Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én élek ilyen "földönkívü...

Csak én élek ilyen "földönkívüli" családban?

Figyelt kérdés

Sok sok kérdést elolvastam már itt, és ezek alapján merült fel bennem a kérdés.

Például, 19 éves vagyok, tanulok, ösztöndíjat kapok, de az elég kevés, az órarendem miatt nem tudok dolgozni, ezért a szüleim kiegészítik az ösztöndíjamat, hogy ki tudjam fizetni a kollégiumot, az ebédeket, ilyesmi. Ha hazamegyek, sosem kell befizetnem a vasárnapi ebédbe vagy a fűtés számlába és hasonlók.

Vagy a másik eset. A rokonok ide-oda cipelése autóval. Az unokatestvérem vagy a keresztapám elég sűrűn ki szokott vinni az állomásra, mert nagyon messze van a házunktól, vagy a testvéremet gyakran viszik el gitár órára autóval, mert ha gyalog menne, nem érne oda. (Fél2 előtt nemsokkal végez a suliban és 2 után már kezdődik is az óra.) De ezekért még sosem merült fel bennük, hogy pénzt kérjenek, mert fogyasztottuk a benzinjüket.

Remélem azért vki érti a kérdést és válaszol rá valamit..


2011. nov. 17. 19:51
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
mindenkinek igaza van. kérdező: ez kellene a normális legyen,de sajnos nem mindenki teheti meg. van akinek tényleg szüksége van arra tizen-x ezerre a gyerektől,vagy legyen az bármekkora összeg is. sajnos csóró a nép,bele kell törődni. de ahol a segítő szándék megvan,ott már jó úton járunk.
2011. nov. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, olyan szinten értetlen vagy, hogy az már fáj. Ez nem a családi összetartásról szól, meg arról, hogy bunkó szülők/rokonok vagyunk, mert ingyen nem adunk semmit. Sajnos nem engedhetjük meg, hogy eltartsunk bárkit, ingyen autóztassunk, mert ha betankolok valakinek szívességből 1500-2000 Ft-ot, hóvégén valószínűlg hiányozni fog ez az összeg, sajnos el sem tudod képzelni, hogy valakinek tényleg ennyin múlik, hogy be tudja osztani a pénzét! Cukrászdáról, kirándulgatásról szó sem lehet, hiszen a napi szükséges dolgokra telik, semmi luxus (bár szerintem ez nem kéne hogy annak számítson). Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy lehúzzam a budit, fürdővízzel meregetem, hogy ezen is spóroljak pár eztret. Akármilyen nevetséges, sajnos ilyen világot élünk, és ez nem a jóindulatról szól.

Azt mondod megérted, hiszen Neked is be kell osztanod a pénzedet, kettőtökre, meg jegyre...nem, ezt nem értheted meg, hiszen ha kifutsz a keretből, akkor is van segítséged, van mit enned. Ez egy remek dolog, légy boldog, hogy így van, de szólj le senkit, aki 500 Ft-on is spórkodik, mert ez nem szemétség, hanem egyszerűen a túlélésre játszunk, és öprülj, hogy nem tudod, hogy mi az!

2011. nov. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Vagy tudom, de nem így élem meg, mint te/ti. És nem szóltam le senkit, csak ti erősködtök, hogy igen bzdmg, nekünk ilyen-olyan szívtelennek kell lennünk mindenkivel, mert éhezünk meg el kell szedni a gyerektől a pénzének a felét, mert az úgy jó...

Örülök, hogy olyan szüleim vannak, akik nem szedik el a pénzem, ha mégis kérnek, visszaadják legközelebb, támogatnak mindenben. Na mindegy. A kérdés nem felétek irányult, hanem a "földönkívüli normális" családok tagjai felé. Az ő válaszukat köszönöm!

2011. nov. 18. 09:29
 34/45 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó vagyok, és még egy pár mondat erejéig muszáj írnom. Az fáj a legjobban, hogy normális családként emlegeted a tiéteket, holott mi is azok vagyunk, és hidd el, én is nagyon boldog lennék, ha tehetnék szívességet rokonoknak, barátoknak, de ha így tennék, lehet, hogy az ő szemükben én lennék a kedves, aranyos, jó fej, aztán meg nem tudnék pelenkát, vagy bármi szükségeset venni a gyerekeimnek. Szomorú, hogy így élünk, de sajnos nem lehetünk jószívűek, mert akkor mi, és a gyerekeink látjuk kárát, pedig jó lelkű, segítőkész embereknek tartom magunkat.

És még abba gondolj bele (ha már a furikázásról beszéltünk a legtöbbet) hogy egy liter üzemanyag 430 Ft, és sokan napi 4000 Ft-ot, vagy kevesebbet keres, szóval ha 2000 Ft-ért elfurikázunk valakit, azért pont egy fél napot kell dolgoznunk.

És bánt, mikor azt írod, hogy a szülők "elszedik a gyerek pénzét". Nem elszedik, hanem befizetik, hogy legyen villany, fűtés, internet, meleg ebéd, budi papír, stb.

2011. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
46%

Már a kérdésed olvasása alatt kiderült számomra, hogy egy fellengzős, elkényeztetett ember vagy. Innentől kezdve pedig írhatunk mi bármit, te csak a saját igazadat fogod hangoztatni. Mert milyen szülő már az olyan aki pénzt kér a gyerekétől? De ha te ezt kérdezed, akkor én pedig ezt: Milyen gyerek az olyan, aki még 19 évesen is életképtelen és a szülein élősködik?

Ezt te írtad: "Örülök, hogy olyan szüleim vannak, akik nem szedik el a pénzem, ha mégis kérnek, visszaadják legközelebb, támogatnak mindenben." Ezek szerint ha megszorulnak a szüleid és pénzt kérnek tőled, akkor azt te kölcsönbe adod és visszavárod? Amikor tükörbe nézel nem érzel késztetést, hogy szembeköpd magad??

Azzal jössz, hogy nincs időd dolgozni, na persze... Nem tudom milyen felsőoktatásba tanulsz, de ha annyira hiper-szuper gyerek lennél akkor hétvégente elmennél dolgozni.

Szomorúan olvasom, hogy ciki lett a spórolás. Szerinted szégyellnem kellene magam amiért próbálok minden forintot megfogni. Azért van a gazdaságunk a csőd szélén, mert mindenki eszetlenül szórja a pénzt! Mert az a pár ezer forint nem számít...Pedig igenis számít!

A testvéred pedig megtanulhatna biciklizni és akkor nem kellene másnak hurcolnia.

Azért arra kíváncsi vagyok, ha neked a számlák befizetése után csak napi 2ezer Ft-od maradna, hogy ebből fedezd 2 felnőtt és 2 gyerek napi étkezését, beleértve a tisztálkodó szereket, gyógyszereket, pelenkát, esetleg cipőket és ruhákat, akkor is ennyire jó szívű és segítőkész lennél??? Elvinnéd a rokonodat egy másik városba, feláldozva ezzel majdnem 1 napi pénzeteket???

Örülök neki, hogy neked nincsenek anyagi problémáid. Más pénzéből én is nagyon okos tudnék lenni. A szüleidet viszont nem értem, miért jó nekik, hogy egy életképtelen gyereket nevelnek? Én szégyellném magam, ha ilyen felnőttek válnának majd a gyermekeimből... :-(

2011. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Látom utolsó, nem olvastad el a köztes hozzászólásokat. Vagy ha mégis, akkor nem megy az értő olvasás. A tesóm tud biciklizni, viszont azzal sem ér oda időben. Kipróbáltuk. Mindegy. És nem, nem érzek késztetést, hogy szembeköpjem magam. ;) Ja és itt hétköznap végezhető munkák vannak nagyrészt. Akkor meg reggel 9től délután 4ig suliban vagyok. Nos kettő darab műszak van, hattól kettőig és kettőtől tízig. Na melyikre tudok bejelentkezni okos? Egyikre sem. Életképtelen sem vagyok, főzök, mosok, takarítok kettőnkre az ösztöndíjaink összegéből és abból, amit anyuék adnak. Mert ha olvastad, a 14ezer forintos ösztöndíjamból 13ezer el is ment a kollégiumra. Ha sok időm van(nyár, szünetek) dolgozom én is, de iskolaidőben nem tudok, hétvégén meg inkább hazautazok és a családommal töltöm az időt.

Nyáron költöztünk egyik kollégiumból a másikba és a srác, aki áthozta a cuccainkat 3x fordult a saját kocsijával. Nem veti fel a pénz őt sem, de egy korsó sör meghíváson kívül semmit nem fogadott el. Vannak még ilyen emberek és örülök, hogy közéjük tartozok én is és a családom is. Nekem ez a természetes, ezt fogom továbbadni a gyerekeimnek is.

Az meg, hogy azért szedi el a pénzét a szülő a gyerekének, hogy legyen víz meg fűtés, stb... miért amíg a gyereke nem keresett megoldotta addig is.

Írták mások is, hogy az ő családjuk az ilyen, nem is ők háborognak itt. Só a sebetekre a kérdés úgy érzem, fáj, hogy vannak olyanok, akiknek alig van, mégis adnak és ti nem tudtok ilyenek lenni.

2011. nov. 18. 17:50
 37/45 anonim ***** válasza:
Mi is ilyenek vagyunk, nem anyagiaskodunk, mert megtehetjük. De én megtudom érteni azokat, akik a nincsből nem tudnak osztogatni. Tök normálisan leírta az egyik válaszoló, hogy a gyerekétől venné el, ha furikázná az ismerősét. Nagyon szűklátókörű vagy, ha nem látsz tovább.
2011. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az ilyen család a normális, az én szüleim is segítenek, amennyit tudnak. Nem sokat, de annyit igen, hogy amit keresek suli mellett, ne kelljen haza adnom. Ez nekem elég is. Viszont az olyan családokat nem értem, ahol van pénz, de direkt nem adnak a gyereknek. Pl volt barátom egyszer merte kérni szülinapjára hogy vehessen ruhákat, hát mindennek elhordták. Sokat dolgoztatták otthon (mindig volt valami, felásatták vele a kertet, kerítést festett, mindennap 2 sátor paprikát egyenként meg kellett locsolni, stb). Erre a szülei azt mondták, hogy örülj, hogy egyáltalán kaját kapsz és nem raktunk még ki. Egy hét múlva a húgának még volt pofája a szemébe vigyorogni, hogy képzeld, most kaptam 10000-ért cipőt..
2011. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező hagyjad inkább úgyse értik meg. Teljesen igazad van mindenben. Amíg a gyerek nem dolgozott tegyük fel 18 éves koráig akkor miből fizették a kiadásokat? Kapott családi pótlékot, de az nem olyan nagy összeg. Az meg, hogy életképtelen gyereket nevetlek hagyjuk már mindenki megjátsza magát mégis az egyetemen látom nem sokan dolgoznak suli mellett. Mivel nem mindig a tanulás a legnagyobb gond, hanem az időbeosztás. Szóval szép dolog ez kérdező és ha lesz majd gyereked neveld csak igy.


25/L

2011. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm L/25! Így fogok tenni.

Szerintem amúgy nem vagyok életképtelen, hiszen egy kis miniháztartást is vezetek. Főzök meg minden kettőnkre. :) És teljesen magamtól kezdtem el.

2011. nov. 18. 20:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!