Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá, hogy foglalk...

Hogy vehetném rá, hogy foglalkozzon a "betegségemmel"?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom anyunak, hogy nagyon száraz a bőröm, azt hiszi, hogy semmiség. Most elfogyott a krémem, és szerettem volna rávenni, hogy vegyünk egy újat. 14 éves vagyok. És nem szeretne nekem újat venni, pedig nagyon kéne. Ha az arcom nem kenhetem be, a szemhéjam alul felrepedezik, és úgy húz a bőröm, hogy nehéz nyitvatartani a szemem is. A hátam is, ha lehajolok, olyan mintha szét akarna szakadni. A múltkor segítettem neki pakolni, és nehezeket kellett cipeljek, a kézfejemen hajszál vastagságú repedések lettek, mert annyira száraz volt. Mutattam neki, de nem érdekelte. Most ugye nincs mivel bekenjem.. és olyan száraz vagyok, mint valami faág. Amúgy a szemembe is kéne csepegtetni, de már fél éve nincs szemcseppem, ott is azért, mert vékony a szaruhártya, ezáltal olyan színe van alapból mint valami hullának (alig látszó halványkék). Nem voltam orvosnál, sima hidratáló kéne..
2011. okt. 16. 15:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez elég súlyos ekcémának tűnik így első olvasásra.

Nagyon sürgősen el kell menned bőrgyógyászhoz és szemészorvoshoz...Úgy néz ki a szemedre is ráment az ekcéma,ez pedig már tényleg nem játék.


Anyádnak meg egy pofon kellene!

2011. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem a szemem fehérje halványkék, hanem a szemem színe az. Meg egyenetlen a felülete, ezért kéne rá csepegtetni, mert nem marad normális mennyiségű könny vagy víz a szememben, az is szárazabb. Szemészhez elvitt, de szerinte ez hogy ennyire száraz a bőröm nem probléma, pedig megőrülök tőle. Amúgy télen akár ha egy bevásárlókosarat kell vigyek az egyik kezemben akkor már reped szét a bőröm, nyáron nem ilyen rossz.
2011. okt. 16. 18:07
 13/16 anonim ***** válasza:

Menj el a kórházba a bőrgyógyászati rendelésre, ott azt hiszem nem kell fizetni azért, hogy a doki megvizsgáljon. Érdemes jó korán menni, hogy ne legyenek sokan. Ha jófej a doki, akkor mondd neki, hogy anyukád nem foglalkozik ezzel, talán megkér rá, hogy legközelebb hozd anyukádat is, hogy szembesüljön, mi a helyzet.

Ha anyád nem enged el a dokihoz, amikor megemlíted, akkor menj el egyedül reggel, iskola helyett, és kérj a rendelőben egy igazolást.

Talán ha anyukád látja, hogy már idáig fajult a dolog, akkor talán megbékél.

2011. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igyál sokat, napi 2 litert! A hidratáltságot így elérheted!

De egyébként ha a cremor aquosus nem válik be, akkor menj orvoshoz anyukáddal.

2011. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mond meg anyádnak, hogy more kell krém.
2017. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na hogy vagy?
2023. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!