Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én élek ilyen "földönkívü...

Csak én élek ilyen "földönkívüli" családban?

Figyelt kérdés

Sok sok kérdést elolvastam már itt, és ezek alapján merült fel bennem a kérdés.

Például, 19 éves vagyok, tanulok, ösztöndíjat kapok, de az elég kevés, az órarendem miatt nem tudok dolgozni, ezért a szüleim kiegészítik az ösztöndíjamat, hogy ki tudjam fizetni a kollégiumot, az ebédeket, ilyesmi. Ha hazamegyek, sosem kell befizetnem a vasárnapi ebédbe vagy a fűtés számlába és hasonlók.

Vagy a másik eset. A rokonok ide-oda cipelése autóval. Az unokatestvérem vagy a keresztapám elég sűrűn ki szokott vinni az állomásra, mert nagyon messze van a házunktól, vagy a testvéremet gyakran viszik el gitár órára autóval, mert ha gyalog menne, nem érne oda. (Fél2 előtt nemsokkal végez a suliban és 2 után már kezdődik is az óra.) De ezekért még sosem merült fel bennük, hogy pénzt kérjenek, mert fogyasztottuk a benzinjüket.

Remélem azért vki érti a kérdést és válaszol rá valamit..


2011. nov. 17. 19:51
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy amikor dolgoztam nyáron, több volt a pénzem, akkor kb. felét kaptam annak a pénznek amit egyébként szoktam vagy csak a vonatra kaptam aprót, hogy visszajöjjek ahol tanulok.
2011. nov. 17. 19:53
 2/45 Gress ***** válasza:
85%
Hehe:D Nekem is ilyen van.
2011. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
83%
földönkívüli? ez a normális... csak ide a GYIKre azok írnak, akiknek valami gondjuk van... néha már nincs is kedvem ezt a rovatát nézni, mert ennyi rosszul működő család, egymást utáló gyerek meg szülő, párját megcsaló férj vagy feleség, hazug ember, stb. nem lehet a világon, teljesen elvesztem a hitem az emberiségben, ha olvasom...
2011. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
85%

Én nem igazán értem a kérdésed. Azt szeretnéd mondani, hogy téged a szüleid kisegítenek pénzzel és otthon nem kell semmibe belefizetned? Mert ha igen akkor velem ugyanez van. 25 éves vagyok és nem dolgozok igy a szüleim tartanak el, de ha dolgoznék se kéne hazaadnom semmi pénzt. A rokonokkal mi is jóban vagyunk és segítjük egymást úgy, hogy nem kérünk érte pénzt.


25/L

2011. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
79%

Ennek mindenhol így kéne működnie!

23/N

2011. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
71%
Minden rendben van nálatok. Aki megteheti, hogy segít a másiknak természetes, hogy megteszi, miért kérne érte pénzt?Így helyes egy családban. Az élet hosszú, és ők is kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy elkél a segítség. Jó mintákat viszel magaddal az életbe. Grat!
2011. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
81%
Ez lenne normális,ha minden gyerek ilyen családban nőne fel.
2011. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is így van, és ezt a szokást add tovább a gyerekeidnek is.
2011. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%
Nem ez lenne a normális, csak sajnos manapság sokan elvesztik a munkájukat és nem találnak újat, ezért kénytelen a gyerek is segíteni. Én már most, míg pici a babám is teszek havonta félre neki, hogy később az iskola mellett ne kelljen dolgoznia.
2011. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
64%

Ezzel nincs baj, de tény, hogy azért olvasol sok ellenpéldát, mert ide nem azok írnak, akiknél minden rendben van, örülj neki, hogy így éltek. Sajnos tényleg egyre több család kényszerül rá, hogy benzinpénzt kérjenek, vagy a gyerekük pénzéből vegyenek el, ha van ilyen.

Egyébként azt már nem tartom normálisnak, hogy valaki 25 évesen egy fillér önálló kereset nélkül éljen szülőkkel. Bocs az OFF-ért, és nem kötözködni akartam

2011. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!