Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi kellene hogy a nőknek...

Mi kellene hogy a nőknek megöjjön a gyerekvállalási kedvük?

Figyelt kérdés

Manapság sok nő tologatja a gyermekvállalás idejét, vagy nem is tervez. Mi az oka?


A bizalmatlanság a férfiakban, h nem tart ki melletztük, vagy nem viszi a háztartást gyereknevelést felesben?


Az anyagi dolgok, hogy kiszámithatatlan a jövő, létbizonytalanság van?


A mérhetetlen szabadságvágy? Azért egy gyerek nagyon sok figyelmet munkát igényel.amit a nők maguktől, a hobbiuktól veszik el azt az időt.


A karrier? A presztis? Régen nem érezték ekkora nyűgnek a gyereket, ma már jobban kiszélesedett nők látóköre ezért van ez?


Milyen megoldás lehetne arra hogy többen vállaljanak gyereket, vagy könyedébben?


Több állami segély?

Biztos munka, vagy sok munkalehetőség?

Nagyszülők segítsége?

Férfiak átvegyék a gyereknevelést, házimunkát felesbe?

Vagy ez csak hormonkérdése az anyai ösztön, a gyermekutáni vágyat a hormonok csinálják?

Vagy nagyobb társadalmi megbecsülésre lenne szükség ha már valaki egy gyerekből embert nevel?



Egyáltalán nevelnek a mai felnőttek embert a gyerekből?

Mire nevelik? Hogy legyen önálló, védje meg magát, legyen élelmes, rátarti, sunyi,önző, mert úgy érvényesül?

Közben panaszkodnak a szomszéd gyerekre h hogy viselkedik?


Egyáltalán a gyerek lát valamilyen mintát a szüleitől?


Nektek mire lenne nagyobb szükségetek h gyereket vállaljatok?


2011. szept. 21. 00:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
61%

Nekem megjött, csak az a baj, hogy már kissé későn (mire minden anyagi dolgunk is a helyére került) így már nem merek még egyet vállalni (35 éves vagyok). De eggyel is nagyon boldogok vagyunk, és el se tudom képzelni, hogy tudtunk Nélküle élni idáig :)))


Amúgy szerintem a létbizonytalanság nagyban befolyásolja.

2011. szept. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
50%
Mért a nők a férfiak nem felelősek mikor minden 3-ik házaság vállásal végzödik apuka lelép és egy fillért nem fizet a nők meg nyomoroghatnak a gyerekkel.
2011. szept. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
60%
Az kéne, hogy mindenki belássa, hogy az, hogy egy nő gyereket szült, nem azt jelenti, hogy onnantól ebből áll az élete. Bölcsődék, óvodák kellenek, a röhejesen hosszú gyest csökkenteni maximum egy évre (úgyse fogják, mert egyrészt már sikerült mindenkibe belenevelni, hogy belehal a gyerek, ha nem napra pontosan 3 évig az anyja törli a fenekét, másrészt a kormánynak is jó, hogy emögé lehet rejteni a munkanélküliséget), és létbiztonság kellene, vagyis meg kellene teremteni a lehetőségét, hogy egy nőnek akkor is legyen munkája, ha van gyereke. (Ehhez pl. jó lenne, ha a gyest kötelező lenne megosztania a két szülőnek, akkor a munkaadó nem tehetné meg, hogy nemek szerint szelektál, kit vesz fel. Mert ami most van, annál teljesen érthető, ha valaki nem vesz fel nőket, mert ha teherbe esik, akkor bármilyen pocsékul dolgozik is, a nyakán marad évekig.)
2011. szept. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%

Sztem ebben a drasztikus csökkenésben nagyban benne van az, hogy régebben majdhogynem meglincselték azokat, akiknek nem volt gyerekük, bele sem gondoltak, hogy ők nem szülnek. Manapság meg aki nem szeretne, annak nem muszáj, és sztem ez így a jó. Nem minden nő való/alkalmas anyának-és inkább ne szüljön, minthogy pokollá tegye egy gyerek lelkivilágát, a gyerekkorát és akár az egész életét is. Én 22 éves vagyok, és most még egészen biztos nem akarok gyereket, mert tudom magamról, hogy nem értem meg a feladatra-aztán később majd elválik, hogy alapjáraton nem vagyok-e megfelelő, vagy csak a korommal jár ez a mostani állapot/a nézetem. Egyébként is úgy vagyok vele, hogy elsősorban magamnak élek, és nem a társdalomnak és az országnak, így elsősorban a saját lelkivilágommal fogok törődni, nem azzal, hogyha neadjisten később sem szeretnék gyereket, egy csomóan letorkolnak, hogy biztos megkeseredetten fogok meghalni meg nem élek teljes életet (ismerek olyan embert, akit egyszerűen egyénként is más köt le, nincs gyereke, de mégis olyan harmóniában él magával és a környezetévle, hogy le a kalappal előtte, más álmodni sem merne róla).


Egyébként másoknál egyéb okok, amik közrejátszhatnak:

-anyagi bizonytalanság (ha ketten alig tudják eltartani magukat egy albiban pl., akkor nem szívesen szülnek a nők gyereket... meg sok helyen kirúgják a nőket, ha terhesek lesznek, vagy mivel a helyettesítő nőt nem rúgják ki, kevesebb pénzt ajánlanak nekik vagy szarabb melót)

-félelem a külső elváltozásoktól (manapság már simán elválnak az emberek, ha egy olyan apró dolog történik, ami nekik nem tetszik... régebben nem hiszem, hogy a pasik közül a zömének eszébe jutott volna olyan, hogy megcsalja a afeleségét vagy elváljon, amiért 6 hónappal a szülés után nem dolgozta le a pluszkilóit pl... szval van bizonyos nőkben egy bizonytalanság, hogy mi lesz, ha már nem tetszem így a páromnak)

-az életritmusába nem férne bele (egy bulizós, társasági ember lehet, hogy áldozatként élné me,g ha nem mehetne a gyerek miatt heti 1-2x bulizni, társaságba, színházba, akármikor kiruccanni nyaralni stb.)

2011. szept. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
56%

1.pénz hiánya-a 'röhejesen hosszú gyes' most is egy év. a gyed, ami fizetés 70%a, de max 84E ft 2év. ebből gyereket eltartani nagyon nehéz,mert minél idősebb annál többe kerül. ha az apa jól keres és van munkája (ami most nem általános) akkor OK,ha ő sem keres jól,akkor a gyereket bölcsibe kell íratni,de ott meg nincs férőhely.(2évvel előtte kell jelentkezni,nem vicc!)a magánbölcsi meg pénzbe kerül (havi 40-50E ft) /2.bölcsi,ovi hiány/

3.értékrend változás,rossz munkaerő piaci helyzet:a gyerek sok lemondással jár,érthető hogy a fiatal lányok,akiknek egyre több a lehetőségük inkább kiélik magukat,a fiúk meg a munkahely hiány miatt,a nehéz elhelyezkedés,az iskolából való késői kikerülés miatt csak 30-35évesen tudnak stabil anyagi hátteret biztosítani.

aki korán szül,annak pedig nincs lehetősége gyerek után elhelyezkedni,mert hátránnyal indul,nem segítik a kismamákat a tanulásban (ezt nemrég szüntette meg a kormány..)


szóval kérdem én,hogy neveljen a szülő gyereket,hogyha fél év-év után vissza kell menni dolgozni (ha van hova)és a nagyszülők aktívak még? bölcsibe (ha bekerül) ott nem mondom milyen állapotok vannak.

2011. szept. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
48%

Én szimplán nem akarok. Okok nélkül.


Komolyan kérdem, ez a kérdés hogy jött? Felmérést végzel, vagy ennyire nem tudsz mit kezdeni magaddal?

2011. szept. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Kiváncsi voltam általánosságban mi a fő ok.
2011. szept. 21. 01:54
 8/41 A kérdező kommentje:

Na és mit gondolnak azok akik mennek a 40 felé úgy h nem akarnak még mindig gyereket, nem élnek nagy anyagi szinvonalon. Ők nem félnek ha megöregszenek ki fogja őket ellátni? amikor már ágyhoz lesznek kötve?


Most erre mindenki le fog hurrogni h nem azért szülünk gyereket h időskorban ellásson. Tudom!!!


De ezzel a dologgal ti hogy barátkoztok meg h öregek lesztek, nem tudtok mozogni, orvoshoz járni, inkontinencia.. meg minden.Ijesztő.

2011. szept. 21. 01:58
 9/41 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem lesz mindenki ágyhoz kötve öregkorában.

És igen, undorító dolog azért szülni, mert valaki fosik, hogy egyedül marad és beteg lesz.


De ennyi erővel holnap elbaszhat a busz, és nyaktól lefele lebénulhatok. Nem kell öregnek lenni ahhoz, hogy magatehetetlen legyen az ember.

2011. szept. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
27%

Ha a férfiak felelősségtudatosabbak lennének, nem pedig eltunyult balf..ok mint olyan sok esetben az segítene a helyzeten.Sok "apa" alig foglalkozik a kicsivel, van aki pl. nem vagy alig pelenkázik. Nem segítség lenne, ha tevékenykednének a gyerekkel, hanem a kötelességüket teljesítenék.

Skandináv országokban változtattak olyan dolgokon, amik a nőknek kellett, és ettől növekedett a szülések száma.

De legtöbbször anyagi és biztonsági oka van.

2011. szept. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!