Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem? Mit tehetné...

Miért ilyen velem? Mit tehetnék ellene? Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk lánytestvérek a családban. A legidősebb nővérem (24) már nem lakik itthon, a középső tesóm(22) pedig még tanul. A nagyobb testvéremmel nagyon jól kijövök de a középsővel nem valami harmonikus a kapcsolatunk. 18 éves kora óta folyamatosan elvárja a kiszolgálást, itthon sem segített semmit és diákmunkát sem végzett.Idén elékezte a 2(!) szakképzését női szabóként és diák munkát is végez mellette. A probléma az hogy amióta anyánk is dolgozik(2006-óta) elvárta azt hogy a nagyobb tesóm gondoskodjon róla. Most hogy ő már elköltözött nekem kell kaját készíteni neki is kaját és azt még kritizálja is hogy olyan íztelen. Miután szombatonként apa levágja a füvet mindig nekem kell a járdát lesöpörni mert neki tanulnia kell amikor tudja hogy nekem a felvételire kellene tanulnom. Így 14 évesen szinte nekem kell ellátnom az egész háztartást. Mostanában pedig fejébe vette hogy ő nem fog mosogatni mert eddig mindig ő mosogatott 9 éves korom óta minden héten én mosogattam. De talán a legfelháborítóbb hogy anyáékat is úgy kezeli mintha a csicskái lennének és még ő van felháborodva ha elmagyarázzák neki hogy ők a szülei és örülhet hogy nem kell lakbért fizetnie.

Előrre is köszönöm a válaszokat!

14/L


2011. szept. 23. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Öcsém pont ugyanez. 23 évesen otthon lakik, keres havi x összeget, amit az utolsó fillérig magára költ, még ünnepekkor sem vesz snekinek semmit, közben elvárja hogy anyám kiszolgálja, vásároljon rá.

Én anno azt csináltam, hogy külön elmosogattam a dolgaimat, az övét otthagytam, szépen gyűlt, külön főztem magamnak-csak ezt nehéz megoldani. Igazából a szüleidnek kéne rászólniuk, Rád már csak dacból sem fog hallgatni.

Én amúgy feladtam anno, nehezen változnak az ilyen emberek:(

2011. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne csinálj meg neki semmit.
2011. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sajnos hiába mondják neki anyáék ugyan ez csinálja.
2011. szept. 23. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg annyit megtehetsz, hogy nem pakolsz el utána, vagy nem mosogatsz...esetleg olyat főzöl, amit nem szeret.
2011. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Vagy azt is csinálhatod, hogy minden jót megcsinálsz neki, úgy hogy soha egy rossz szava ne lehessen rád, úgy, hogy feltűnő legyen, hogy nem csak megkapja az elvárásait, hanem azon felül is, de te ne kérkedj vele, és így se nem tud vele mit kezdeni, se nem tud egy rosszat mondani rád, és ez megnevelheti és még te is jól fogod magad érezni. Győzd meg jóval a rosszat. Hát ez elég nehéz, de ha megcsinálod nem hétköznapi lány válna belőled az biztos.
2011. szept. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
..ja és, tehát tehetsz ellene, egy megoldás javasoltam, az pedig hogy miért ilyenek veled..? Sajnos azért mert az ember bűnös, minden ember, de van rá megoldás.
2011. szept. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!