Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom családja jómódú, én egy...

Párom családja jómódú, én egy templom egere vagyok. Anyósom amikor csak teheti az orrom alá dörgöli ezt. -Kisfiam! Ki milyen virágot szákított, olyat szagol! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

És jön a párom húgával (aki bezzeg elcsípte a falu egyik leggazdagabb fiúját,) hogy ő milyen okos és szép.

Természetesen ez nekem nagyon rosszul esik.


2011. nov. 19. 17:11
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Ennél a kérdésnél jól megmondhattuk a frankót végre.

De most vegyük komolyabbra egy kicsit.Hidd el hogy rajtad fog múlni hogy milyen lesz a kapcsolatotok.A férjed szeret téged ez a lényeg.Ha nem így lenne nem téged választott volna.Biztos hogy őt is zavarja az anyja viselkedése,de mivel te tartozol hozzá benned meg bízik , gondolom jó barátságban is vagytok, ezért mondja el neked az anyja buta beszédeit.Ti már külön család vagytok ne foglalkozz a rosszindulatú anyósoddal.Ha még is zavar,mond meg a férjednek hogy ez neked nagyon fáj, inkább ne beszéljen róla.

2011. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
68%
A munkásnak megjár a bére, a mamának meg csak a SZÁJA JÁR!!!
2011. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
83%

Én nagyon sajnállak, amiért a szüleid már nem lehetnek veled és ezt az érzést csak az élheti át,aki hasonlón ment keresztül. Ha én lennék az anyósod, én mindent megtennék, hogy minél otthonosabban érezd magad a családunkban, már csak a fiam, az unokám és miattad is, mert megérteném, hogy milyen nehéz lehet neked család nélkül.

Ebben az esetben úgy tűnik a férjed nem áll ki eléggé melletted és két pad közé szorult, az egyik te vagy, a másik az anyja. Úgy gondolom, hogyha a kedves férjed nem hajlandó kiállni melletted, akkor magadnak kell megvédened magad, ülj le szépen az anyós elé és mondd el neki, hogy az emberi értéket nem pénzben mérik, hogy neked sokkal többet kellett küzdeni az életben, mint azoknak, akiknek van családjuk, családi támogatásuk és úgy gondolod, hogy az intelligens emberek körében valódi értéknek számítanak ezek az értékek is. Hívd fel a figyelmét a boszorkánynak arra, hogy értelmes emberek között nem illik másnak a zsebében turkálni és az alapján felállítani egy értékrendet.Szereted a fiát és a közös gyereketeket, úgy gondolod jó anya vagy, aki megad minden szeretetet a családjának, amit csak tud, ha a te oldaladról már nem ismerheti meg a gyereked a nagyszüleit, mert sajnos már nem élnek, amiről szintén nem tehetsz, legalább a férjed részéről legyen kiegyensúlyozott a családi viszony és a kisgyerek felnőtt korában is büszkén mesélhesse, hogy milyen nagyszerű nagymamája, nagypapája volt, akikre mindig számíthatott és feltétel nélkül elfogadták ők, ismétlem, feltétel nélkül. Mondd el, hogy rengeteg híres tudós, ismert ember, aki sokat tett a világ jobbá tételében származik szegény sorból,s ha ők nem lettek volna, akkor talán a kedves anyuka sem született volna meg. Csak egy példa Semmelweis az anyák megmentője, akinek egész életét az önzetlenség, a segítőkészség vezérelte és egyáltalán nem érdekelte a pénzszerzés, szegény embereket ugyanolyan szívvel gyógyított, mint tehetősebbeket. Most ez csak úgy hirtelen eszembe jutott.

Én a te helyedben azért nem azt a passzivitást várnám a férjedtől, amit itt leírtál, kicsit aktivizálhatná magát anyós-ügyben, főleg, ha látja téged mennyire bánt, én vele is mélyebben elbeszélgetnék erről, te pedig ne hagyd magad, állj a sarkadra és igenis mondd el a véleményedet, szemezgethetsz innen az oldalról, jó válaszokat kaptál. Szóval, hajrá, nem vagy te kevesebb, mint ők, sőt benned talán több az intelligencia is, ezt sose feledd.


Végül egy idézet


"Hiszen, higgye el, nem az az igazi vagyon, amelyet elvehetnek az embertől, hanem az, amelyet soha senki el nem lophat, el nem vehet.


Nyikolaj Vasziljevics Gogol "


"Vannak emberek, akiknek van pénzük, és vannak emberek, akik gazdagok."

2011. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Ez nagy baj, hogy inkább oda kötődik a párod, mint hozzátok. Lehet, hogy eljön az idő, mikor ő is az anyja pártján lesz, vagy már most is így érez, csak nem mondja ki...
2011. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
80%
Le kellene szakadnotok róluk és elköltözni a francba, persze úgy nehéz, ha a munkája is odaköti :( Anyósnak saját a pénze, vagy onnan van, hogy férjhez ment? Mert ha ő is csak beleült a vagyonba, akkor vissza lehet szólni neki ezzel.
2011. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Biztonsági őrként dolgozom. Havi 100000ft a fizetésem. Mellette fusizok, amit tudok. A páromnak sokkal több pénze van, de az anyagiakon sosem volt semmi probléma kettőnk között.
2011. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, a Hofi mondott egy nagy igazságot:

"Az ember csak akkor sértődik meg, amikor megteheti".


Ha jól belegondolsz, akkor nem vagy abban a helyzetben, hogy megtehessed!!!


Ha értelmesen végiggondolod akkor rájössz,

hogy nem szólsz be az anyósnak, mert pikk-pakkra eléri a fiánál, hogy kirúgjon,

és azután írkálhatsz majd ide a gyík-ra az utcasarokról...

2011. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
utolsónak: ha tényleg annyit érne a férjnek a kapcsolat, hogy az anyja egy szavára kirúgja az asszonyt, akkor talán jobban is járna az asszony, hogy megszabadul tőle... azért remélem, a konkrét helyzetben ennél értelmesebb a pasi
2011. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Kedves 19:31-es. Te mit gondolsz, nekem nem volt életem ő előttük? Az én életem ott kezdődik, hogy ők "befogadtak", gazdagok, és én fogjam be a számat? Mit gondolsz, nekem nincs szakmám? Mit gondolsz csak velük tudok élni? Az az ember még nem született meg aki miatt én egy percig is beszarjak, és emiatt befogjam a számat. Ha kell akkor elmegyek, ha kirúgnak hát tegyék, 32 évig elvoltam nélkülük, eztán sem lenne nagy hiány az életemben ha egy ilyen ember nem lenne napjaim része.
2011. nov. 19. 20:12
 30/42 A kérdező kommentje:
19:03-nak, nagyon szépen köszönöm:-)
2011. nov. 19. 20:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!