Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mondat közepén ott hagy....

A mondat közepén ott hagy. Hogyan viselkednétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

MÁr eleve úgy szoktam kezdeni, hoyg " most hallgass végig kérlek..." vagy hasonló és akkor is, én még mondom , ő meg elmegy.Azért ez szerintem bunkóság. 5 éve vagyunk együtt és már megtanultam, hoyg hoygan kell fogalmaznom, ha szeretném, hoyg foganatja legyen bárminek is, és ez a legújabb "divat", hoyg otthagy.

Amúgy jól vagyunk együtt, gyerekeink jól tanulnak, mindenünk megvan.Én vagyok az anya 39 éves.


2009. ápr. 27. 20:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó válaszoló:


Minden normális férfi rémálma egy ilyen nő.Az ilyenek miatt mennek tökre a házasságok,és lesznek alkoholisták a férjek.Ez a "nincs sex zsarolás" a lehető legprimitívebb megoldás ebben a helyzetben.Ha meg megcsal,akkor csodálkozol,és ő lesz a szemét disznó,igaz?


A kérdezőnek:


Ha otthagy beszélgetés közben,annak oka van,ami lehet,hogy rád is visszavezethető,de az is lehet,hogy az ő hibája.Ezt az okot kellene kideríteni,és tenni ellene.Erőszakoskodással,hisztivel úgyis csak az ellenkező hatást lehet elérni.Azt,hogy mi ez az ok,azt mi honnan tudjuk,ha te sem tudod?

2009. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

ma 10.35-öst kérdezném ha itt van még...

honnan szerezzek barátnőt? októberben költöztünk ide a szomszédok alig dugják ki az orrukat, mindenki idegen, anyám cska egy héten egyszer jön, akkor si sütni akar, meg a hazai híreket ragozzuk, nem érünk rá a többire, 10-kor jön és 2-kor már megy.( apu sürgeti ott is...hogy eleget bezséltetek már)

2009. ápr. 28. 14:03
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nem én vagyok a 10:35ös, de szerintem akár a neten is keresgélhetsz ha más nincs.

Pl. vannak női oldalak a hoxa egy nagyon jó kis oldal. Ott szerezhetsz barátnőket is idővel, és megbeszélitek. Vagy vannak ilyen topikok is oda írhatsz.

Ártani nem árt :)

2009. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a gond, hogy hiába is beszéled meg a férjeddel, hogy mit szeretnétek, végül mindig az lesz, amit te akarsz. Így azt érezheti, hogy nincs beleszólása, akkor meg minek hallgasson meg? Tedd azt, hogy bízd rá a döntést, egyedül hagyd dönteni valamiben. Drágám! Vedd meg a tujákat, vagy mittudomén...ami azért pasisabb téma kicsit, mert szerintem a virágválasztásért nem lesz oda:D A pasik két helyen vannak olyan körülmények között, mikor tuti lehet velük beszélni: vécén ülve, és fürdés közben a kádban:D A munkatársnőm mindit itt beszélt az urával, ha fontosat akart neki mondani, ő meg nem hallgatta meg:D
2009. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

utlosónak:

hát nem az van, amit én szeretnéák, egy kérésem volt a gyerekszobát illitően, hogy az ablak legyen a fal közepén. lehetett volna, de nem ott van, a terven ott van, de a kőművesekenk itt ő mondta, hogy ne legyen ott. ő az asszimetriát kedveli, még a wc-be is a kisablak az egyik oldalon van- mármint a kb 1 méterese falon, 15 cm-re a saroktól..., nem középern. sehol nincs középen.

de eltaláltad a lényeget modt jöttem rá, minek hallgasson meg, ha úgy lesz ahogyan Ő AKARJA?

ez az.

2009. ápr. 29. 17:20
 26/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most akkor SEMMIBEN nem dönthetsz, mindig az lesz, amit ő akar? Másban is ilyen fölényes veled szemben? Lehet, hogy tényleg sok a körítésed és azt nem akarja hallgatni?
2009. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A férjemmel próbáltam leülni beszélni erről, ezt javaslom Neked is. Mondtam, hogy ez a további együttélésünk miatt fontos, mert így nem érzem jól magam, fontos, hogy megbeszéljem valakivel a dolgokat. (Ráadásul külf-ön élünk, más az anyanyelvünk és nekem sincs itt barátnőm.) Nagy erővel próbált változni, de azért újra és újra előjött eddig a dolog, ilyenkor újabb megbeszélések, és szerintem összességében egyre jobb!!


A másik, hogy én is próbáltam változni, rövidebben, tényszerűbben fogalmazni, nem egyszer előre átgondolom, hogy fogom előadni (részben az idegen nyelv miatt). Pl eleinte udvariasan fejeztem ki magam, ahogy tanultuk, és egyszer kérdezte, "miért fogalmazok rejtvényekben", most lényegretörő rövid felszólítás, hozzámondva egy rövid udvariassági formulát.


Sokfélék vagyunk, van, aki türelmetlenebb, makacsabb (talán Kos a férjed is:))... Ha ezt elfogadjuk, a jótulajdonságaira tudunk koncentrálni, még lehet szépen élni. Csak fontos hogy mindig megbeszéljünk mindent, ami valamelyikünknek fontos, szerintem.

2009. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

"A férfiak ezt a csevegés dolgot nem képesek megtanulni. És sajnos csak idegesek lesznek, mert nem is értik, mi mért csinájuk.


Ha valódi kérdésed, vagy ötleted van, kerek mondatban tárd elé! A kiforrottat. Azt ő azon nyomban és véglegesen -És Jól! - meg fogja oldani."


"A másik, hogy én is próbáltam változni, rövidebben, tényszerűbben fogalmazni, nem egyszer előre átgondolom, hogy fogom előadni (részben az idegen nyelv miatt)."


Én is ezt javasolnám. Elmondásod szerint egyszerűen a kommunikációban van probléma, más téren nincsen (azért ezt is érdemes lenne megnézni). Gondold át, hogy általában milyen témákat nem tudsz vele megbeszélni, milyen módon teszed fel a kérdést, amire nem figyel, milyen helyzetben vagytok, mit csinált ő, mit csináltál te, stb.


Férfiként azt javaslom, érdemes kipróbálni, hogy intellektuálisan fogalmazol. Mintha egy tisztán elméleti kérdésről lenne szó. "Szerintem az ablak középen jobb helyen lenne, mert akkor egyenletesen oszlik el a fény, és a bútorokat is könnyebb elrendezni", stb. Képzeld azt, hogy az apádhoz vagy a fiadhoz beszélsz. Vele is biztosan így beszélnél, pedig férfi. Ha nem érti a probléma jelentőségét, akkor neked kell elmondanod neki.


Nagyon sok múlik a részleteken. De az se helyes, ha megpróbálsz minden részletet tudatosan befolyásolni, mert közben azért te is jól akarod érezni magad.

2009. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!