Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Durva! Hogyan cselekedtetek...

Durva! Hogyan cselekedtetek volna a helyünkben?

Figyelt kérdés

Ma 220.000Ft érkezett a számlámra, egy teljesen ismeretlen embertől! Senkitől nem vártam pénzt! Mondhatom nagyon meglepődtem! Remegett kezem-lábam, merthogy ez az összeg eléggé kirántott volna minket a kakiból! Na, mindegy, teljesen tanácstalan voltam! Férjem hazajött meséltem Neki mi történt, ledöbbent Ő is! Átbeszéltük 1000x, hogy is történhetett ez az egész, meg ki tudja kiderülne e, hol landolt az összeg, mennyi ideig lehet várni, hogy jelentkezzenek érte.. stb. Nagyon ideges voltam már, mert Én nem vagyok ilyen bevállalós, f*stam, hogy mi van ha még engem vesznek elő.. stb. Jól össze is pattantunk a férjemmel.. Aztán arra jutottunk, ez főleg az Én ráhatásom, hogy keressük meg a tulajdonosát! Megnéztem a számlatörténetet, ott szerepelt a befizető neve, és címe. A neten kiderítettük a telefonszámát, és még ma este felhívtuk, elmondtuk mi történt! Tök hálás volt az ember, Nekünk meg jó érzés.. Igaz, Mi ugyanúgy benne vagyunk a kakiban, de a lelkiismeretünk tiszta!

Ti mit tettetek volna??


2011. nov. 19. 00:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
49%
Adnak pedig, múltkor azzal fizettem.
2011. nov. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
8%

"A tiszta lelkiismeret a legdrágább kincs."

ja csak ki az akinek tiszta a lelkiismerete? vagy kiaz akinek vagy egyáltalán?

2011. nov. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
92%
Jól tettétek. Bárcsak sok ilyen ember lenne, mint ti.
2011. nov. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
97%
Jól tettétek tényleg fontos a tiszta lelkiismeret.Amúgy attól h nem kevés pénzről van szó még lehetett ez másnak is fontos,azaz ki tudja ő is mire adta fel.Amúgy nem tarthattad volna meg sajnos,mert jogi úton bevasalhatták volna.Én banki sulit végeztem és gyakorlaton kérdeztem anno és ott mondták hogyha a szakügyintéző küld rossz helyre bizonyos összeget saját zsebből kell fizetnie a többit kifizetik helyett,úgymond biztosítva van az ügyintéző is.Az ha valaki személy küldi el rossz címre elvileg gondolná az ember h az ő hibája így járt,de jogilag nem így működik.
2011. nov. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%
Nem semmi, kicsit átérzem ezt a dilemmát, és valószínűleg elhúztam volna a visszaadást. Ilyenkor nincsen jó meg rossz döntés, mert ami akkor jó ötletnek tűnik, utólag átgondolva is lehet butaság. Ezért szerintem az utólag nem-rágódás a megoldás, hiszen visszacsinálni nem lehet semmit.
2011. nov. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy magam ismerem én megtartottam volna.
2011. nov. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

Én is ezt tettem volna - és elismerés és tisztelet tőlem, hogy így csináltátok. A szükség nagy úr, de sohasem akkora, hogy tisztességtelen legyek.

(én egyszer nyugdíjat kaptam a nyugdíjintézettől, voltam vagy 25 éves, és munkanélküli éppen, de mégis szóltam, mert valakinek - egy nyugdíjasnak - biztos, hogy nagy szüksége volt rá)

2011. nov. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%

"Azonnak le kellett volna venni a pénzt, hogy még a visszautalás, zárolás, stb. lehetőségét is kizárd! "


Ahogy te elképzeled: mivel a számlatörténetben a ke´rdezö is megtalálta a feladót, a bank ugyanigy megtalálta volna, ha a feladó keresteti - márpedig biztos, hogy kerestette volna, mert nem kis összeg. Utána teljesen mindegy, hogy van-e ennyi a számládon, a bank ráterheli (mert az nem hihetö, hogy nem vette észre az illetö, hogy hirtelen ennyi pénz ott lett a semmiböl), és utána addig nem jut plusszba a számla, amig ez vissza nem lett téritve, meg még a kamatokat is kifizettetik, amivel túlhúódik igy a számla. (Ha végképp nincs pénz rajta, akkor végrehajtják). Mellékesen még büntetö eljárás is indul ellene csalás illetve sikkasztás miatt.

2011. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha a küldő bejelentést tesz a banknál, hogy elírta a fogadó számlaszámot (gondolom ez történt), akkor a bank visszahívja az összeget. A küldőnek lett volna egy minimális tranzakciós díja (ami minden utalásnál van amúgy is), de jogilag visszahívható az összeg.


Szóval nem akarat kérdése, ilyenkor vagy magától adja vissza az ember, vagy jogi úton veszik vissza.


Mondjuk anyám járt egyszer úgy, hogy valaki tévedésből feltöltötte a telefonját. Ott nem volt mit visszakeresni, várta, hogy talán felhívja az illető, hogy "bocsi, elírtam egy számot" és meglesz a küldő, de soha nem kereste senki, neki meg esélye nem volt kinyomozni, hogy ki volt az.

2011. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2%

" mert nem kis összeg. "


De igen, kifejezetten kis összegnek minősül, és a bank egyáltalán nem keresgélt volva feladót!!! Egy havi fizetés, abszolut fel sem tűnik!

A feladó meg nehezen tudott volna bármit kideríteni a címzettről az adatvédelem miatt. Bankon keresztül biztosan nem!

Hatósággal, nyomozás keretében biztos kiderítették volna a pénz útját, de mivel ismétlem, ez nem egy nagy összeg, kérdéses, hogy a feladó végigjárt volna egy pár éves pereskedést.

Ha peren kívül lökött volna neki 50 rongyot, le is lépett volna, de SOKKAL valószínűbb, hogy semmi nem lett volna belőle!

Nem 1-2 ilyen eset van, a bank elhárítja a felelősséget, több 10 milliós összegeket szoktak komolyabban venni!

2011. nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!