011. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!