Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én élek ilyen "földönkívü...

Csak én élek ilyen "földönkívüli" családban?

Figyelt kérdés

Sok sok kérdést elolvastam már itt, és ezek alapján merült fel bennem a kérdés.

Például, 19 éves vagyok, tanulok, ösztöndíjat kapok, de az elég kevés, az órarendem miatt nem tudok dolgozni, ezért a szüleim kiegészítik az ösztöndíjamat, hogy ki tudjam fizetni a kollégiumot, az ebédeket, ilyesmi. Ha hazamegyek, sosem kell befizetnem a vasárnapi ebédbe vagy a fűtés számlába és hasonlók.

Vagy a másik eset. A rokonok ide-oda cipelése autóval. Az unokatestvérem vagy a keresztapám elég sűrűn ki szokott vinni az állomásra, mert nagyon messze van a házunktól, vagy a testvéremet gyakran viszik el gitár órára autóval, mert ha gyalog menne, nem érne oda. (Fél2 előtt nemsokkal végez a suliban és 2 után már kezdődik is az óra.) De ezekért még sosem merült fel bennük, hogy pénzt kérjenek, mert fogyasztottuk a benzinjüket.

Remélem azért vki érti a kérdést és válaszol rá valamit..


2011. nov. 17. 19:51
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, azért tényleg nevetséges a kérdésed, még ha a szüleid teszik fel, talán. De az, hogy te leszólsz másokat, mert a szüleid tőled nem kérnek, mert nincs szükségük rá? Nekem sok ismerősöm magától ajánlotta fel, mert látták, hogy a szülők rosszul állnak. Egyébként látszik, hogy nincs kocsid, egyszer -egyszer elvinnék valakit, de nem rendszeresen, nem állok rosszul, de tőlem se várják, hogy ilyen benzinárak mellett furikázak valakit csupán jóindulatból.
2011. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
45%
"Amúgy akik minket "furikázni" szoktak, ott az anyukát elbocsájtották a munkahelyéről és 56 évesen nem talál munkát. Szóval őket sem veti fel a pénz, de ha segítségre van szükség, akkor ott vannak és segítenek. " ===> Tudjátok, hogy minden forintra szükségük van, ennek ellenére elvárjátok az ingyen taxit? Azért van bőr a képeteken, nekem felfordul a gyomrom az ilyen emberektől. Ugyanúgy gondolkozol mint az a rokonom aki elvárja az ingyen fuvart heti rendszerességgel.
2011. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Elvárjuk? Nem, ez a mi családunkban természetes. Az, hogy nálatok nem ilyen a családi összetartás, az a ti dolgotok. Ha pl. elmegyünk kirándulni vagy átnézünk a másik városba a cukrászdába és visszük mondjuk a barátnőmet vagy keresztanyámat, nem kérünk tőlük se benzinpénzt. Volt már, hogy apa 35km-re vitte el a német csoport pár tagját versenyre és nem kért érte pénzt. Pedig többször is megtörtént.
2011. nov. 17. 21:06
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te nem érted, a te apukádnak belefért akkor, a válaszolónak nem, mert beoszt minden fillért. Tudod ezt a kérdést, tedd majd fel, amikor teljesen önállóan élsz.
2011. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Annak örülök azért, hogy elég sokan élnek még olyan családban, mint én. :)
2011. nov. 17. 21:24
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan te olyan értetlen vagy, igen jó dolog ilyen családban lenni, de semmi jogod leszólni azokat, akik rossz körülmények közé kerültek és szükségük van a segítségre. Inkább reménykedj, hogy nálatok ne legyen ez.
2011. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, tényleg ideális a családod, de akkor sem érted a lényeget. És ezt úgy mondom, hogy nekem aztán ki van nyalva a s€ggem.


És mégis megértem, hogy van, akinek nagyon rosszul megy. Mi is vittük el kocsival a barátnőimet, ballagáskor haza, kiránduláskor, színház után (Anyu vitte, nincs kocsim, nem tudok vezetni) de ott épp az a lényeg, hogy nekem is arra van dolgom, a barátnőm nélkül is mennék, tehát nincs plusz költség.


De valakinek hónap végén pont az a nyomorult kis összeg hiányzik, amit elutazgatott a rokonság.

(Teszem hozzá, megvan a véleményem arról, aki felnőtt létére nem tudja megoldani a saját a-ból b-be való jutását. És a pofámról sülne le a bőr, ha fel sem ajánlanám, hogy fizetem a benzint.)

2011. nov. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
85%

Ha nekem is éppen arra lenne dolgom mint a rokonomnak, akkor én sem lennék ilyen filléreskedő. A kérdésemben említettem, hogy sokszor (heti 2-3szor) elviszi a férjem a másik városba, mert megy dolgozni. Ezzel nincs is bajom, mert nincs szó plusz útról. Ha megyek valahova felőlem jöhet még velem plusz 4 fő, de ha számomra felesleges útról van szó akkor elvárom, hogy fizessék ki az üzemanyag költséget.

Ha saját keresettel fogsz rendelkezni és támogatás nélkül kell boldogulnod, akkor biztosan meg fog változni a véleményed! Szívből örülök neki, hogy neked nem nagy összeg 1.300Ft, de én ezt a pénzt csak több nap alatt tudom összespórolni! Bárhonnan veszem is el, hiányozni fog. De ha annyira pénzt akarok költeni, akkor inkább veszek 3kg mandarint a gyerekeimnek ebből a pénzből.

2011. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Olvass már ember, nekem 2-3 napi ebédem az az 1300 ft. Holnap jön a barátnőm vonattal. 1100 ft a jegye. És kifizetem neki, mert neki még annyi sincs. Úgyhogy bocs bzdmg, ha az én testvéremet el kell vinni gitárra, akkor elviszi az unokatesóm, mert szeret minket és bőven boldog eg y köszi, hogy elhoztál. És eszébe nem jutott soha, hogy figyelj már, fizesd ki azt a 300 ft-ot vagy egy hónap alatt azt az 1200 ft-ot. Családon belül így szokott működni, nálunk legalábbis. És igen, úgy nézem és osztják még páran ezt a véleményt, hogy ez a normális. Jó, hogy amikor a mamámnak ebédet viszünk kocsival, nem kérjük el azt a benzinpénzt, amit elcsesztünk a mamára, mert hát nem arra volt dolgunk úgy alapból, de mivel telefonált, vigyünk már neki egy kis ebédet, elmentünk. Gondolom szerinted azt kellene.

Én is beosztom a pénzem, mert kettőnkre elég kevés havi 50ezer, vagy még annyi se. De nem vagyok ennyire garasoskodó. Volt önálló keresetem is, dolgoztam a nyáron, spóroltam rendesen, hónapokkal később is volt még belőle.

Azokat a válaszolókat meg, akik szerint ilyen egy normális család, biztos te meg a hozzád hasonlók pontozták le. Én a helyedben szégyellném magam.

2011. nov. 17. 22:58
 30/45 anonim ***** válasza:
Hjaj most le leszek pontozva ,de nagy baj az agybaj,pedig tiszta számtan az egész.Tetszik tudni addig lehet osztaní míg van miből,amikor meg nincs bízony jól be kell osztani azt a kicsit ami máskor nem számít.AZ átjáróházas komenten meg jót röfögtem mivel ilyen alanyi jogon bárki beköltözhetne egy családhoz mondván neki komoly! kapcsolata van a tini vagy fiatal nem kereső! taggal
2011. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!