Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mondat közepén ott hagy....

A mondat közepén ott hagy. Hogyan viselkednétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

MÁr eleve úgy szoktam kezdeni, hoyg " most hallgass végig kérlek..." vagy hasonló és akkor is, én még mondom , ő meg elmegy.Azért ez szerintem bunkóság. 5 éve vagyunk együtt és már megtanultam, hoyg hoygan kell fogalmaznom, ha szeretném, hoyg foganatja legyen bárminek is, és ez a legújabb "divat", hoyg otthagy.

Amúgy jól vagyunk együtt, gyerekeink jól tanulnak, mindenünk megvan.Én vagyok az anya 39 éves.


2009. ápr. 27. 20:45
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

utobbiaknak:

én önálló vagyiok, mindent elrendezek, csak jólesne néha beszélni arról, hoygan szépthetnénk kertünket, vagy milyen legyen a sült tarja... vagy mi legyen az ajándék.... már rosszul esik, hoyg őt szinte nem is érdekli. nem vagyok önállótlan, kélek ne értsetek félre, csak ő olyan közömbös lett. eleinte nem volt ilyen, minden csempézést, meg parkettát, meg bútort együtt választottunk.

2009. ápr. 27. 21:44
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is ilyen vagyok, szeretem átbeszélni a dolgokat. El tudom dönteni egyedül, de szeretném ha megerősítenének a döntésemben. És egyszerűen érdekel, hogy aki fontos számomra az mit gondol róla.

Vagy néha ideges vagyok és engem megnyugtat ha elmondhatom valakinek hangosan, hogy én miként tervezem ezt vagy azt. Ha hangosan kimondom már jobb, mert jobban átlátom és nem vagyok ideges miatta.

Viszont engem is gyakran félbeszakítanak, vagy ha megkérdezem később (5 perc múlva), akkor azt sem tudják miről van sz!!! Olyankor kedvem lenne földhöz vágni pár dolgot, hogy szépen elmondtam erre nem is figyelt rá és hülyeségeket beszél, pedig direkt elmondtam, hogy mi a helyzet!!! Egyébként én szépen mondom el, normális stílusban.


Különben érthető, hogy szeretnél beszélgetni bizonyos dolgokról, ráadásul a barátod/férjed a te párod! Meg kellene, hogy hallgasson, hát ki ha ő nem?! Meg kellene beszélnetek egymással mindent, épp ez a lényege, hogy egymással beszélgethettek.


Szerintem térj át arra, hogy listát írsz magadnak. És egy lapra leírod amit gondolsz akár csak vázlatosan, pár szóval, jegyzetelsz. És visszaolvasod és akkor látod, hogy úgy jó lesz.

Én egy idő után biztos kivágnám a páromat, ha sose figyelne rám és konkrétan lesajnálná az egészet.

Jó megoldás lehet még, ha ezentúl semmit nem mondasz neki, aztán majd meglepődik. Aztán csak mondd, hogy te mondtad, csak sosem figyel rád, biztos ezért nem hallotta. Vagy mondd meg, hogy gondoltad nem beszélsz annyit, úgysem figyel rád soha.

Megérdemelné már néha...


Amúgy, szerintem velünk van a gond. Mármint ez nem gond, csak a legtöbb embert nem érdekli ennyire részletesen a legtöbb dolog... de azért vannak még olyan emberek, akiket igen, szerencsére.


Különben a párodat mi érdekli? Ha semmiről sem tudsz vele beszélni... beszélgethetnétek arról is, amik őt érdeklik. Aztán arról, amit te szeretnél. Hátha segít.

Vagy ha régen rendes volt akkor kérdezd meg tőle mi a baj, lehet valami miatt stresszes.

Ha hiába próbálsz nyitni felé és akkor sem változtat akkor pedig csak az marad, hogy kissé ellenséges leszel és direkt nem mondasz neki semmit, aztán majd rájön...

Vagy csináld vele ezt te is, ha szól hozzád fütyülj, énekelj közben vagy dúdolj és egyszerűen vágd rá az ajtót és menj ki. Közben mosolyogj, aztán ha rákérdez nagy szemekkel nézz rá és : miért, mi a baj? - mintha nem értenéd.

Egyszer csak észreveszi magát, ez így nem működik, azért figyelhetne rád.

Én ilyenkor azt csinálom, hogy szólok, most nincs kedvem megbeszélni, vagy unottan, de végighallgatom amit a másik mond. Közben majd el alszok ugyan, de amennyire tőlem telik figyelek, nem megyek ki a szobából.


Egyébként engem az idegesít még, amikor rámnyomják a telefont! Egyszerűen leteszi... csodálom, hogy még nem vágtam falhoz soha egyetlen telefonomat sem, mikor szinte naponta megtörténik néha az ilyesmi.

Azt hittem unalmas vagyok, de ez nem igaz mert másokkal tudok órákig beszélgetni és őket nagyon is érdeklem. Mindenki szerint nagyon érdekes személy vagyok. Tehát: a probléma az, hogy nem hozzám illő emberrel beszélgetek.

Kicsit nektek is összhangba kell hozni magatokat, ha együtt akartok maradni, és akkor nem lesz probléma.

2009. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia4

Lehet, hogy olyan volt egykoron, de mindenki változik!

Attól, hogy Te még mindig bevonod terveidbe nem leszel önállótlan. Lehet úgy van vele, hogy neki jó úgy minden, ahogy Te akarod. Lehet azért veszi fontoskodásnak, mert eröltetésnek veszi. Őt ez annyira nem érdekli, bízik az ízlésedben és kész!

Próbálj meg pár változtatást úgy véghez vinni, hogy nem hozod szóba ( most itt a tavasz, lehet ügyeskedni;))aztán meglátod hogy reagál. Ha megkérdezi, hogy ez miért így vagy éppen miért úgy van, akkor simán mondhatod neki, hogy mivel sosem figyel oda mikor erről beszélsz, így mostantól amit jónak gondolsz véghez fogod vinni! Lehet kicsit elgondolkozik majd és idővel ő fog szóba hozni dolgokat!

Minden Jót! :)

2009. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, attól, hogy téged ezek a dolgok izgatnak, lehet, hogy őt már nem annyira. Ezt vagy tudomásul veszed, vagy nem. Változott, ahogy valószínűleg te is.
2009. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

22:04 vagyok.


A férfiakat az ilyen dolgok nem nagyon érdeklik... megoldás lehet ha találsz egy barátnőt vagy egy barátot, akivel beszélgethettek erről. És ilyen dolgokat meg tudnál vele beszélni, aztán megbeszélnétek, hogy mit szólt hozzá a párotok :) Jókat derülnétek azon, hogy egyikőtök partnerét sem különösebben érdekli, és hiába dolgoztátok ki a lelketeket... :))

Kevés férfi van akit érdekelnek ilyen dolgok. Vagy ha érdekli is nem tud rá mit mondani. Én konkrétan falnak megyek az ilyentől, dehát ez van.

2009. ápr. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezt akartam írni.

Én nő vagyok. Ilyenekről a barátnőddel beszélgess! Ha a párodnak akarsz valamit mondani, foalmazd meg célratörően, s ha egy válasz volt, akkor a beszélgetésnek vége. Vele próbálj más közös tevékenységet találni. És ne hozz fel másodszor egy témát! Ezeket tárgyald ki a barátnőiddel aszomszédasszonnyal, az anyáddal. a férfiak ezt a csevegés dolgot nem képesek megtanulni. És sajnos csak idegesek lesznek, mert nem is értik, mi mért csinájuk.

Adj a kezébe egy kapát, vagy masszírozd meg, vagy igyatok egy limonádét..így társalkodni legföljebb a Bayer München meccsről képesek, de abban sem lehet szóismétlés.

Ha valódi kérdésed, vagy ötleted van, kerek mondatban tárd elé! A kiforrottat. Azt ő azon nyomban és véglegesen -És Jól! - meg fogja oldani.Az oda vezető úton mást kell társul venned. Nőt.

Próbáld meg, mindketten élvezni fogjátok, ha belejöttök.

2009. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
17%
Ne beszélj annyit!
2009. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
25%
MÁr eleve úgy szoktam kezdeni, hoyg " most hallgass végig kérlek..." - vedd észre magad! Látod? Ő nem igényli ezt a sok beszédet. Attól még szeret. Csak nem (lepcesszájú:)) asszonyszemély. Bocs. Vicceltem. dE komolyan gondolom.
2009. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld meg azt, hogy megvárod, mikor neki van kedve beszélgetni, s meghallgatod. S ahhoz szólj hozzá! Türelmesen! Várd ki, meg fog szólalni!
2009. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is ezt teszi: beszéljük meg, nekifogunk, és fogja és kimegy... merthogy ő most rágyújt. Már megfogadtam egy párszor, hogy na majd akció közben mikor látom, hogy mindjárt csúcson lesz és is felkelek és kimegyek, hogy na most én gyújtok rá :-)

De komolyan: egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne rávenni, hogy maradjon és beszéljük meg a gondjainkat. így minden olyan félig elintézett marad.

Szerintem az ilyenek menekülnek a problémák elől. Érzik,hogy valami számukra nagyon kedvezőtlen információ fog most elhangzani és elfutnak előle.Valaki itt előttem pár hozzászólással azt írta, erőszakkal vette rá a párját, hát így is lehet, bár nem vagyok a híve, de ha másképp nem megy...

Van egy idősebb házaspár ismerősöm, ők panelban laknak. Ha anyu nekiáll mondani a magáét, a papa átmegy a másik helyiségbe... mama utána....és így szépen bejárják az egész lakást:-)de akkor is végigmondja neki. Nálunk ez nem megy, kertes házban lakunk a szomszédokra meg nem tartozik.

2009. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!