Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? (ti mit...

Mit csináljunk? (ti mit tennétek a helyünkben? )

Figyelt kérdés

Tudni kell,hogy mi lassan 40 évesek leszünk.A fiam 20 éves.

Nem is olyan régen kaptunk egy csodálatos lehetőséget,mégpedig azt,hogy Dél-Afrikába (Pretoriába) költözhetünk.Munka fix,és a szállás is megoldott..Ha ajd kint leszünk akkor mindent meg tudunk oldani idővel..De a fiam úgy döntött,hogy ő már nem utazik velünk,ő már a saját életét akarja élni.Evvel nincs is gond..De egyszerűen nem akarom,hogy egy idegen országban egyedül legyen.A rokonok,családunk tagjai mind Magyarországon vannak.A fiam így ha mi elmegyünk Angliából Dél Afrikába totál egymaga lenne.Tudom,hogy felnőtt ember,de ő az egyetlen egy gyerekem,és természetes,hogy aggódom érte..Azért Dél Afrika nincs olyan közel,hogy csak "haza ugorjak".

Ti mit tennétek? Maradnátok ott ahol vagytok (a mi esetünkben Angliában) vagy elmennétek a gyereketek nélkül is?


2011. jún. 27. 23:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ugyanis itt már csak ti dönthettek a srác döntött...
2011. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a fiad korában nektek már volt egy pici gyereketek is...

Nem olyan rossz ez, én is 20 évesen költöztem egyedül egy tök idegen országba. Sajnos kénytelen vagy magad feltalálni, de szerintem az csak mindenkinek a javára válik... Én a helyedben mennék, és hagynám a fiam a saját módján érvényesülni.

2011. jún. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

20 évesen a legtöbben már elmennek külföldre egy-két szemeszterre tanulni,ottragadnak mastert csinálni, elköltöznek az ország másik végébe. Nekem van gyerekem az USA-ban, évente kétszer megyünk mi,kétszer jön ő. Manapság már olyan kicsi a világ és olcsó a repülőjegy.

Az,hogy te nem találkoztálcsak évente egyszer a testvéreddel az a te hibád, 20euróért hazarepülhettél volna

2011. jún. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Most lehet hogy sokan lepontoztok majd, de én teljesen más véleményen vagyok. Még nem vagyok 40 éves, de távol áll tőlem ez a fajta többlaki (gyökértelen, sajnos nem találok rá így hirtelen finomabb kifejezést) életmód. Azt megértem, hogy valaki huszonévesen lediplomázik, kap egy remek külföldi állást, kimegy pár évre, vagy végleg. De eljön az az idő, amikor az ember családot alapít és felelősséggel, az eddiginél nagyobb felelősséggel tartozik a családjáért és megpróbál valahol végleg otthonra lelni, valahol végleg megtalálni azt a helyet, ahova tartozik, ahová a barátai és a rokoni szálak kötik, ahol biztonságra és állandóságra rendezkedik be.
2011. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!