Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan pár, akik saját...

Van itt olyan pár, akik saját egzisztencia megalapozása terén előbbre jutottak azáltal, hogy vmelyik szülőnél laktak előzőleg, illetőleg mit tennétek a helyünkben az alábbi szituban?

Figyelt kérdés
A szitu az, hogy van egy 4 hónapos babánk, jelenleg albérletben lakunk, ami havi 40 ezerbe kerül, mellette van egy csomó adósságunk, a rezsi átlagos, fogyasztás alapján fizetünk minden hónapban.Sajna párom cége hamarosan tönkremegy, valszeg elküldik férjemet is, és ha nem lesz más választás, kénytelnek leszünk leköltözni a szüleihez, aminek a gondolatától már most tiszta letargiában vagyok, mert anyósomnak nagyon nehéz természete van, szinte lehetetlen vele kijönni, eddig 4 gyereke ment el tőle a háztól, olyan szinten nem bírták cérnával..Na, de az eredeti kérdésemhez visszatérve, párom szerint ha ott náluk laknánk, tudnánk spórolni.Én ebben nem vagyok biztos, ugyanis anyósom most akar eljönni rokkant nyugdíjba, de ha nem sikerül neki, a cége, ahonnan ki akarják rúgni, nem várja tárt karokkal vissza, mert most is táppénzen van.Azt gyanítom, nemhogy előrébb lennénk, inkább még hátráltatva is, mert a mi pénzünkből is éldegélne ő egy idő után.Hangsúlyozom, kiálhatatlan természete van, egy másfél szobás lakásban kéne kuporogni velük, összesen 4-en laknánk a babával együtt a kis szobájukban, ahova még a kiságya se férne be...Mit tennétek, hogy ez ne következzen be?Bocs, ha én magam OFF-olom a kérdésemet, hozzászólásokat várok akár az eredeti téma, akár az utóbbi dolog kapcsán.
2011. jún. 3. 09:13
 1/8 A kérdező kommentje:
A kisszobába a 4 ember alatt azt értem, hogy párom + baba + én + a párom 9 éves kishúga is ráadásul, ők meg a nagy nappaliban az élettársával ( nem engedne oda szerintem bennünket, pedig ott férnénk csak el, de ő ilyen szoldaritásra nem lenne képes, na én ezért is szeetném ezt a "poklot" elkerülni.
2011. jún. 3. 09:16
 2/8 anonim válasza:
Esetleg olcsóbb albérlet?
2011. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján én nem mennék.. de csak az alapján..

elvileg ugye tényleg lehetne spórolni így, de ha tényleg Nektek kell eltartani aztán őt is, akkor csak rosszabb helyzetbe kerültök..

A férjed ezeket miért nem látja? vagy nem akarja?

2011. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez eddig oké, de mi a másik opció? Mert ha az két lehetőség van,hogy anyós, vagy a híd alatt,akkor inkább anyós!

De esetleg tényleg keressetek egy olcsóbb, kisebb albérletet!

2011. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gáz ott van, hogy napi szinten stuffolja a fiát, hogy hagyja ott a céget, menjünk le oda lakni, "elférünk mi egy rakáson" - igen, az ő 5 gyereke közül mégse bírta a négy lánya a rakást és inkább leléptek...a fia, a párom maradt csak meg, de sajna olyanná nevelte, mint ő maga, és ez a konok, gonosz természete megvan a páromnak is, ha egymás közelében vannak, ezért se szeretném ezt.Ennél olcsóbb albérlet nincs, ez még az olcsók közé tartozik.A másik opció az az, hogy én minél előbb visszamegyek dolgozni, de a baba még kicsi, így ez a lehetőség egyenlőre hanyagolva.
2011. jún. 3. 09:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah + hazudozik a páromnak, hogy majd vesznek egy családi házat, nekünk külön lakrészünk lesz, majd építenek így-úgy-amúgy, de ez nem igaz, csak hitegeti, meg azzal is, hogy majd a páromra írat mindent ( 10 körömmel fogja a fiát, illetve fogná, ha én engedném, de nem engedem, ezért aztán utál engem, mint a sz*rt, már az értésemre adta párszor ), de ez is szemen szedett hazugság, a 4 lánya, akik intézetben nevelkedtek, a mai napig részesülnek mindenből, pedig váltig fenyegetőzik, hogy masjd kitagadja őket és minden a páromé lesz.Hát ilyen aljasságai vannak többek között, de ezek csak az apróbbak..Párom meg egynlőre HISZ neki.
2011. jún. 3. 09:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim házassága majdnem így ment tönkre. Akkor már 7 éves voltam, húgommal volt anyu terhes.

Mi is a pénz miatt költöztünk anyu szüleihez, de pár hét alatt teljesen kikészült anyu, és kórházba került. Albérletbe mentünk, barátoktól kértek anyuék segítséget. Emlékszem, nagyon össze kellett magunkat húzni, de megérte.

Most az egyik baráti házaspár került ilyen helyzetbe. Tudom, nekik most rossz, de igyekszünk segíteni. Összeálltunk páran, és viszünk át krumplit, tojást, kenyeret, tejet. Szerintem rosszul érzik most magukat, de még mindig jobb, mintha a házasságuk ment volna tökre a szülők miatt.

2011. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen adosagaitok vannak?hitel vagy rokonnak,baratnak tartozas?

azt irod a ferjed cege tonremegy,ha ez eltart honapokig akkor mondjuk te elmennel melozni a parod marad a babaval addig mig nem irathatod bolcsibe.

Mindenkepp valami megoldast keresnek csak anyoshoz ne.

2011. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!