Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a barátom haverja...

Nem szeretem a barátom haverjait. Megmondjam neki?

Figyelt kérdés

Úgy 5 hónapja van egy barátom,nagyon szeret és én is őt. Azonban nem kedvelem a barátait,és sokszor úgy érzem úk is ellenem beszélnek.

A barátom még mielött mi összejöttünk elég sokat drogozott(fű,spuri,szotyi,stb...). Az elején még én is vele voltam mikor elszívott egy cigit vagy vmi,vagy mikor buliba mentünk akkor bekapott vmit. De egy pár hét utn mondtam neki h nekem ez nem tetszik. nem arra kértem hogy hagyja abba,hanem azt hogy h olyankor ha vmit csinál akkor azt ne elöttem tegye,és aznapra hagyjon ki a programból. Buliba is csak akkor megyek vele ha megígéri h nem vesz be semmit,csak alkoholt iszik. A barátai mindig mondják h ne legyen már papucs,meg nyugodtan szívjon velük ugyse veszem észre. De ez nem igaz mert észreveszem. Már volt ebből több vitánk,hogy ugy jött hozzám h be van állva,pedig mondtam h akkor hagyjon engem ki aznap.

Tegnap is buliba voltunk,és ott voltak a barátai full készen,és mikor elment WC-re akkor ő is ugy jött vissza hogy készen volt. Persze próbált tagadni,de hamar összevesztünk. Azt mondta h én el akarom tiltania barátaitól,meg minden.A barátai is mondták h hagyjam már,hadd érezze már jól magát. mert ugyse csinél mostanában semmit,mert inkább velem van. Ez mondjuk igaz. Szokták hívni a barátai hogy menjen velük ide-oda,de ő nem megy,mert tudja h akkor kimaradna aza hétvége,mert olyan állapotba lenne.

Nem bírom a haverjait,ugy érzem beleviszik őt a rosszba. Nem mondtam neki sose h nem bírom őket. De ez a tegnapi buli elég sokkolt. Hogy a végén én jöttem ki a hibásnak,hogy tiltom őt a haverjaitól.és nagyon ugy tünt abból amit mondott ő meg a haverjai,hogy a barátai elég régóta mondják neki h én visszafogom őt,és papucsot akarok csinálni belőle.

Szeretem nagyon de ezt én nem tudom tolerálni,és félek h ő nem változna meg a barátai miatt. Ha megmondom neki h nem kedvelem a barátait,mert rossz hatással vannak rá vajon megszakítja velük a kapcsolatot? vagy ezt nem kérhetem tőle,és egyszerübb ha szakítunk. este találkozunk. Ugy akarok leülni vele beszélni hogy tudom mit mondjak neki.


2011. nov. 13. 15:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
mindketten 19 évesek amugy.
2011. nov. 13. 15:07
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem a haverjai viszik bele a rosszba. Ő már ilyen volt akkor is, mikor összejöttetek, tudtad, hogy drogozik. Arról nem fog lejönni csak azért, mert te azt mondod. Megszoksz, vagy megszöksz...
2011. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy drogozoik mikor összejöttünk. De az elmult hónapokba mindig inkább engem választott ahelyett hogy elment volna a haverjaival cuccozni. meg mikor buliba mentünk és nem voltak ezek a drogos barátai ott(csak a tágabb barátai körből emberek),akkor ő is elvolt ugyh h csak ivott.
2011. nov. 13. 15:14
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha 19 évesen még nem jött meg az esze a normális élethez jobb ha otthagyod akármennyire is szereted vagy legalábbis azt hiszed. Csak miattad erről nem fog leszokni, az írásodból látszik, hogy nem érsz neki annyit se hogy legalább megpróbálja letenni. Szerencséje, hogy nem adtad fel,de az se normális, hogy egyszer nem próbáltad lebeszélni, mert nem is akarod hogy abbahagyja csak előtted ne csinálja, az egészsége meg kit érdekel, addig nem törődik senki a másikkal míg azok meg nem halnak, aztán meg jönnek az álszent jaj de sírok időszakok.......nem is értem mit vársz tőle, az agya kb már mint 1 dió szerintem.
2011. nov. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Ha mondjuk nem csinálna a barátod rosz dolgot az ö barátai miatt , akkor nem volna jó dolog leszólni a barátait, mert gondolom te se örülnél hogyha a párodnak nem tetszik ate baráétnöid(persze akiket te válogattál ki magadnak).

De ebben az esetben szerintem köllene szólnod neki.Mond el neki hogy minazt amit majd mondani fogsz neki azt azért mondod mert szereted éls csak jót akarsz neki, nem azért mert megbántani akarod.Mond meg neki hogy nem attol lesz papucs mert nem drogozik ,hanem majd az lesz ha tovább folyatja , mert lehet hogy mikor azokat beveszi jól érzi magát, de késöbb nem .

fONTOS HOGY MINDENT MAGYARÁZZ MEG NEKI , ATTOL FÜGETLENÜL HOGY NEMFOGJA ÉLVEZNI.mERT HA NEM ÉRTI MEG HGY VALÓJÁBAN MIT AKARSZ AKKOR FÉLTREÉRTHETI ÉS ROSZ LEHET BELÖLLE.

2011. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Haverok ellen sose nyerhetsz! Szerintem nem fogod tudni eltiltani a barátaitól! Én is úgy látom, ahogy az előttem szóló, nem a barátai viszik bele, belemegy ő magától. Neked kell tudnod, hogy elfogadod-e olyannak amilyen! Megváltoztatni max csak rövid időre tudnád.
2011. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
azért nem mondtam hogy tegye le teljesen,mert abban bíztam h én fontosabb vagyok neki és akkor inkább nem csinálja. Nem akartam ugy mondani h konkrét választás elé állítom.
2011. nov. 13. 15:19
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

ez olyan dolog, hogy mindenki akkor hagyja abba, ha saját maga érzi, hogy abba akarja hagyni

nem egy bnő miatt, nem szülők, iskola miatt.


lehet durva amit mondok, de nincs jogod beleszólni az ő életébe.

2011. nov. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már akkor szakítottam volna vele mikor kiderült, hogy drogozik. Ne szenvedj miatta/vele, nem érdemli meg. Tudom, hogy ez a divat hogy ezt szívnak, meg olyan bogyó, de akkor is milyen ember lesz belőle apaként? Vagy akkorra már egy szentnek fogja beállítani magát? Nekem biztos nem kéne egy ilyen ember, barátokkal vagy barátok nélkül sem.
2011. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
tudopm hogy nincs jogom beleszólni az életébe,azért se ugy mondtam neki hogy haggya abba mert különben vége,hanem úgy hogy csinálja,de akkor engem hagyjon kia dolgaiból akkor,mert engem zavar. És ilyenkor eddig midnig engem választott
2011. nov. 13. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!