Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Durva! Hogyan cselekedtetek...

Durva! Hogyan cselekedtetek volna a helyünkben?

Figyelt kérdés

Ma 220.000Ft érkezett a számlámra, egy teljesen ismeretlen embertől! Senkitől nem vártam pénzt! Mondhatom nagyon meglepődtem! Remegett kezem-lábam, merthogy ez az összeg eléggé kirántott volna minket a kakiból! Na, mindegy, teljesen tanácstalan voltam! Férjem hazajött meséltem Neki mi történt, ledöbbent Ő is! Átbeszéltük 1000x, hogy is történhetett ez az egész, meg ki tudja kiderülne e, hol landolt az összeg, mennyi ideig lehet várni, hogy jelentkezzenek érte.. stb. Nagyon ideges voltam már, mert Én nem vagyok ilyen bevállalós, f*stam, hogy mi van ha még engem vesznek elő.. stb. Jól össze is pattantunk a férjemmel.. Aztán arra jutottunk, ez főleg az Én ráhatásom, hogy keressük meg a tulajdonosát! Megnéztem a számlatörténetet, ott szerepelt a befizető neve, és címe. A neten kiderítettük a telefonszámát, és még ma este felhívtuk, elmondtuk mi történt! Tök hálás volt az ember, Nekünk meg jó érzés.. Igaz, Mi ugyanúgy benne vagyunk a kakiban, de a lelkiismeretünk tiszta!

Ti mit tettetek volna??


2011. nov. 19. 00:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%

Hát utolsó...ha neked ennyi a havi fizud, akkor megértem, hogy miért veszed ilyen félvállról...nekem a fele sem ennek az összegnek. :)

Így volt ez jól, majd megkapjátok méltó jutalmatokat.

23N

2011. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nagyon jól döntöttetek, én is erre jutottam volna. Lehet sokmindent megkönnyített volna nálatok, ugyanakkor arra is kell gondolni, hogy vajon milyen helyről "vehettétek el" ezt a pénzt. Lehet a tulajdonosa, vagy az akinek utalni próbált ezerszer nagyobb trutymóban van mint ti. Szerintem lazán utána lehet járni annak, hogy még is hova ment ez a pénz, az más kérdés, hogy milyen jogi háttere van annak, hogy vissza is tudják szerezni (ebben nem vagyok otthon). A lényeg, hogy jobb ez így, mintha elköltitek és utána kopogtatnak az ajtón, hogy kérik vissza, a lelkiismeretetek tökéletesen tiszta maradt és még mellette nyugodtan is aludhattok! :)

Sajnos már nem sok olyan ember van, aki visszautalta volna ezt a pénzt, becsületetekre váljék, örülök hogy léteznek még ilyen emberek a világon, pláne úgy, hogy ha valaki elveszíti a pénztárcáját, már azért is ezer könyörgő plakátot kell kirakni sokszor a város minden táján, hogy legalább az iratokat juttassa vissza a megtaláló...

2011. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Igen, fiatal házasok vagyunk, és van egy 20 hónapos kislányunk!:) Férjem mondta Neki, hogy annak ellenére döntöttünk így, hogy nagyon jól jött volna az összeg, tehát tudja, hogy nehezen élünk. Viszont nem sok hálát várok egy olyan embertől, aki még arra is húzza a száját, hogy félútig el kell jönnie, ugyanis felajánlottuk, hogy addig el tudjuk vinni a pénzt, de tovább nem, mert kb. 80km-re lakunk egymástól, és drága a benzin!


A pénz tulajdonosa elmondta, hogy a saját számlájára akarta befizetni az összeget, de épp akkor valamilyen oknál fogva rendszerleállás volt, és azt mondták Neki, hogy később fog megérkezni a pénz a számlájára! Hát, megérkezett, de nem az Övére, hanem egy vadidegenére, az enyémre! Szóval abszolút a bank a hibás!

2011. nov. 19. 12:53
 24/30 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk akkor valószínűleg nem lehet akkora hiány a kasszában, ha amiatt húzza a száját, hogy utaznia kell a pénzért. Örüljön, hogy egyáltalán hajlandóak vagytok visszaadni. Én nem vinném félútig sem, megjegyezném, hogy ha gondolja szívesen megtartom, ha nem hajlandó átvenni, nincs ezzel gond. :) Nem tudjátok elutalni a számlájára? Mindenkinek egyszerűbb lenne.
2011. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
74%

Miért kellett autózni? Ilyen jól megy nektek?

Megvárhattátok volna, míg a bank leemeli a pénzt a számlátokról, vagy ti is visszautalhattátok volna a számlájára.

2011. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Sajnos, férjem kivette a pénzt, így az már nincs a számlámon, utalni nem tudok, csak befizetni! Azt mondták a banknál, hogy mindketten legyünk ott a befizetésnél, a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében! És a amelyik bankfiók Nekünk a legközelebb van, az Neki elég messze van, ezért húzta a száját, de messzebbi fiókba nem vagyunk hajlandóak elmenni, csak azért, hogy Neki közelebb legyen. Egyébként Én úgy veszem észre, hogy az embereknek semmi sem elég jó! Tisztelet a kivételnek! Én a világ végére is elmennék a pénzemért.. és nem győznék hálálkodni! Nem vagyunk egyformák!
2011. nov. 19. 13:23
 27/30 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem megy jól, sőt.. Csak Mi jóindulatú f*szok vagyunk!! :(
2011. nov. 19. 13:25
 28/30 A kérdező kommentje:

És tudjátok mi a durva???

Anyukám durrogva hívott fel majdnem percre pontosan akkor amikor az illető befizette a pénzt, mert Ő is ugyanabban a fiókban akart Nekem befizetni pénzt, de otthon hagyta a személyi igazolványát, így kénytelen volt hazamenni érte. Ezért csak fél órával később tudott befizetni a számlámra. Ha akkor nincs ez a gikszer, és Ő is befizeti a pénzt, lehetséges, hogy a Nekem szánt pénz is valaki másnál kötött volna ki, és nem biztos, hogy más is ennyire becsületes lett volna mint Mi, bár "csak" 20.000Ft-ról van szó. Az a pénz pedig nagyon fontos volt Nekünk, ugyanis abból élünk jövő hónap 2-ig!

Ha ez nem a sors keze, akkor nem tudom mi... :)

2011. nov. 19. 13:36
 29/30 anonim ***** válasza:
92%
Ha személyesen adjátók át a pénzt, akkor mindenképpen kérjetek róla nyugtát aláirással, mert különben esetleg nem tudjátok bizonyitani, hogy visszaadtátok. Ugyanis ha csak ti ketten vagytok ott, az nem elég, a házastárs tanusága ugyanis nem bizonyiték.
2011. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ezek Ti vagytok?


[link]


Minden elismerésem, a becsületesség mindennél többet ér (tudom, hogy nem lehet belőle kenyeret venni, de akkor is)

2011. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!