Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a barátom haverja...

Nem szeretem a barátom haverjait. Megmondjam neki?

Figyelt kérdés

Úgy 5 hónapja van egy barátom,nagyon szeret és én is őt. Azonban nem kedvelem a barátait,és sokszor úgy érzem úk is ellenem beszélnek.

A barátom még mielött mi összejöttünk elég sokat drogozott(fű,spuri,szotyi,stb...). Az elején még én is vele voltam mikor elszívott egy cigit vagy vmi,vagy mikor buliba mentünk akkor bekapott vmit. De egy pár hét utn mondtam neki h nekem ez nem tetszik. nem arra kértem hogy hagyja abba,hanem azt hogy h olyankor ha vmit csinál akkor azt ne elöttem tegye,és aznapra hagyjon ki a programból. Buliba is csak akkor megyek vele ha megígéri h nem vesz be semmit,csak alkoholt iszik. A barátai mindig mondják h ne legyen már papucs,meg nyugodtan szívjon velük ugyse veszem észre. De ez nem igaz mert észreveszem. Már volt ebből több vitánk,hogy ugy jött hozzám h be van állva,pedig mondtam h akkor hagyjon engem ki aznap.

Tegnap is buliba voltunk,és ott voltak a barátai full készen,és mikor elment WC-re akkor ő is ugy jött vissza hogy készen volt. Persze próbált tagadni,de hamar összevesztünk. Azt mondta h én el akarom tiltania barátaitól,meg minden.A barátai is mondták h hagyjam már,hadd érezze már jól magát. mert ugyse csinél mostanában semmit,mert inkább velem van. Ez mondjuk igaz. Szokták hívni a barátai hogy menjen velük ide-oda,de ő nem megy,mert tudja h akkor kimaradna aza hétvége,mert olyan állapotba lenne.

Nem bírom a haverjait,ugy érzem beleviszik őt a rosszba. Nem mondtam neki sose h nem bírom őket. De ez a tegnapi buli elég sokkolt. Hogy a végén én jöttem ki a hibásnak,hogy tiltom őt a haverjaitól.és nagyon ugy tünt abból amit mondott ő meg a haverjai,hogy a barátai elég régóta mondják neki h én visszafogom őt,és papucsot akarok csinálni belőle.

Szeretem nagyon de ezt én nem tudom tolerálni,és félek h ő nem változna meg a barátai miatt. Ha megmondom neki h nem kedvelem a barátait,mert rossz hatással vannak rá vajon megszakítja velük a kapcsolatot? vagy ezt nem kérhetem tőle,és egyszerübb ha szakítunk. este találkozunk. Ugy akarok leülni vele beszélni hogy tudom mit mondjak neki.


2011. nov. 13. 15:03
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
És most nem tudom mi leygen velünk.. Nem kértem tőle olyan nagy dolgot,csak azt hogyha velem van ne csinálja. erre mikor kiakadok akkor én vagyok a hibás,meg aki tiltani akar... rosszul esik. ő kérte h menjünk el együtt arra a bulira. Én mondtam neki h biztos akarja,mert akkor csak igyon más ne legyen. kibírtam volna ha nem megyek vele buliba,de ő erösködött h velem akar meni,akarja h ott leygek.
2011. nov. 13. 15:31
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek a barátok tényleg barátok akkor nem fogják erőltetni, hogy álljon be velük, azt is meg fogják érteni, hogy Többet van veled és kevesebbet velük. Ezen a párodnak kell elgondolkozni, de az tény hogy Te tudtad milyen emberrel állsz össze és egyik napról a másikra nem fogja ezt abba hagyni, maximum csökkenti a kedvedért ami el is várható ha szeret!
2011. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szenvedélybeteg és ezen változtatni vagy leállni csak akkor fognak az ilyen emberek, ha saját elhatározásból így döntenek. Kérésre, fenyegetésre, manipulálásra nem. Maximum takargatják,titkolják (ismerős?).


Másrészt nekem volt egy rövid kapcsolatom egy akkor 33 éves sráccal, aki 20-25 éves kora között élt így. Félig impotens lett. Nem is lett hosszú a kapcsolat, mert félkeményre felimádkozta a szerszámot, de utána rögtön konyult vissza. 50%-os erekciónál többre nem volt képes.

Volt kivizsgáláson, mondták neki, hogy a drogok ezt tették vele, nem visszafordítható, bocsi, tanulj meg együtt élni vele.

2011. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, teljesen jól látod a dolgokat :) viszont pár tanácsa hegyibeszéded előtt:


mit NE mondj:


1. felesleges kihangsúlyozni, hogy a drogokkal magának árt, és egészségtelen, mert nagyon jól tudja, de nem érdekli. Felesleges mondani hogy te csak aggódsz érte, és csak neki akarsz jót. ezt is tudja, de nem vagy az anyukája, hanem a nője, úgyhogy ehhez mérten kell viselkedned is.


2. felesleges azt mondani, hogy az ilyen barátok nem barátok csak parti haverok, akiknek az a nagy szám hogy mennyire tudnak beállni, és ezzel dicsekednek, mert ennyi eszük van. Ezt is tudja, maximum nem vallja be magának.


3. ne fenyegesd meg azzal, hogy ha nem hagyja abba, vagy előtted csinálja, otthagyod, mert akkor azt fogja mondani hogy hagyd ott. Egyébként ezt is tudja, úgyhogy ezt is felesleges mondani.


Mit KELL MONDANOD:


1. Nézd kicsikém, én BÜSZKE akarok lenni a pasimra. Olyan férfivel szeretnék együtt mutatkozni és együtt lenni, akire felnézhetek, aki biztonságot nyújt. Ha drogozol, és teljesen kiütöd magad, akkor mesélje el mi felnézni való van rajta.


2. Olyan férfit szeretnék, akinek van AKARATEREJE, képes meglátni mi hasznos és mi a haszontalan, mi az értékes és mi az értéktelen, és ehhez tartja magát. TUD NEMET mondani a hülyeségre. Pontosan tudod, hogy hülyeség a drog, és tök szánalmas ha valaki csak ezzel bír kérkedni, de mégis olyan társaságot választasz akiknek csak eddig terjed az esze. Neked is ennyi eszed van? Mégis hogy legyek így rád büszke?


Jól van, ennyit akartam mondani, szerintem vetted az adást. Remélem helyesen döntesz."


Kb 10-15 mondatot ha rászánsz elég. Nem kell túlragozni, és nem kell hogy válaszolgasson. Ez egy monológ, amire nem vársz választ. Ebben benne van az, hogy ha nem tartja magát a normáidhoz, akkor repül. És ebben következetesnek kell lenni. Mert akkor leszel igazán a kapcsolat ura. Ha ezt elmondtad, akkor utána más téma kell, nézzetek meg egy filmet, vagy bármi amit szoktatok csinálni. És ne hozd fel a témát többet, hanem tegyél úgy mintha minden rendben lenne. Ezzel megadod neki az esélyt, hogy jól döntsön.


Aztán meglátod mi lesz. Jön a következő hétvége meg az azutáni... Elválik. De ha megint előtted kezdi kiütni magát, akkor szó nélkül hagyd ott. Ha hiányzol neki, és benő a feje lágya, akkor 1-2 hét múlva szakít azzal a társasággal és visszamegy hozzád. Ha meg tényleg ennyire ostoba, akkor jobb ha végleg véget vetsz neki.


CSak határozottan :)


33/N

2011. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm azt hiszem már tudom mit fogok mondani,meg hogyan.
2011. nov. 13. 15:57
 16/23 anonim ***** válasza:

:) utolsó vagyok.


Azt kifelejtettem, ha kedves is akarsz vele lenni, akkor a hegyi beszéd végére még beteszed azt a mondatot, hogy egyébként "szeretném hogy tudd, hogy ettől függetlenül eddig nagyon jól éreztem magam veled, és szeretném ha ez így is folytatódna" és ezzel zárod a beszédet :) azt hiszem így lenne tökéletes.


Sok sikert és majd írd meg mi lett :)

2011. nov. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mit akarsz egy sz@r drogostól...
2011. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk a probléma, ami sajnos még a mai napig fenn áll, csak ritkán. Volt egy időszak, amikor 2 hétig folyamatosan ezekkel a ,,jóbarátokkal" töltötte az idejét, persze mondanom sem kell mi volt a program: kártyázás, füvezés, kocsmázás. Sajnos meg is változott a barátom ezek után, kb. 2 napig nem lehetett ráismerni, bunkó és lekezelő volt velem, ha nem akartam vele szívni akkor én voltam a nyomi. Mindenen felhúzta magát és nem kívánta a szexet. Teljesen feleslegesnek éreztem magam mellette. Mivel ezek a haverok egy másik városban laknak, nem találkozik velük olyan sűrűn, kb. havonta 1x vagy 2x. Olyankor egész nap velük lóg, csavarog, de megmondtam neki hogy ezzel az ellenszenves viselkedéssel álljon le amit utána levág, mert én erre nem vagyok kíváncsi. Én sem szoktam magamból kifordulni amikor barátnőkkel lógok (mondjuk mi nem is szívunk).

Én ezt a havi 1-2 alkalmat még elviselem, ha normális velem. Nem akarom őt elszakítani ezektől a barátaitól, együtt nőttek fel, van köztük rokona is. Maga a tény sem zavar különösebben, hogy néha füvezik, hát most istenem. Minél jobban tiltom és hárpiáskodom, annál rosszabb lesz, annál jobban menne a haverokhoz. Amikor ezekkel a haverokkal van én nem vagyok vele, szóval nem idegesít. Viszont ha bunkó lenne és megváltozna könnyen meglehet hogy szakítanék.

A te történetedből azt szűröm le, hogy ezek a haverok közel vannak, veletek vannak akkor is ha szórakozni mentek (mi a barátommal hálistennek nélkülük megyünk). Nálatok azért rosszabb ez, mert mindig oltják a barátodat hogy ne legyen papucs, és mivel férfiből van nem is akar annak tűnni előttük. Beszélgess vele erről, mondd el neki hogy nagyon fáj neked ez az egész és úgy érzed nem vagy számára fontos, próbálja meg hanyagolni egy kicsit ezeket a haverokat és a füvet. Előre szólok, véglegesen nem fog lemondani róluk. Kössetek kompromisszumot, mondd meg neki ritkítsa ezekkel az emberekkel a találkozást, menjetek el ti ketten bulizni! Folytathatja, de jóval ritkábban és ne menjen a kapcsolatotok rovására! Ha úgy látod fontos vagy neki és jó irányba fordul, idővel lehet hogy véglegesen le birod ezekről szoktatni. Ha nem próbálkozik leszokni és hazudozik a hátad mögött, kalap-kabát, hagyd ott, ne szenvedj mellette! Adj neki mondjuk 1 hónapot a változásra!

2011. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

33/N!

Te olyan jó tanácsokat adsz mindig! Ha leírok neked egy problémámat segítesz?

Egyébként én is válaszoltam erre a kérdésre. Bocsi sz offért!

2011. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

hát megvolt a beszélgetés... eléggé megsértődött pedig nem mondtam neki semmi olyat. El is ment. Ugy döntöttem nem keresem,majd ha megnyugszik remélem ő keresni fog...


Mondtam neki hogy én büszke akarok lenni rá,és olyan férfi kell akinek van akaratereje akire felnézhetek. Mondtam azt is hogy nekem rosszul esik amit a barátai hisznek rólam hogy manipulálni akarom,meg papucsot csinálni belőle és hogy még ő is a fejemhez vágta ezeket. Kérdeztem tőle hogy nagy kérés e az hogy csak annyit kérek h akkor hanyagoljon? Mert én nem azt mondom ne csinálja. Nem örülök neki,de elfogadom. De ha ugy érzi h túl sokat várok tőle,akkor jobb ha nem folytatjuk. Én nem szólok bele abba hogy mit csinál,de akkor ő is tartsa be amit én kérek. Ha velem van ne csinálja.

próbáltam nem úgy beszélni vele mint aki le akarja támadni,de ő annak vette. Azt mondta h jaj mert egyszer hibázott(de az a baj h nem ez volt az első eset),és én nem értem meg hogy neki fontosak a barátai ő isleszólta az én barátaimat.h ő se tilt tőlük akkor én mért akarom,és elment.

Szeretem és nem akarom elveszíteni,de nagyon félek h szakítás lesz. Azt még tudom tolerálni ha néha a haverjait választja,legalább én is tartok egy csajos napot(közbe izgulok h nem e lesz vmi baja :( ),de ezt így nem. Hogy ha ő magától engem választ akkor a haverjai oltják ellenem,és ő úgy tünik ezzel egyetért mikor velük van. Mondtam neki h remélem ez volt az utolsó ilyen eset,hogy nem tarja be a játékszabályokat. erre mondta hogy jó,most mennem kell.és se puszi se semmi nélkül elment

2011. nov. 13. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!