Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, beleszerettem...

Mit csinaljak, beleszerettem az unokatestverembe?

Figyelt kérdés

Segitsetek legyszi!


Apam es nagynenem (apam testvere) nem beszelnek a szuletesem ota. Igy en ugy nottem fel h apai oldalrol nincs unokatesom, anyai oldalrol meg van egy de messze lakunk egymastol, mas orszagban. Par hete elmentem egy buliba haverokkal, es ott megismertem az unokatesomat. Tancoltunk, hulyultunk. Egy csodalatosan szep es jo lelku lany. Tanc kozben megcsokoltam, mikor o mondta nem lehet. Akkor mondta el h en az unokaoccse vagyok 2 evvel fiatalabb. O tudott rolam mindent, h mikor szulettem, h van egy hugom, hugom mikor szuletett, hol lakunk, egyszoval mindent. En meg nem tudtam semmit. Elhivott a kovetkezo heten magukhoz, es nagynenemmel beszelgettem, aki egyebkent egy nagyszeru asszony. megtudtam h miert nem beszelnek apammal. Megkerdeztem a szuleimet h miert nem beszeltek rola, erre eltiltottak. Ahogy tobbet talalkoztam unokatesommal egyre jobban szerettem meg. Nem csak kivulrol gyonyoru, de gyonyoru lelke van. Egyszoval egy olyan lany akirol mindig is almodtam, okos, intelligens, energikus, es inspiral. A baj h belehabarodtam. es tudom h nem jo, es nem szabad, es probalom az agyamnak mondani, de nehez.

Talan ha ugy novunk fel, h tudunk egymasrol akkor mas lenne. Apam utalja nagynenemet, pedig nagynenem rengeteget segitett a szuleimnek. Egy dolgos asszony, csomo mindent feladott onmagabol csak azert h unokatesomeknak (3an vannak testverek) biztositson egy jobb eletet. Kulonorakra jar mindegyik, magan iskolaba, szuletesuktol fogva nagynenemek sporoltak mind a 3 lanynak, h ha felnonek legyen jo nagy eloleguk h hazat tudjanak venni. Gyonyoru hazban laknak, mindenkinek sajat szobaja. Mi meg lakunk egy egyszobas kis lakasban negyen. sosem volt sajat szobam mindig a szuleimmel es a hugommal kellett megosztani. Sosem volt szobam h csak ugy elbujjak magam legyek, vagy h felvigyek egy havert, vagy egy baratnot. Anyam sosem dolgozott. Es ebbol volt a vita nagynenem es apam kozott, h apam elvarta volna h nagyenem minket tamogasson, holott neki sajat csaladja volt, mikozben anyam meg a legkisebb motivaciot sem vette h munkat keressen h konnyebb legyen nekunk. nem mondom h eheztunk, de mikor lattam h milyen korulmenyek kozott elnek nagynenemek leesett az allam. Mikor a szuleimtol megkerdeztem dolgokat, akkor leorditottak a fejem, es kozoltek ha nekik megfelelt ez az elet es ok is igy nottek fel akkor feleljen meg nekem is. De mi van akkor ha nekem nem felel meg???? es kozoltek ha nem tetszik ami itthon van koltozzek a nagynenemhez. Nagynenemet megkerdeztem es o szivesen lat engem. De a problema ha odakoltozok, h tudom kiverni az unokatesomat h unokatesokent nezzek ra es nem ugy mint egy nore akibe bele vagyok zugva. ez eleg sz@r igy mert 16 evig azt sem tudtam h van unokatesom itt, es most hirtelen lett 3. H dolgozzam ezt fel?


2011. nov. 6. 14:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így gondolkoznak a szüleid. Helytelenül.


Látszik, hogy nem tesznek meg semmit értetek. Be kell látni, hogy egy idő után nem egészséges ha 2 testvér egy szobában van, főleg ha különböző neműek is. Nincs meg a magánélet, a privát szféra.

Az, hogy régen neki mi hogy volt, butaság ide kevernie. Megérteném, ha mindent megtettek volna, de tőlük kívülálló okokból ilyen helyzetbe kerültek. A baj az, hogy anyádnak teljesen megfelelt ez az életvitel, életkörülmény, sőt még ő van felháborodva, hogy mi az, hogy másnak jobban megy (aki tett is érte), neki meg nem (aki elvárta hogy eltartsák).


Kb ez olyan, hogy régen még szinte TV sem volt, s megvoltak nélküle az emberek, akkor most minek legyen. Persze, ha más megveszi(nagynénéd), akkor lehet.

Gondolom anyádék se ellenezték volna a nagyobb lakást, külön szobát, ha a nagynénéd megveszi, s nem nekik kellett volna megteremteni.


Régen rossz ha egy szülő így gondolkozik. Te annyit tehetsz, hogy tanulsz belőle, s különb leszel tőlük.

2011. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Maganeletem egyaltalan nincs. Hogyan vigyek fel vkit is, amikor egy emeletes agyon alszok a hugommal egy szobaban a szuleimmel? Se TV-t nezni nem tudok, ami nekem tetszene, se zenet hallgatni, sem tanulni. Allando zaj van. Sokszor tanulok ejjel vagy az erkelyen ha nincs hideg, vagy a furdoszobaban. Akkor legalabb csend van es magam lehetek. Altalaban en megyek haverokhoz, mert hozzank nem tudnak jonni, hisz nem tudunk csak ugy elvonulni. Baratnom sem volt meg soha, hisz nem tudnam felvinni hozzank.

Eldonotottem en nem ilyen leszek. Es szorgosan dolgozni fogok. Tovabb fogok tanulni. Alig varom h 18 legyek es abban a pillanatban megyek kulon toluk. Ha tehetnem mar most mennek. Szivesen tanulnek munka mellett, tehat mennek kulon most is. De felek attol h amit elottem vki irt h a szuleim eroszakkal hazavinnenek mert meg csak 16 multam. Nem tudom h birom ki meg azt a 2 evet, de vhogy.

Sajnos nekem ez a korulmeny sok hatranyt okozott, nagyon bezarkozott vagyok, es onbizalomhianyos. Alig vannak barataim, ahogy irtam baratnom meg sosem volt.

Nagynenem volt az aki adott irnaymutatast, h mit csinaljak, hogyan kuzdjem le az onbizalomhianyomat, h higyjek magamban, adott pozitiv energiat.

Apam egy dominans allat. Mindig is az volt amit o akar. Anyam meg elvan igy, egy a lenyeg neki van fedel a fejunk felett, van mit ennunk, igaz mikor sokadika van akkor jon a paprikas krumpli sokszor kolbasz nelkul, meg esszuk ami epp van otthon, de legalabb nem kellett dolgoznia. Ot sosem erdekelte h jobb legyen, csak az h o igy elvan. Mindig engedelyt kell kerni apamtol, h vehet ezt vagy azt, h kinyomtathat-e egy logot, de anyamnak igy jo.

Latva ezt a peldat en igy biztos nem akarok elni.

Nagynenemnel teljesen mas a helyzet, unokatesoim egyetemre fognak menni, jo suliba jarnak, kulon orak, tenisz, gimnasztika, uszas, zene ora. 3 lany kulonfele dolgot csinal, a szulei viszik oket ide oda. Nyaralni mennek minden evben. Felre ne ertsetek nagynenemek nem gazdagok (milliomosok) de jol elnek, es ez annak a gyumolcse amit a szulok ott beleraktak. Mennyivel konnyebb unokatesomnak, ha majd kulun akar menni a szuloktol, mar van felre rakva egy lakasra eloleg, amit nagynenem a szuletesuktol fogva havonta rakott felre? Nekem nincs semmim. kulonorakra sem jarhatok, mert erre mar nem tellik. Nyaralni sem megyunk mert erre sem tellik, csak neha be a belvarosba, vagy setalni. Mindig azt hallom erre nincs penz meg arra. Ne egesd a lampat mert draga az aram. Es mikor ezt felhozom nekik, akkor mondjak de bezzeg en itt maradtam melletted a nagynenem bevagta a gyerekeit bolcsibe h ne neki kelljen csinalnia. Konyorgom 16 multam tesom is mar nagy es iskolas, anyunak nem kellene otthon ulnie? meg h unokatesoim emiatt lelkiserultek. En nem vettem eszre rajtuk h az lennenek, SOT kiegyensulyozottabbak es boldogabbak mint en. De en legalabb elmondhatom anyam mellettem volt mindig. CSak eppen engem nem kerdeztek meg valojaban nekem erre lett volna szuksegem?

2011. nov. 7. 02:17
 13/18 anonim ***** válasza:
Azelőtt is ennyire ellene voltál a szüleidnek, hogy megismerted a nagynénéd? Vagy csak azóta?
2011. nov. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem csak most látta meg azt, hogy másképp is lehet élni, ha a szülők mindent megtesznek, s nem pedig otthon ül az anyuka, mert lusta dolgozni.


Ne mondja nekem senki azt, hogy de ők nevelték fel. Ez nem nevelés. Mit látott otthon? Azt hogy egy szobában nyomorognak négyen? Már nem azért, de a szülők ezek szerint a gyerekeik füle hallatára élnek nemi életet? Ebbe ti belegondoltatok?

Ez normális, csak mert az anyuka is így nőtt fel, s ez a természetes?S nem is akart elmenni dolgozni?


Jó példák a gyerekeiknek.

2011. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*Jó példa a gyerekeiknek.
2011. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az utolso hozzaszolo mar elozo hozzaszolasaiban is ratapintott a lenyegre. Nem ellene vagyok a szuleimnek. De ugy erzem h onzo modon gondolkodnak. Vagyis amik nekik jo, legyen nekem is. De mi van ha en mas vagyok????

Mar regota tudom vmi nincs rendjen. Sosem tudtam havert felvinni, baratnom nem volt mert minek, ha nem tudom felvinni, mert nem tudunk csak ugy kettesben lenni.

Es lehet h elvakitott nagynenem eletstilusa. De megismertem hogyan is lehet maskepp elni, nemi befektetessel. Ossze se tudom hasonlitani, h mennyi mindenuk van az unokatesoimnak, hozzank kepest. Ha nekunk a toredeke lenne mar akkor is boldog lennek.

Es mikor megmertem kerdezni h anyu miert nem dolgozott soha, akkor en voltam lehurrogva, h egy halatlan dog vagyok, es nagynenem milyen undorito, aki beadta bolcsibe a gyerekeit mert lusta volt vigyazni, bezzeg anyam velunk maradt otthon h meleg ebed varjon, aput meg meleg vacsora. Nagynenem azert adta be bolcsibe unokatesoimat mert visszament dolgozni. Nem azert h nekik jobb legyen, hanem a gyerekeinek. Es mennyivel konnyebb most nekik, van egy bazi nagy hazuk, kifizetve!!!, kocsi, minden evben nyaralni mennek, kulonorakra jarnak, nem kezdik az eletet egy nagy adossaggal (diakhitel) es meg a tetejeben van megsporolt penzuk, amit a szulok gyujtottek suzletesuktol fogva h konnyebben tudjanak majd lakast/hazat venni. Ehhez kepest nekunk semmi nincs. Mindent majd onerovel kell finansziroznom. Nyomorgunk. Kulonorara nem jartam. Mas altal levetett vackokban jarok./ Iskolai kirnadulasra is alig van penz. Akkor???? Igen elmondhatom anyam velem volt egesz eletemben. De????

2011. nov. 8. 04:50
 17/18 anonim válasza:
Szedd fel én felsz v merszbe én is megcsókoltam a uncsitesóm
2011. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
semmikép ne költözz a nagynénédhez mert ha csak ő is most ismert meg valószínűleg nem lát olyan szívesen persze lehet hogy ő többet tud rólad de ha oda is költözöl 3 napnál ne többet mivel 1 gyerekkel több azért csak számít valamit a családba főleg úgy h csak most ismert meg a lánnyal meg közöld h mit érzel és valószínűleg a válasza nem lesz olyan vidám mint amire te számítasz
2013. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!