Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem természetes az...

Miért nem természetes az hogyha egy gyerek kiápolja, gondoskodik az idős szüleiről?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom hogy "egy szülő ne várja el azt hogy a gyerek öregkorában gondoskodjék róla"Miért ez elvárás?Nem az a természetes hogyha a szüleim megöregszenek ugyanugy gondoskodok róluk mint ahogy ők tették velem sok sok éven át?
2011. szept. 21. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
de,igen,ez a természetes!csak sajnos nem mindenkinek
2011. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Normális családokban igen,de ahol a szülő nem volt szülő,ott ne várja el,én se fogom ápolgatni apámat,mert nem áplom azt aki tönkre vágta a gyerekorom.
2011. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Ez két oldalú dolog. Egyrészt gyerekként, és felnőttkorú családtagként képtelen lennék valaha is magukra hagyni a szüleimet, gondoskodnék róluk, ha magukról nem tudnának. Ugyanakkor ezt az elvárást igaznak érzem szülőként abból a szempontból, hogy az ember gondoskodjon a saját jövőjéről, ne legyintsen az egészre azzal, hogy ott vannak a gyerekei, ők majd gondoskodnak róla, mert történhet bármi, lehet az a gyerek munkanélküli, megbetegedhet, elköltözhet a világ végére, és ezer más módon közbeszólhat az élet.
2011. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Én azt nem értem hogy általában miért a nők ápolgatnak?

Mondjuk engem nem vonz ez az ápolás dolog, de ha a szülőkről van szó az más.

2011. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

24 éves vagyok, saját családdal. Egyenlőre még nekünk segítenek, bár nagy szükségünk nincs rá, mert jól keresünk és megtudunk élni. Nincs hitelünk semmire se - ami a mai világban azért kevés ember mondhat el magáról! - és feltudjuk nevelni a lányunkat becsületesen.


Mi tisztában vagyunk azzal, hogy még pár év és fordul a kocka. Akkor eljön az az idő is, hogy nekünk kell segíteni a szüleinkkel kapcsolatban. Én nem bánom, hiszen felneveltek minket, dolgoztak egy életen át, becsületesek és tisztességesek. Minket is így neveltek.

Ráadásul én nem tudnám őket "semmibe venni" és a támogatásomat megvonni tőlük, hiszen amit eddig elértem (oktatás, munkahely --> ebből adódóan jól fizetett állás) mindent nekik köszönhetek. Minimum, hogy ha csak kitakarítani a házat vagy elvinni őket orvoshoz, azt megteszem. Még ha többet nem is kérnek.


Sok embernek más a felfogása, más az anyagi helyzete és más az életszínvonala. Valószínűleg ezért nem tudják támogatni az idősebb rokonaikat, még ha szeretnék is!

2011. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

"Nem az a természetes hogyha a szüleim megöregszenek ugyanugy gondoskodok róluk mint ahogy ők tették velem sok sok éven át?"


nem feltétlenül.

van aki szerint azt a gondoskodást, törődést, amit a szüleinktől kaptunk, azt a gyerekeinknek kell visszafizetni, az idősekről való gondoskodás a társadalom (állam) feladata kellene, hogy legyen.

2011. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

"Normális családokban igen,de ahol a szülő nem volt szülő,ott ne várja el,én se fogom ápolgatni apámat,mert nem áplom azt aki tönkre vágta a gyerekorom."


Sok-sok macskaköröm...

2011. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A mi családunkban generációk óta ez megy,a fiatal kiápolja szüleit,persze ez abban az esetben érvényes ha a szülő nem hirtelen hal meg.A gondoskodás is természetes,az idősek nincsenek elhanyagolva,nekem a nagyszüleim olyan idősek hogy látogatni kell őket,segiteni ezt azt.
2011. szept. 21. 14:40
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez nagyban a viszonytól függ. Ahol jóban volt a szülő és a gyerek, ott szinte nem is kérdéses, hogy segít a másiknak, ha kell, viszont ha az ellenkezője, akkor a gyerek amint betölti a tizennyolcat, igyekszik elmenni és vissza se jönni...

Valamint attól függ, hogy mennyire vannak becsületesnek és segítőkésznek nevelve. Egy ilyen ember automatikusan elvállalná az idősödő szülő gondozását...

2011. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Én magamat soha nem engedném ápolni.
2011. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!