Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Durva! Hogyan cselekedtetek...

Durva! Hogyan cselekedtetek volna a helyünkben?

Figyelt kérdés

Ma 220.000Ft érkezett a számlámra, egy teljesen ismeretlen embertől! Senkitől nem vártam pénzt! Mondhatom nagyon meglepődtem! Remegett kezem-lábam, merthogy ez az összeg eléggé kirántott volna minket a kakiból! Na, mindegy, teljesen tanácstalan voltam! Férjem hazajött meséltem Neki mi történt, ledöbbent Ő is! Átbeszéltük 1000x, hogy is történhetett ez az egész, meg ki tudja kiderülne e, hol landolt az összeg, mennyi ideig lehet várni, hogy jelentkezzenek érte.. stb. Nagyon ideges voltam már, mert Én nem vagyok ilyen bevállalós, f*stam, hogy mi van ha még engem vesznek elő.. stb. Jól össze is pattantunk a férjemmel.. Aztán arra jutottunk, ez főleg az Én ráhatásom, hogy keressük meg a tulajdonosát! Megnéztem a számlatörténetet, ott szerepelt a befizető neve, és címe. A neten kiderítettük a telefonszámát, és még ma este felhívtuk, elmondtuk mi történt! Tök hálás volt az ember, Nekünk meg jó érzés.. Igaz, Mi ugyanúgy benne vagyunk a kakiban, de a lelkiismeretünk tiszta!

Ti mit tettetek volna??


2011. nov. 19. 00:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Helyesen cselekedtetek.
2011. nov. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Jól tettétek. A tiszta lelkiismeret a legdrágább kincs.

Az érkezett hozzátok, és nem tévedésből.

2011. nov. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Nagy lett volna a kísértés, de természetesen visszautalom az illetőnek, az a pénz nem engem illet meg.
2011. nov. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
21%

"A tiszta lelkiismeret a legdrágább kincs."

a szükség pedig nagy úr.

2011. nov. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon durva, hogy egy ilyen helyzetben mennyire nehéz meghozni egy döntést, függetlenül attól, hogyan is döntesz! Nem gondoltam volna!!! Kívülállóként sokkal könnyebb bármit is javasolni, pro vagy kontra! Bizony nagy volt a kísértés, főleg ahol kevés a pénz, de nem bántuk meg! Bár férjemet azért foglalkoztatja a "mi lett volna ha.."! :)
2011. nov. 19. 00:56
 6/30 anonim ***** válasza:
69%
fiatal házaspár vagytok?
2011. nov. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ilyen esetben vissza kell fizetni a pénzt, másnem kötelezi rá a hatóság, bírósági tárgyalás is lehet belőle, és annak adnak igazat, aki tévedésből rossz személynek utalt, és vissza kell fizetni a pénzt, ha esetleg elköltötték.
2011. nov. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
15%
felhívnék egy ügyvédet, és ha nem lenne törvénybe ütköző akkor megtartanám.
2011. nov. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Elképzelem, most szegény ember mit össze tépelődik otthon, ezt hogy hálálja meg, és hát gondolom elmondtátok neki, hogy nagy volt a kísértés... szóval lehet, karácsonyra félretesz nektek valamit, és az már nem félreértésből fog megérkezni . :) (Jó lenne hinni ebben... mikor nekem az egyetemen - ahol naponta több tucat táskát lopnak el és hasítanak fel a pénztárcákért! - egy fiú megtalálta és visszajuttatta hozzám a mobilomat, küldtem neki egy kis csomag házi sütit, mert a becsületes megtalálónak ez jár. Talán ez az ember is ilyen.)
2011. nov. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
39%

"A tiszta lelkiismeret a legdrágább kincs. "


Kár, hogy a boltban a lelkiismeretért nem adnak kenyeret..

2011. nov. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!