Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? (ti mit...

Mit csináljunk? (ti mit tennétek a helyünkben? )

Figyelt kérdés

Tudni kell,hogy mi lassan 40 évesek leszünk.A fiam 20 éves.

Nem is olyan régen kaptunk egy csodálatos lehetőséget,mégpedig azt,hogy Dél-Afrikába (Pretoriába) költözhetünk.Munka fix,és a szállás is megoldott..Ha ajd kint leszünk akkor mindent meg tudunk oldani idővel..De a fiam úgy döntött,hogy ő már nem utazik velünk,ő már a saját életét akarja élni.Evvel nincs is gond..De egyszerűen nem akarom,hogy egy idegen országban egyedül legyen.A rokonok,családunk tagjai mind Magyarországon vannak.A fiam így ha mi elmegyünk Angliából Dél Afrikába totál egymaga lenne.Tudom,hogy felnőtt ember,de ő az egyetlen egy gyerekem,és természetes,hogy aggódom érte..Azért Dél Afrika nincs olyan közel,hogy csak "haza ugorjak".

Ti mit tennétek? Maradnátok ott ahol vagytok (a mi esetünkben Angliában) vagy elmennétek a gyereketek nélkül is?


2011. jún. 27. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
a gyerek 20 éves felnőtt, majd megoldja magának a dolgokat
2011. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, felnőtt ember, ha már régóta éltek kint, valószínű, hogy nem fog elveszni, vannak tervei stb.

Én ki nem hagynám ezt a lehetőséget.

Ha jó az állás meg a fizu, akkor még simán vissza is repülhettek meglátogatni :)

Plusz ma már a net korában azért könnyebb tartani a kapcsolatot.

A saját éltetét akarja élni, hagyjátok neki.

2011. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Felnőtt a fiad, el kell fogadnod a döntését. Költözzetek el, ma már olyan egyszerű kapcsolatot tartani, bár tudom, nem ugyanaz, mint a személyes. Azt sem láthatod előre, mi lesz a fiaddal? Ő is dönthet úgy, hogy pl. Új-Zélandra költözik.
2011. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Anyaként megértelek, és most elgondolkoztattál, hogy mit tennék..őszintén arra jutottam, hogy nem mennék Dél Afrikába, biztosan lesz aki azt tanácsolja, hogy menjetek csak, nagyfiú már, de nekem is fiam van és úgy érzem, sosem lesz elég nagy ahhoz, hogy olyan messze legyek tőle..nem a leválástól félek, az nem gond, ha országon belül van, de ez már nagy távolság.
2011. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
lehet a fiatok idővel meggondolja magát és majd utánatok megy.Valószinüleg tervei vannak és ezért maradna.
2011. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Először is légy büszke a gyerekre, hogy képes lenne önállóan létezni:-)) Másodszor az életmód, munkahely, és lakóhely váltással együtt, gondoljátok végig, és tervezzétek meg a fiad további életét addig, amíg a ti támogatásotokra szorul. Ha meg már nem szorul rá, akkor sok sikert a nagy kalandban!
2011. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Én mennék. El van egyedül, engedd önállósodni, mert arra vágyik. ha gond van, tudja hol keressen.
2011. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van,hogy felnőtt ember.Ezt mindig is észben tartottam,és igyekeztem nem beleszólni az életébe.Nem is attól félek,hogy nem áll meg a lábán.Ügyes fiú,bárhol megél..Inkább attól félek,hogy túl messze leszünk,és idővel sosem lesz időnk egymásra..Azért az internet és a telefon nem olyan..Tudjátok az van bennem,hogy amióta Angliában élünk a testvéreimmel is csak évente egyszer találkozom..Nehéz ez így..
2011. jún. 27. 23:31
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
ne mond már mindig h 20 éves mégis mit számít a kor van olyan 14 éves gyerek is aki biztos érettebb a fiadnál de van biztos olyan 30 éves aki meg 10 éves szinten van, nézd meg ha itthon megtud állni a saját lábán akkor ott is megfog ennyi.
2011. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 23:35

nem tudom neked mi a bajod,hogy így reagálsz,de utána néztem.Csak a főkérdésben mondtam el,hogy mennyi idős,mert ez jó tudni..

Nem vele van a gond,hanem velem..Egy anya még ha tisztában van avval,hogy a gyereke boldogul bárhol és bármikor,mégiscsak az van,hogy jó lenne ha közelben lenne,mert így mindig ott vagyok ha segítség kell.

Mindenesetre köszönöm a többiek válaszát is,megrágjuk,átgondoljuk a dolgot.A bizonytalanságot nekem kéne leküzdeni szerintem...

2011. jún. 27. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!