Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyimnak szüksége van rám,...

A nagyimnak szüksége van rám, de nehéz így élni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő 83 éves, én 22. Mikor a szüleim meghaltak ő magához vett, csak én vagyok neki. Az egészsége nem túl jó, bár szokott sétálni meg ilyesmi, de szívbeteg, cukorbeteg, most megint kijött rajta valami betegség, egyedül közlekedni nem tud, mindig el kell őt kísérnem az orvoshoz. 1 éve végeztem a sulival, munkát nem nagyon találok. Hátráltat az, hogy szinte minden hónapban 2-3 nap el kell őt kísérnem valamilyen orvoshoz/az ügyeit intéznem. Úgy volt most is, hogy októbertől mehetek dolgozni mert nagyjából jó volt az egészsége, erre 2 hét múlva + 3 hét múlva is orvoshoz kell vinnem mert rossz lett a vérképe. Most megint nem mehetek dolgozni. És ez így megy mindig.


Nem tudom mit kezdjek magammal. Sz*rt sem ér az életem, és csak megy az idő...


2011. okt. 3. 12:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy nem hagyhatom őt itthon egyedül mert fél éjszaka, bulizni nem voltam már 4 éve, sötétedésre itthon kell lennem. Múltkor beszélt egy nővel telefonon és mindig nyaggatják hogy van-e pasim. Erre megmondta, hogy "Az hiányzik csak hogy valami fiúval beállítson, nem hiányzik nekem hogy fiúzzon" De máskor meg azzal jön hogy neki ennyi idősen már férje volt meg gyerekei.


És akkor mondhatnám, hogy mennyien b*sztatnak hogy miért vagyok ilyen zárkózott, miért nem vagyok olyan mint XY. Már teljesen kihalt belőlem az az igény hogy emberek között legyek.

2011. okt. 3. 12:05
 2/18 anonim ***** válasza:
menj dolgozni, arra a pár órára, amíg dokihoz kell kísérni meg fogadj fel valakit
2011. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Nincs a közeletekben esetleg napközi otthon, ahova nappal elmehet? Elbeszélgetne vele azonos korúakkal, te meg mehetnél dolgozni. Neked is szükséged lenne a veled egykorúak társaságára, és neki is.
2011. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem dolgozol, és nála laksz, az ö nyugdíjából éltek, akkor sajnos mellé kell állj, és összeszorítsd a fogad. Szerintem azért menj el dolgozni, azt ha újra orvoshoz kell vinned elkérezkedsz, remélem megértik a hejzetedet!?

Amikor teheted szakíts egy kis idöt kikapcsolódásra is, mert tényleg betokosodsz!

2011. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, azért nem mész el dolgozni, mert három hét múlva el kell kísérned orvoshoz? Ilyenek mindig lesznek az életben, most a nagyi, később majd a gyerek, ilyen alapon sose dolgozna az ember...
2011. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Áhh ő nem olyan, hogy elmenne nyugdíjasklubba. Vannak amúgy szomszédasszonyok akikkel néha elbeszélget, de csak a hátsó kertben kerítésen keresztül + telefonon.


Elkísérni meg nem tudná senki. Idegennel nem menne el, ismerőstől meg nem kérhetek ilyet. Ezt már mondtam neki egyszer és az volt a válasza hogy "Hát igen, XY-t a lánya kísérgeti, nekem is könnyebb lenne ha anyád élne". De most erre is mit mondjak? Nekem is könnyebb lenne ha élne anyám és nem kellene.

2011. okt. 3. 12:14
 7/18 A kérdező kommentje:
De hogy jön már az ki, hogy mondjuk okt. 1-én kezdenék a munkahelyen és megmondom, hogy okt 16-án, meg okt 22-én (csak mondok 2 számot) nem tudok jönni. Aztán meg minden szinte hónapban szabadságot kell kivennem már az első pár hónapban is...Vagy ezt megértik?
2011. okt. 3. 12:17
 8/18 anonim ***** válasza:
Próbálj meg elmenni mellé ápolásira. Akkor kapsz pénzt azért mert vigyázol rá. Jobban kijöttök anyagilag! Át érzem a helyzeted, járókeretes, combnyak törött, cukros nagymamával élek együtt. Elvan ő egyedül is, de pl az ebédet nem tudná egyedül megoldani, mert ugye járókerettel elég nehéz főzőcskézni, melegíteni és az asztalhoz juttatni a kaját. A különbség csak az, h mi 5en élünk együtt, így bőven akad neki segítsége.
2011. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Menj el vele ápolási dijra,legalább egy kispénzt te is kapsz.Én életem sem könnyű.Nekem egy 13 éves beteg gyermekem van,a nap 24 órájában felügyeletre szorul,van egy kicsi aki 3 éves.Sajnos mi is ugy tudjuk csak megoldani ha anyukám segit de ő meg dolgozik.Ugy hogy nekem még az is nehéz h a kicsit elvigyem oviba,menjek érte.Sajnos ez van
2011. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Én egy kis városban lakok de itt vannak szolgálatok akik azzal foglalkoznak, hogy hozzák viszik kocsival az idösöket ahová szeretnénak menni. pl:orvos, temető, stb.

E melett lejárnak az idősökhőz takarítani meg elintézni a dolgaikat. Nem kell érte fizetni mert ezeket a szolgálatokat az állam támogatja. Ilyet kellene nektek is igénybe venni és így tudnál nomális magán életet élni. Amugy megértelek az idősökkel tényleg nem könnyü élni.

2011. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!