Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én élek ilyen "földönkívü...

Csak én élek ilyen "földönkívüli" családban?

Figyelt kérdés

Sok sok kérdést elolvastam már itt, és ezek alapján merült fel bennem a kérdés.

Például, 19 éves vagyok, tanulok, ösztöndíjat kapok, de az elég kevés, az órarendem miatt nem tudok dolgozni, ezért a szüleim kiegészítik az ösztöndíjamat, hogy ki tudjam fizetni a kollégiumot, az ebédeket, ilyesmi. Ha hazamegyek, sosem kell befizetnem a vasárnapi ebédbe vagy a fűtés számlába és hasonlók.

Vagy a másik eset. A rokonok ide-oda cipelése autóval. Az unokatestvérem vagy a keresztapám elég sűrűn ki szokott vinni az állomásra, mert nagyon messze van a házunktól, vagy a testvéremet gyakran viszik el gitár órára autóval, mert ha gyalog menne, nem érne oda. (Fél2 előtt nemsokkal végez a suliban és 2 után már kezdődik is az óra.) De ezekért még sosem merült fel bennük, hogy pénzt kérjenek, mert fogyasztottuk a benzinjüket.

Remélem azért vki érti a kérdést és válaszol rá valamit..


2011. nov. 17. 19:51
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

A 25 éves lánynak! Igen, ezt akartam mondani. Csomó kérdést olvastam már, hogy a gyerek elkezdett dolgozni és megkeresi mondjuk a minimálbért és felét le kell adnia a szüleinek, ha otthon lakik. Számomra ez olyan, mintha a saját gyerekük valami albérlő lenne ott. Meg az előbb olvastam, hogy egy nő ki volt akadva, hogy ők most spórolnak és nem hozza haza a rokonát vmi 25 km-re lévő városból, aki nem éri el az utolsó buszt, mert 450 ft lenne a benzinpénze... És mindenki úú támogatta, hogy igen igazad van b+, kérd el a pénzt meg csak úgy hozd el, ha fizet.

Ha ilyeneket olvasok, mindig elgondolkozok, hogy úristen, most az én családom nem normális, hogy nálunk egy köszönöm, hogy elhoztál bőven elég mindenkinek?

Ha dolgoznék és otthon laknék, eléggé minimális összeget adnék csak be a közösbe, de attól még ugyanúgy ott lenne a 10 dkg parízerem a hűtőbe vagy lenne fűtés a szobámba.

Az unokatestvéreim (27 és 29 évesek) még otthon laknak, ők is adnak be a közösbe valamennyit, de biztosan nem a felét a fizetésüknek, mert hát gyűjtenek, szeretnének elköltözni onnan. Most ott lakik az egyikük barátnője is, nem tudom tőle mennyit kér el keresztanyám, de valószínűleg a kajába ad bele ő is valamennyit. Pedig hát nem is családtag.

Ja a másik kedvencem, amikor a szülők ki vannak akadva, hogy a lányuk (maradjunk lányoknál, mert én is az vagyok) hazaviszi a komoly(!) barátját, és mondjuk ő ott aludna a hétvégén egy hónapban kétszer. "Hogy az én házam nem átjáró ház " és ehhez hasonlók. Nekem 9 hónapja van meg a komoly kapcsolatom. A párom eddig egyszer járt nálunk, amikor bemutatkozott. Ez volt áprilisban. Azóta anyukám kb. hetente zaklat, hogy mikor jön megint, olyan aranyos. A nagymamám meg, aki még nem is ismeri személyesen, mindig kérdezgeti a telefonba, hogy itt van-e mellettem és beszélhet-e vele és mikor megyünk már el hozzá.

Hát ez most kicsit hosszú lett, de már hetek óta érlelődik bennem ez az egész, hogy most az én családom a normálisok közé vagy a nem normálisok közé tartozik...

2011. nov. 17. 20:14
 12/45 anonim ***** válasza:
92%

Az általad említett sok kérdésben sokszor előfordul, hogy a szülők nem tudják kiegészíteni a gyerekük ösztöndíját, sőt néha rászorulnak a gyerekük anyagi hozzájárulására.

A rokonok ide-oda cipelése autóval is olyan dolog, hogy nem biztos hogy anyagilag megengedheti magának. Lehet, hogy nemcsak arra nem telik neki, hogy a rokonát furikázza ide-oda, de még arra sem, hogy ő maga elmenjen kocsival valahova, mert egyszerűen nincs pénze benzinre.

Örülj neki, hogy nálatok nincsenek ilyen anyagi problémák.

2011. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy nincsenek anyagi problémák. Vannak. De attól még nem szedi el keresztanyám a gyereke pénzének a felét.

Az utolsónak mondanám, hogy 18 évig el tudták tartani a gyereküket. Akkor, ha a gyerek hazaadja azt a pénzt, ami kiesett azzal a ténnyel, hogy nagykorúvá vált. (Családi pótlék kb.13ezer ft.) akkor ugyan ott vannak, ahol voltak 18 éven keresztül. Na mindegy, a kérdés lényege nem ez.

Arra voltam/vagyok kíváncsi, hogy más is él-e ilyen körülmények között, mint én vagy egyedüli-e a példám.:D

2011. nov. 17. 20:20
 14/45 A kérdező kommentje:
Miért kellett lepontozni azokat, akik szerint ez a normális?
2011. nov. 17. 20:24
 15/45 anonim ***** válasza:
79%

A 25 éves lány vagyok és kedves kérdező teljesen egyetértek veled. Aki meg nem is tudom mit írt már rólam annak mondanám, hogy egyetemre járok, de átmentem levelezőre, hogy tudjak dolgozni. Jelenleg még nem igazán álltam neki a munka keresésnek egyéb okok miatt, de ha nem keresnék munkát se lenne olyan nagy gond, mert megengedhetem magamnak azt, hogy ne dolgozzak. Tudom most majd jön ez, hogy szüleid pénzén élősködsz, de ez mégsem teljesen igy van, mert maguknak mindent megvesznek és még marad igy is, hogy még magamat is eltudjam belőle tartani. Ha valakinek van pénze úgyis, hogy ne dolgozzon szerintem mindenki ezt választaná. De én mégis szeretnék majd dolgozni. Na csak ennyit akartam még hozzáfűzni.

25/L

2011. nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sem smucigságból nem furikázzák a rokonokat, meg "húzzák le" pénzzel a gyereket. Sajnos nálunk is előfordul, hogy 2-300 Ft van a pénztárcában, tehát ha valaki megkérne, hogy vigyem el valahova, mondanám, hogy szívesen, csak tankolj pár ezerért. Örüljetek neki, hogy a szüleitek nincs rászorulva hogy mindenki dobjon a közösbe, de sajnos sokan keresnek annyira rosszul, hogy nem tudnak eltartani egy felnőtt embert
2011. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
81%

Amit te leírsz, az az ideális világ családképe. de sajnos több százezer embernek nem ez a valóság. A szülők együtt keresnek 130-150ezret, ebből elmegy a hitelre 50ezer, a rezsi megint ötven és még nem evett semki. Ha van egy dolgozó gyerek, igenis beadhat a kasszába.

Én havi negyvenet adtam be. Nem kérték, adtam. És nagyon jó érzés volt látni, hogy a húgaim nem úgy nőnek fel mint én. Mondjuk nem csak kéthetente, havonta esznek húst, és nem csak margarinos kenyeret visznek az iskolába.

Azt is hozzátenném, hogy így még mindíg olcsóbb, mint az albérlet.

2011. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
41%

Én vagyok a nő, aki ki van akadva amiért furikázni kell a rokonokat. :-) Egyébként nem 450Ft-ról van szó, hanem 1.300-ról, de nem ez a lényeg. Hanem, hogy a saját szüleimhez nem megyek!

Az pedig elég szomorú, hogy ti is elvárjátok másoktól, hogy ingyen fuvarozzanak titeket. Mivel nincs autód és nem neked kell fizetned a benzinkúton, ezért elárulom, hogy jelenleg 430Ft körül van a gázolaj literje!!!

Te is csak egy elkényeztetett fiatal vagy, akinek még soha az életben nem voltak anyagi gondjai. Gondolom életed folyamán az eddigi legnagyobb problémád az volt, hogy anyuci nem a kedvencedet főzte...szánalmas...

2011. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Édesbogár..:) Magamra főzök meg a páromra. Nem anyuci főz rám. A havi 18ezer forintos ösztöndíjból ez érdekesen menne, amikor 13ezer csak a kollégium. A maradék 5000 az az ötezer forintból kicsit érdekesen tudnánk megélni 1 hónapig ketten, de még egyedül is nehezen menne. Úgyhogy igen, segítenek a szüleim. A páromnak is ösztöndíj jön, semmi más.

Amúgy akik minket "furikázni" szoktak, ott az anyukát elbocsájtották a munkahelyéről és 56 évesen nem talál munkát. Szóval őket sem veti fel a pénz, de ha segítségre van szükség, akkor ott vannak és segítenek.

Nem vagyok elkényeztetett sem, pont annyi pénzt kapok otthonról, hogy egy hónapban meglegyek. A ruháimat sem a márkás boltokban veszem, és nem havi rendszerességgel veszek 2-3 gatyát meg 5-10 felsőt. Na mindegy. :)

2011. nov. 17. 20:56
 20/45 A kérdező kommentje:
És így van, nincs autóm, de még jogsim se, mert a szüleim nem kényeztetnek el és nem tolták a seggem alá egyiket se, mert nincs rá pénzük. ;) Magad ellen beszélsz. Majd ha lesz elég pénzem hozzá, egyszer, akkor megcsinálom a jogsit. De nagyon úgy néz ki, diákhitelt kell felvennem hozzá. Ami nem egy úri muri.
2011. nov. 17. 20:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!