Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság melyik család számít...

Manapság melyik család számít jómódúnak szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 22:41
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
85%
Nem a fejünkben van a baj drága, hanem az országban. Te manapság igenis jómódúnak számítasz, míg mások éhen halnak az út szélén, vagy kukoricacsutkával fűtenek, mert nincs pénzük fát venni...
2011. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, nagyon igaz!

Minden hónapban van egy-két hét, mikor mi is már csak zsíros kenyéren élünk, vagy épp áram nélkül, mert "védett fogyasztók" vagyunk, és előrefizetős óránk van...

2011. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
90%

Van lakásod, van kocsid, és még moziba is jársz? Én havi 120-at fizetek egy nyomi másfél szobás lakásért, kocsit el kellet adni, mozit meg nem láttam vagy 10éve...szóval ki a jómódú?


27/n

2011. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
50%

23:35


120 ezret fizetsz egy másfél szobás lakásért? Akkor téged nagyon átvernek vagy pedig túl sznob környéken élsz.

Egyébként hogy ki a jómódú elég relatív szerintem, van akinek az a jómód, ha nincsenek napi gondjai. Van akinek az, ha van 2 autó, nagy ház, évi 3-4 utazás. Megint másnak meg az, ha van yact, magánrepülő stb...

2011. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
70%
Nulláról ( vagy hátrányról) indulva nagyon nehéz mindenhol megélni. Kellenek a szülők összetartása, a nevelés, a taníttatás. Ez lenne a nem nulla! A hátrányos lenne az alkoholista szülők, elhanyagolt nevelés, adóssággal indulás. Nos innen nehéz lehet nekiindulni. Esélyegyenlőségről szó sincs a világban. Még a szülőszobában sem...
2011. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
58%
Egy olyan világban, ahol teljes mértékben a pénz az úr, hogy lenne már esélyegyenlőség? Akinél a pénz van, annak az esélyei is jobbak mindenre és ez így van a szülőszobában és végig, amíg a halál el nem választ. Az esélyegyenlőség csak egy utópisztikus fogalom, meg jól lehet vele kampányolni. Pont úgy mint az agyonhasznált demokrácia szóval, szintén utópia...
2011. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a jómódú más.

Írtátok az autót, nyaralást, stb. Hogy értitek? Nekem vannak olyan ismerőseim, akik elmennek nyaranta külföldre, de mégsem jómódúak. Tehát azt a pénzt épphogy összeszedték, és azonfelül nincs több.

Viszont közeli rokonomnak milliói vannak a bankban, és életében egyszer volt csak külföldön.


Szerintem a jómódúság az, hogy mire TELNE. Van, aki naponta mehetne az operettszínházba, de mégsem megy, mert nem izgatja. Én simán fenn tudnék tartani egy autót, de nincs.


Sokan abban mérik a jómódúságot, hogy mire költik a pénzt. De lehet, hogy valaki úgy lett (és marad) jómódú, hogy NEM költi a pénzt, pedig megtehetné.

2011. nov. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
96%
Az,akinek nincs hitele,van pár százezer forint megtakarítása. A boltban nem az árat nézi meg először,hanem azt hogy tetszik-e neki az adott termék. Reggel fel kell,gondol egyet és elviszi a családot pl. vidámparkba,étterembe nem kell előtte heteket-hónapokat spórolni rá. Szerintem ennek dolgozó embereknél természetesnek kellene lennie,mert alapból ezek nem számítanak luxusnak. De manapság már sokak szemében az.
2011. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
84%

Hát, én nem élek rossz körülmények közt, de hogy ez legyen a normális? Hogy egy gyereknek ne lehessen megvenni azt, amit szeret? (Most itt arra gondolok, hogy pl. milyen felvágott.) Ez komoly?


A magyar embereket meddig lehet megalázni? Szerintem ha ilyeneket más országban csinálnának az emberekkel, azok már rég fellázadtak volna. És nem csak a szegények/rossz körülmények közt élők, mert ez minden normális lelkületű embernek birizgálja az igazságérzetét.

2011. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
83%

Az a család jómódú, ahol nem kell lemondani dolgokról a pénz miatt. Ahol nem az a kérdés, hogy menjenek-e nyaralni, hanem hogy hova. Ahol nem az a kérdés, hogy vegyenek-e kocsit, hanem hogy milyet.


A színház, opera szerintem pont rossz példa, én nagyon nem vagyok jómódú, de egy hónapban egyszer igenis el tudok menni, mert el akarok. A legutóbbi előadásra 1200 Ft volt a jegy, ennél olcsóbban nem nagyon tudnék semmiféle szórakozást mondani, ha beülök sörözni, akkor is elmegy ennyi.

2011. nov. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!