Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi kellene hogy a nőknek...

Mi kellene hogy a nőknek megöjjön a gyerekvállalási kedvük?

Figyelt kérdés

Manapság sok nő tologatja a gyermekvállalás idejét, vagy nem is tervez. Mi az oka?


A bizalmatlanság a férfiakban, h nem tart ki melletztük, vagy nem viszi a háztartást gyereknevelést felesben?


Az anyagi dolgok, hogy kiszámithatatlan a jövő, létbizonytalanság van?


A mérhetetlen szabadságvágy? Azért egy gyerek nagyon sok figyelmet munkát igényel.amit a nők maguktől, a hobbiuktól veszik el azt az időt.


A karrier? A presztis? Régen nem érezték ekkora nyűgnek a gyereket, ma már jobban kiszélesedett nők látóköre ezért van ez?


Milyen megoldás lehetne arra hogy többen vállaljanak gyereket, vagy könyedébben?


Több állami segély?

Biztos munka, vagy sok munkalehetőség?

Nagyszülők segítsége?

Férfiak átvegyék a gyereknevelést, házimunkát felesbe?

Vagy ez csak hormonkérdése az anyai ösztön, a gyermekutáni vágyat a hormonok csinálják?

Vagy nagyobb társadalmi megbecsülésre lenne szükség ha már valaki egy gyerekből embert nevel?



Egyáltalán nevelnek a mai felnőttek embert a gyerekből?

Mire nevelik? Hogy legyen önálló, védje meg magát, legyen élelmes, rátarti, sunyi,önző, mert úgy érvényesül?

Közben panaszkodnak a szomszéd gyerekre h hogy viselkedik?


Egyáltalán a gyerek lát valamilyen mintát a szüleitől?


Nektek mire lenne nagyobb szükségetek h gyereket vállaljatok?


2011. szept. 21. 00:24
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Igen :) nem igazán hat meg, hogy mit gondolnak mások, mindenkinek joga van a véleményéhez, pont.
2011. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez belülről kell, hogy jöjjön. Nekünk megvolt már anyagilag minden, mégis ódzkodtam tőle évekig, aztán belülről megszólalt a kis harang.
2011. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
67%

Az elmés válaszolóknak ott a pont!

akik szépen hosszan kifejtették!


Egy 79% és egy 80%-os!


1. nem kell népesedni, tényleg globális túlnépesedés van =7 milliárd ember van és igaza van annak, aki azt írta, hogy azért mert más szaporodik mint a sz*r mi is ezt tegyük? Nem! Mi ne tegyük! Úgy sincsenek munkahelyek! Meg amúgy is! Lesz is nyomor! Minek tegyük ki ennek az utódainkat?

Az ország válsága is egy fő dolog

Emellé társul a pasik felfogása, felelőtlensége.


Egy okos nő nem szül.

Egy okos nő csak akkor szül, ha egyedül is feltudja nevelni.


Milyen jó, hogy manapság a nőknek nem kötelező szülni! Undorító világ volt az.P Még ma is árucikk a nő, de ha okos vagy nem a média és a birkacsorda után mész, hanem a megérzéseid után!


Márpedig a MEGÉRZÉS. Itt nagy nyomor lesz a Földön 20 éven belül! Akkor meg minek is kell szülni?


Ja, hogy a magyarok kihalnak! NANEVICCELJ! Előbbb PUSZTUL EL AZ EGÉSZ VILÁG!

2011. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
61%
Ez most komoly, hogy így gondolkodsz, sajnállak.Mi az, hogy egy nő ne szüljön ha akar. Azért, mert te a világvégére készülsz, azért még vannak értelmesen gondolkodó emberek.
2011. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
28%
Én ebbe az elfajzott világba még ha akarnék se szülnék.24 vagyok,nincs párom,szeretek szingli lenni,kényelmes dolog.Ezt a kényelmet nem adnám fel.Dolgozok én épp eleget így is.Szülői segítségre sem számíthatnék,mert anyukám minimálbért keres,ahogy én is,faterom pedig tudja a fene,hogy hol van.Lelépett,anyut itt hagyta egyedül 2 gyerekkel.Nem szeretnék én is így járni.Mikor a mostani munkahelyemen voltam felvételizni,külön megkérdezték,hogy van-e párom vagy gyerekem.Sőt,mikor munkanélküli lettem,segély igénylésénél is megkérdezték ezt.Magyarul:ha van párod és gyereked,nem kapsz semmit.A mai gazdasági helyzetbe nagy fokú bátorság(vagy őrültség)gyereket szülni,felőlem aki akarja tegye meg.Én nem fogom.
2011. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat mindenkinek! Sok igazságot megfogalmaztatok, ami nekem eszembe se jutott. Végülis a körülmények jöttek le az anyagiak, meg a világ fő oknak, pedig azt gondoltam, hogy sok valakit a pasik hozzáállása, vagy a szabadságvágy visz arra a döntésre h nem kell gyerek.


Az viszont durva, hogy vannak akik tényleg szeretnének, és a hülye munkahelyi megfélemlítáés, meg a kiszolgáltatott helyzet miatt nem vállalnak, pedig jó anyák lehetnének.


Pasik nem is nyilat koztak?..!


Én is azt gondolom, h ma már abban a helyzetben van egy nő, h eldöntheti h akar e szülni, vagy nem.

Meg az szüljön gyereket aki magának szüli, mert a férfiaktól nem várható elegendő segítség.


Írjatok még válaszokat:)

2011. szept. 21. 18:24
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne általánosítsunk, igen vannak pasik akiknek nem kéne, de a környezetemben rengeteg a pozitív példa. Az én párom egy tündéri apuka. Ok az anyagiak, de ne kezdjük már ezt a szar világozást. Ha ez igaz lenne, itt se lennénk, mert a VH.-k alatt senki nem szült volna. Egyébként, az anyagiaktól eltekintve, ma épphogy könnyű gyereket nevelni. Eldobható pelus, mosógép stb. Ha valaki úgy érzi, hogy nem akar ok, de ne nézze hülyének azt, aki szül, mert esetleg normális társat talált, anyagilag rendben van és optimista világképe van.
2011. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
51%
Pénz
2011. szept. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
68%

Attól tartok, én leszek a gonosz karrierista, felületes, önző némber sokak szemében.

34 éves vagyok, a karrierem készen van, van lakásom autóm, nagyon jól keresek és emellett nincsenek hiteleim.

Egész egyszerűen nem akarok felelősséget vállalni egy gyerek miatt. Kényelmes, kellemes életet élek. Egy gyerek fenekestül forgatná fel az egészet. Nem akarom, hogy a legjobb szórakozásom legyen, amikor leviszem a játszótérre. Nem akarom a munkámat, a társasági életemet, a nyaralást MINDENT tovább bonyolítani miatta, mivel neki más igényei vannak, mint egy felnőtt embernek.


Hozzáteszem, hogy Magyarországon 3 havonta változik a családi pótlék, a gyes, a gyed, az adójóváírás, a nem is tudom mi. Ilyen gazdasági környezetben nem lehet fél évre sem előre tervezni, egy gyerek viszont 23 éves koráig tőlünk függ.

Valamint tényező az is, amit mások is írtak itt, hogy bizony én is tartok a globális felmelegedéstől, az elsivatagosodástól, attól, hogy a Földön éhező tömegek élnek, akik ki akarnak majd törni, akik élelmet akarnak maguknak szerezni.

Szomorú lennék öreg koromban, ha azt látnám, hogy az én gyerekem ilyen világban kénytelen élni.

Összegezve:nem akarok gyereket, mert így jobb az életem.

2011. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

a finnek módszerével itt is több gyerek születne

de a finnek civilizáltak, mi meg nem.

miért baj, hogy a magyarok nem szaporodnak annyira?

2012. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!