Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyimnak szüksége van rám,...

A nagyimnak szüksége van rám, de nehéz így élni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő 83 éves, én 22. Mikor a szüleim meghaltak ő magához vett, csak én vagyok neki. Az egészsége nem túl jó, bár szokott sétálni meg ilyesmi, de szívbeteg, cukorbeteg, most megint kijött rajta valami betegség, egyedül közlekedni nem tud, mindig el kell őt kísérnem az orvoshoz. 1 éve végeztem a sulival, munkát nem nagyon találok. Hátráltat az, hogy szinte minden hónapban 2-3 nap el kell őt kísérnem valamilyen orvoshoz/az ügyeit intéznem. Úgy volt most is, hogy októbertől mehetek dolgozni mert nagyjából jó volt az egészsége, erre 2 hét múlva + 3 hét múlva is orvoshoz kell vinnem mert rossz lett a vérképe. Most megint nem mehetek dolgozni. És ez így megy mindig.


Nem tudom mit kezdjek magammal. Sz*rt sem ér az életem, és csak megy az idő...


2011. okt. 3. 12:04
1 2
 11/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Próbálj meg munkát találni, és igen, mondd el, hogy te gondoskodsz róla, és havonta 1-2 nap orvoshoz kell vinned. Lehet, hogy "csúsztatással" is megoldhatod a helyzetet. Ha nem válik be, még mindig gondolkodhatsz más megoldáson. Ha olyanokat mond neked, hogy könnyebb lenne, ha élne az édesanyád, mondd meg neki bátran, hogy neked is. Az, hogy gondoskodsz róla nagyon szép dolog, de a saját életedet kell élned. Szinte minden önkormányzatnál van családsegítő, érdeklődjél utána. És hidd el, ha látja, hogy te dolgozni jársz, és nincs más megoldás, el fogja fogadni az "idegentől" is a segítséget.
2011. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
felhívod a nagyi háziorvosát, és segítséget kérsz. szociális munkás járhat hozzá ingyen is. ha van lehetőséged dolgozni, akk meg menj el. és próbáld jobban szervezni az idődet, akk nem mennek el fél napok az orvoshoz járásra meg a mama ügyeire. másképp nem működik. a mamának meg nincs köze a te bulizásodhoz, barátaidhoz, barátnőidhez. bocsáss meg, h ezt írom, de nőj fel.
2011. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Számos munkahelyen elfogadják ezt így, ha mondjuk aznap délután későbbig bent maradsz. Ha meg se próbálod, sose derül ki....
2011. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
nyuszika, a nagyanyád egyszerűen zsarol, neki az a jó, ha otthon ülsz a szoknyája mellett - menj el dolgozni, ha meg nem hajlandó elmenni a fogadott emberkével dokihoz, akkor úgy járt----esetleg megemlítheted neki, hogy ha nem megy el a dokihoz mással, akkor te meg elmész külföldre dolgozni ;)
2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, a véleményem az, hogy csak kifogásokat keresel arra, hogy miért nem dolgozol. Ha igazán dolgozni akarnál nem jelentene gondot az, hogy havonta egyszer(érted 30 napból egy, 20 munkanapból egy, tehát az időd max egyhuszadában) el kell kísérned orvoshoz.
2011. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen, mehetsz ápolásira, az asszem még munkaviszonynak is számít, ha jól tudom.

Amúgy megértem a helyzetedet, hogy hálával tartozol neki, amiért felnevelt. De tényleg igaz, hogy akkor rengetegen nem dolgoznának, ha mindenki azért nem keresne munkát, mert kell egy-két nap a hónapban.

Amúgy attól is függ, mit dolgoznál, mert vannak munkahelyek, ahol cserélni is lehet a munkatársakkal.

2011. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%

Ne viccelj már.

Azonnal menj el dolgozni.

Nagyanyád tönkreteszi az életedet így, miért hagyod?

Nem azt mondom, hogy hagyd ott a fenébe, és költözz össze hasonló korúakkal albérletbe, amire futná is, ha dolgoznál.. (pedig ez lenne a természetes és hasznos a te korodban) de azért egy határt meg kell húzni.


Segíts neki amiben tudsz, menj el vele naponta sétálni, vásárolj be, házimunka, stb. De ne add fel az életedet, mert hosszútávon adódhatnak lelki problémáid ha még így folytatod pár évig.


Lehet esélytelen, de próbáld megértetni nagyanyáddal, hogy szeretnél önálló életet, mint hogy neki is saját háztartása, élete volt a te korodban.

Szeretnél utazgatni néha, kimozdulni, mindezt a saját fizetésedből finanszírozni, barátokat szerezni, és ez emellett az életmód mellett nem működik.

Mondd el neki, hogy egyre boldogtalanabb vagy így.


Ha mindez nem érdekli, engem se érdekelne a lelki nyugalma a továbbiakban. Fizetnék egy szomszédot, hogy elvigye orvoshoz,ha nem érek rá.

2011. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy nagyon nehéz, és rosszul érezheti magát az ember attól, hogy "kicsit magára hagyja" az idősebbet, de nekem is beteg nagymamám van, aki KÖVETELI szeretetet és a törődést, és annyit amennyit őt akar..

Én évekig szenvedtem emiatt, rosszul éreztem magam, zsarolt lelkiekben.. Mostanra megerősödtem annyira, hogy képes legyek neki nemet mondani, ha olyat akar, ami nem fér bele az életemben.

Ugye neki semmi dolga, nekem meg bizony sok van.. Úgyhogy megmondtam neki, hogy nem tudok napi 3 órát társalogni vele. (Mert ő unatkozik egyedül)

2011. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!