Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent az, hogy egzisztencia?

Mit jelent az, hogy egzisztencia?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem a lexikoni leírása érdekel, hanem az ami neked, neked és neked is (vagyis hétköznapi embereknek) így különösebb utánagondolás nélkül beugrik?


Ha például egy ismerkedős oldalon azt olvasom, hogy

"Legyen saját egzisztenciád!",

akkor az illető mit ért ezalatt, egészen pontosan milyen dolgokkal kell rendelkeznem?


2011. ápr. 13. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Legyen saját egzisztenciád!" - Legyen biztos anyagi háttered. És maga a szó is a gazdaságilag biztonságos helyzetre utal. Legalábbis az én olvasatomban.
2011. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendes és biztonságos fizetésed van, biztos a munkahelyed, akkor biztonságos helyzetű, jó egzisztenciával rendelkező ember vagy. A saját egzisztencia = nem másokból élj, ne mások tartsanak el, hanem önmagad rendelkezzél a megfelelő megélhetéssel.
2011. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó jó, tudom, hogy anyagiakról van szó. A mértéke a kérdés leginkább.


Tehát azt jelenti, hogy legyen munkám, házam, bútoraim, kocsim, tudjak költeni kajára, ruhára, utazásra, rezsire különösebb erőfeszítések nélkül?


És ha én ezt mondjuk olyan 5 év múlva érem el, akkor egzisztenciát tekintve addig nulla vagyok? (Őszintén írjátok le mit gondoltok, nem fogok harapni, csak érdekel!) Vagyis ha jelenleg inkább a szüleimmel élek, mert így együtt jobban kijövünk (ők is és én is) gazdaságilag és magam is többet tudok félretenni, hogy előbb megteremtsem a saját, önálló biztonságomat, akkor nekem még nincs saját egzisztenciám?


Vagy vannak az egzisztenciának szintjei?


Ma egyedül nem tudnék még mindent megvenni magamnak biztonsággal. De valakivel, akinek hasonló nagyságú vagy csak feleannyi megtakarítása van, mint nekem, úgy már közösen élhetnénk anyagi biztonságban.

Ez tekinthető-e valamiféle egzisztenciának? Vagy ez már másokból való élést jelent?

2011. ápr. 13. 15:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Magyar ertelmezese = megelhetes.

Tobbi nyelven, valami/valaki van.

2011. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egzisztencia = élettér


Ez a legpontosabb meghatározás.

2011. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
"Úgy értem, nem a lexikoni leírása érdekel," - szólt a kérdés...
2011. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, szerintem neked kialakulóban van az egzisztenciád.:-) Hiszen gondolsz a jövőre, alapozol.. Ha ezt a "Legyen saját egzisztenciád!" dolgot vesszük alapul, én úgy képzelném, hogy, aki ilyet állít, az azt várja, hogy az illetőnek legyen saját lakása, biztos munkahelye, költőpénze.. Szóval legyen teljesen független, és biztos lábakon álló.
2011. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ekeke ***** válasza:
32%

Biztos egzisztencia nem létezik. Biztos munkahely nem létezik. Önmagadat sose tudod eltartani.


Ellenben egy parasztember, állattenyésztő mindig minden szükségletét megtermeli, sőt, másik 5 "biztos egzisztencia" városi léhűtőt eltart. Érdemes lenne rájuk is gondolni néha.

2011. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!