Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, beleszerettem...

Mit csinaljak, beleszerettem az unokatestverembe?

Figyelt kérdés

Segitsetek legyszi!


Apam es nagynenem (apam testvere) nem beszelnek a szuletesem ota. Igy en ugy nottem fel h apai oldalrol nincs unokatesom, anyai oldalrol meg van egy de messze lakunk egymastol, mas orszagban. Par hete elmentem egy buliba haverokkal, es ott megismertem az unokatesomat. Tancoltunk, hulyultunk. Egy csodalatosan szep es jo lelku lany. Tanc kozben megcsokoltam, mikor o mondta nem lehet. Akkor mondta el h en az unokaoccse vagyok 2 evvel fiatalabb. O tudott rolam mindent, h mikor szulettem, h van egy hugom, hugom mikor szuletett, hol lakunk, egyszoval mindent. En meg nem tudtam semmit. Elhivott a kovetkezo heten magukhoz, es nagynenemmel beszelgettem, aki egyebkent egy nagyszeru asszony. megtudtam h miert nem beszelnek apammal. Megkerdeztem a szuleimet h miert nem beszeltek rola, erre eltiltottak. Ahogy tobbet talalkoztam unokatesommal egyre jobban szerettem meg. Nem csak kivulrol gyonyoru, de gyonyoru lelke van. Egyszoval egy olyan lany akirol mindig is almodtam, okos, intelligens, energikus, es inspiral. A baj h belehabarodtam. es tudom h nem jo, es nem szabad, es probalom az agyamnak mondani, de nehez.

Talan ha ugy novunk fel, h tudunk egymasrol akkor mas lenne. Apam utalja nagynenemet, pedig nagynenem rengeteget segitett a szuleimnek. Egy dolgos asszony, csomo mindent feladott onmagabol csak azert h unokatesomeknak (3an vannak testverek) biztositson egy jobb eletet. Kulonorakra jar mindegyik, magan iskolaba, szuletesuktol fogva nagynenemek sporoltak mind a 3 lanynak, h ha felnonek legyen jo nagy eloleguk h hazat tudjanak venni. Gyonyoru hazban laknak, mindenkinek sajat szobaja. Mi meg lakunk egy egyszobas kis lakasban negyen. sosem volt sajat szobam mindig a szuleimmel es a hugommal kellett megosztani. Sosem volt szobam h csak ugy elbujjak magam legyek, vagy h felvigyek egy havert, vagy egy baratnot. Anyam sosem dolgozott. Es ebbol volt a vita nagynenem es apam kozott, h apam elvarta volna h nagyenem minket tamogasson, holott neki sajat csaladja volt, mikozben anyam meg a legkisebb motivaciot sem vette h munkat keressen h konnyebb legyen nekunk. nem mondom h eheztunk, de mikor lattam h milyen korulmenyek kozott elnek nagynenemek leesett az allam. Mikor a szuleimtol megkerdeztem dolgokat, akkor leorditottak a fejem, es kozoltek ha nekik megfelelt ez az elet es ok is igy nottek fel akkor feleljen meg nekem is. De mi van akkor ha nekem nem felel meg???? es kozoltek ha nem tetszik ami itthon van koltozzek a nagynenemhez. Nagynenemet megkerdeztem es o szivesen lat engem. De a problema ha odakoltozok, h tudom kiverni az unokatesomat h unokatesokent nezzek ra es nem ugy mint egy nore akibe bele vagyok zugva. ez eleg sz@r igy mert 16 evig azt sem tudtam h van unokatesom itt, es most hirtelen lett 3. H dolgozzam ezt fel?


2011. nov. 6. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Most nem azért, de több oldalról is sántít a dolog.

Egyrészt, hogy egyelőre csak a nagynénéd szemszögéből hallottad a nagy összeveszés "okát", másrészt meg a SZÜLEID felneveltek, megadtak neked mindent amit lehet.

Ha a nagynénéd gazdag, akkor miért ne segíthetett volna a szüleidnek? Testvéreknek ez a "dolga". Nem tudnék olyan szituációt elképzelni, ahol nem segítenék a húgomnak valamilyen módon.

Az unokatestvéred meg inkább hanyagold, mert ez nem normális dolog. Lehettek együtt, persze, de nem tudom, hogy más emberek hogy fogadnák, na meg gyereketek sem lehetne, össze sem házasodhatnátok ugye... Nem lenne normális életetek, amilyenre a "gyönyörű lelkű" lányok vágynak. Ez semmiképpen nem jönne össze.

Ne költözz a nagynénédhez, néha eljárhatsz hozzájuk, de akkor kizárólag ROKONKÉNT, nem pedig potenciális pasi-jelöltként.

Ismerkedj inkább meg gyorsan más lányokkal, hogy ki tudd verni a fejedből az unokatesód.

2011. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát elég nehéz a helyzeted olyan szempontból is hogy apádékkal nem lehet rendesen megbeszélni mi is történt valójában. 16 éves vagy legalábbis ezt veszem ki az írásodból, ez szerintem csak fellángolás az unokatesód irányába, ez egy idő után elmúlik. Lakva ismerszik meg az ember, ez így is van, igazából nem tudom eldönteni hogy odaköltözzél e vagy sem, bár szerintem apádék csak hirtelen felindulásból mondták, hogy költözz oda, kiskorú vagy még, haza is vitethetnek rendőrrel....viszont az is lehet, hogy hagynák hogy odaköltözz és akkor lehet kiábrándulsz az unokatesódból mert huzamosabb ideig vagytok "összezárva", meglátod a hibát ,hogy hogy viselkedik valójában(lehet nem is álmaid nője...), nehéz ügy. :/
2011. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
0%
Fektesd le és mikor lefeküdnétek ott fogod hagyni hidd el probáld meg unokatesómnak is igy sikerült ki ábrándulnia az unokatesonkból
2011. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az szép.
2011. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Van amiben igazad van, de egy gondolatmeneted kiemelném:


" Ha a nagynénéd gazdag, akkor miért ne segíthetett volna a szüleidnek? Testvéreknek ez a "dolga". Nem tudnék olyan szituációt elképzelni, ahol nem segítenék a húgomnak valamilyen módon. "


A kérdező írásában benne van a válasz:

Sosem volt szobam h csak ugy elbujjak magam legyek, vagy h felvigyek egy havert, vagy egy baratnot. Anyam sosem dolgozott. Es ebbol volt a vita nagynenem es apam kozott, h apam elvarta volna h nagyenem minket tamogasson, holott neki sajat csaladja volt, mikozben anyam meg a legkisebb motivaciot sem vette h munkat keressen h konnyebb legyen nekunk.


Véleményem szerint, ha a kérdező szülei gyerekeket vállaltak, akkor azt maguknak tették, mert ők fel bírják nevelni. Senki ne várja már el, hogy másoktól kapott segítségből nevelje fel a gyerekeit.

Ha a kérdező anyja ennyire leszarta, hogy nincs munkája, s nem is keresett, kérdezem: miért is várták el, hogy a nagynéni pumpálja őket pénzzel?


Igen, adjon ha megteheti, de nem kötelező. Pláne úgy nem, ha azt látja, hogy akinek adja, az egy fűszálat sem tesz arrébb, hogy megteremtsen mindent a gyerekeinek.

2011. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Neked azt tanácsolom, hogy tartsd nyugodtan a kapcsolatot a nagynénéddel, ha szimpatikus, s szívesen lát.

Az unokatestvéreddel maradj meg baráti viszonyba, hidd el vannak hasonló lányok mint ő.Talán még segít is neked ilyet találni.


Remélem sikerül a szüleiddel megbeszélni a dolgot. Igazán megérdemelnéd, hogy elmagyarázzák, hogy mi miért történt.

A fene nagy tiltással csak azt mutatják, hogy irigyek a nagynénédre, s haragszanak rá, mert nem segített folyamatosan. Erről viszont már leírtam a véleményem előbb.

2011. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Lefektetni nem akarom. Mert nem lenne helyes.

Ki akarom verni a fejembol vhogy, h csak rokonkent tudjak ra nezni.

A nagynenem segitette apamekat. ES ahogy az utolso irta nagynenemnek abbol lett elege, h o tanult, gyerekeket nevelt, dolgozott, kesobb vezetoi allasban es ugyanakkor apamek meg egy fuszalat sem mozditottak. Anyam sosem akart dolgozni, csak gyerekeket szulni. Szult volna tobbet is de konyorgom hova?????? Egy szobara????? A jelszo az volt h anyam is felnott ugy h nem volt gyerekszobaja sot agya sem volt mert a noverevel kellett osztozkodni akkor mi is felnovunk a hugommal. Nagynenem szemlelete meg az volt, ami nem adatott meg neki erejen felul megteremtette a gyermekeinek. Nekik mar sokkal de sokkal konnyebb. Van normalis gyermekkoruk. Probaltam apamekkal is errol beszelni, h ne egy oldalat halljam a dolgoknak, de nem hajlandok lezarjak avval h a nagynened es ferje egy bunko paraszt, es az unokatesoim is azok. es veluk a tema evvel befejezve.

2011. nov. 6. 15:56
 8/18 A kérdező kommentje:

Kapcsolatot semmikepp sem akarom megszuntetni mert kapok toluk pozitiv energiat, iranymutatast.

Es meg azt nem tartom fair-nek h eltitkoltak h vannak unokatesoim. azert akarmi tortent illett volna beszelni rola. az unokatesoim tudtak erdekessegkeppen rolunk.

2011. nov. 6. 15:59
 9/18 anonim válasza:
jöjj össze vele 1 hónap után vége lesz és csak barátként gondolsz rá meg ő is rád
2011. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne jöjj össze vele, hülyeség és nem is normális, és tartod a kapcsolatot a nagynénéddel ahogy akarod is, itt egyértelműen a szüleid a hunyók, mert nem viselik el, hogy másnak jobban ment mint neki, főleg úgy hogy tettek is érte...ők meg nem. Tipikus tudatlan emberek, amit bizonyít a sértődöttség is.
2011. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!